fot. Vital Concept - B&B Hotels

Zwycięstwem Bryana Coquarda zakończył się klasyk Grand Prix Cerami. Wszystko rozstrzygnęło się na sprinterskim finiszu. Jakub Mareczko (CCC Team) zajął 3. miejsce.

W Belgii kolarze 24 grup, w tym CCC Team, Katusha-Alpecin, Lotto Soudal i AG2R La Mondiale, rywalizowali na Grand Prix Cerami. Trasa wyścigu jednodniowego była pagórkowata i liczyła blisko 210 kilometrów.

W barwach CCC Team jechali Kamil Gradek i Paweł Bernas.

Ucieczkę stworzyli: Samuel Leroux (Natura 4Ever-Roubaix Lilie Metropole), Liam Magennis (Drapac-Cannondale) i Kristian Kulset (Uno X Hydrogen). Ostatecznie samotnie na czele jechał Leroux.

Na niecałe 10 kilometrów przed metą do Francuza dojechali: Aksel Nommela (Wallonie-Bruxelles), Kenneth van Rooy (Sport Vlaanderen-Baloise), Gianni Marchand (Cibel) i Piotr Havik (Beat Cycling Team).

Na samotny atak zdecydował się Havik, ale akcja ta nie okazała się skuteczna. Na finiszu z grupy najszybszy był Bryan Coquard (Vital Concept – B&B Hotels). Za plecami Francuza finiszowali Benjamin Declercq (Sport Vlaanderen-Baloise) i Jakub Mareczko (CCC Team).

Wyniki:

1 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 4:03:27
2 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
3 MARECZKO Jakub CCC Team ,,
4 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team ,,
5 BOUDAT Thomas Team Total Direct Energie ,,
6 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles ,,
7 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
8 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise  ,,
9 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles  ,,
10 BUDDING Martijn BEAT Cycling Club  ,,
11 WOUTERS Enzo Lotto Soudal  ,,
12 GERTS Floris  ,,
13 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
14 GUERREIRO Ruben Team Katusha Alpecin ,,
15 JOSEPH Thomas  ,,
16 LEYDER Pit Leopard Pro Cycling  ,,
17 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin  ,,
18 THURAU Sven Dauner D&DQ-Akkon  ,,
19 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole  ,,
20 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team  ,,
21 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic  ,,
22 REYNAERTS Wim  ,,
23 BAUER Dominik Dauner D&DQ-Akkon  ,,
24 RELAES Jacob Cibel ,,
25 MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole  ,,
26 TZORTZAKIS Polychronis ,,
27 YATES Theodore Drapac-Cannondale Holistic Development Team ,,
28 ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team ,,
29 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team ,,
30 CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
31 MORTIER Julien Wallonie-Bruxelles 0:12
32 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team ,,
33 TEUGELS Lennert Cibel ,,
34 MERLIER Tim ,,
35 SKJERPING Kristoffer Uno-X Norwegian Development Team ,,
36 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Crédits 0:15
37 SMIT Willie Team Katusha Alpecin 0:17
38 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie ,,
39 STOKBRO Andreas Riwal Readynez Cycling Team ,,
40 MOLLY Kenny 0:19
41 PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
42 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 0:23
43 REZA Kévin 0:25
44 GODON Dorian AG2R La Mondiale 0:31
45 RUSSO Clément Team Arkéa Samsic 0:32
46 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles ,,
47 VENTOSO Francisco José CCC Team 0:35
48 DUIJN Huub Roompot – Charles 0:38
49 HUPPERTZ Joshua ,,
50 KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team 0:41
51 VINJEBO Emil Riwal Readynez Cycling Team ,,
52 VAN DEN BERG Marijn Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
53 MAAS Jan Leopard Pro Cycling ,,
54 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
55 CLAUSS Marc Dauner D&DQ-Akkon ,,
56 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team 0:45
57 OREEL Lars Dauner D&DQ-Akkon ,,
58 BUGTER Luuc BEAT Cycling Club ,,
59 FORTIN Filippo Cofidis, Solutions Crédits 0:47
60 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic 0:48
61 RICKAERT Jonas Corendon – Circus ,,
62 BAUGNIES Jérôme Wanty – Gobert Cycling Team ,,
63 VAN DEN BRANDE Julien ,,
64 HOEYBERGHS Daan ,,
65 MATHIS Marco Cofidis, Solutions Crédits 0:54
66 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal 0:56
67 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
68 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 1:02
69 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
70 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 1:03
71 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
72 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team 1:07
73 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team ,,
74 NÕMMELA Aksel ,,
75 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin 1:11
76 JANS Roy Corendon – Circus ,,
77 CRAS Steff Team Katusha Alpecin ,,
78 THIJSSEN Gerben Lotto Soudal ,,
79 HAVIK Piotr BEAT Cycling Club ,,
80 DE WINTER Ludwig 1:17
81 BOOM Lars Roompot – Charles ,,
82 STEELS Stijn Roompot – Charles ,,
83 MAES Alexander ,,
84 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Norwegian Development Team ,,
85 MARCHAND Gianni Cibel 1:21
86 VAN HOECKE Gijs CCC Team 1:22
87 TURGIS Jimmy 1:29
88 HUGGER Jan 1:31
89 ALLEGAERT Piet 1:34
90 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels 1:38
91 COOLEN Yves BEAT Cycling Club 1:39
92 VAUBOURZEIX Thomas Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 1:47
93 BURT Patrick Drapac-Cannondale Holistic Development Team ,,
94 PICHON Laurent ,,
95 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 1:51
96 LEWIS Adam BEAT Cycling Club 1:52
97 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
98 BOLTON Thomas ,,
99 STALLAERT Joeri Corendon – Circus ,,
100 DEPREZ Tuur Cibel 2:01
101 DE CLERCQ Bart ,,
102 RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles ,,
103 VAN KEIRSBULCK Guillaume CCC Team ,,
104 SPENGLER Mario Leopard Pro Cycling ,,
105 TRAEEN Torstein Uno-X Norwegian Development Team ,,
106 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
107 BAX Sjoerd Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
108 RIOU Alan 2:06
109 CLAEYS Dimitri 2:08
110 BERNAS Paweł CCC Team 2:28
111 VAN HOOYDONCK Nathan CCC Team 2:33
112 TULIK Angelo Team Total Direct Energie 2:58
113 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie ,,
114 KNAUP Tobias ,,
115 DE BONDT Dries Corendon – Circus 3:08
116 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling 3:42
117 KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 3:43
118 KAESLER Tom Drapac-Cannondale Holistic Development Team 4:25
119 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 4:42
120 KESSLER Robert 5:25
121 LEROUX Samuel 5:50
122 BOECKMANS Kris 6:26
123 RASMANN Frederik 6:38
124 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale 7:02
125 GAUTIER Cyril ,,
126 CHRISTOPHER Gerry ,,
127 SAUGSTAD Lars Uno-X Norwegian Development Team ,,
128 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team 7:29
129 MAGENNIS Liam Drapac-Cannondale Holistic Development Team 9:10
130 GRADEK Kamil CCC Team ,,
131 VAN BREUSSEGEM Elias ,,
132 HAAS Nathan Team Katusha Alpecin ,,
133 DEVOLDER Stijn Corendon – Circus ,,
134 HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie 9:14
135 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus 10:08
136 KULSET Kristian Uno-X Norwegian Development Team 10:09
DNF DE DECKER Alfdan Wanty – Gobert Cycling Team –
DNF DÖRRIE Marc ,,
DNF OTTEMA Rick Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
DNF BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF KUHN Jan ,,
DNF EYSKENS Jeroen ,,
DNF COURTEILLE Arnaud ,,
DNF MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
DNF DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF BOUCHER David ,,
DNF VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF WHITE Liam Drapac-Cannondale Holistic Development Team ,,
DNF HEIDERSCHEID Colin Leopard Pro Cycling ,,
DNF JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic ,,
DNF MERTZ Rémy Lotto Soudal ,,
DNF DESALE Nahom ,,
DNF VANTOMME Maxime ,,
DNF CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF PLOWRIGHT Jensen Drapac-Cannondale Holistic Development Team ,,
DNF LEYDER Misch ,,
DNF WAGNER Robert ,,
DNF VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
DNF BRAUN Julian Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF DE LANGE Thijs Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF TANFIELD Harry Team Katusha Alpecin ,,
DNF PONS Gaëtan Leopard Pro Cycling ,,
DNS VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,