Foto: Le Tour de France

Nairo Quintana (Movistar) triumfował na 18. etapie Tour de France. Liderem pozostał mający dziś chwilowe trudności Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step).

Peleton Tour de France wjechał w Alpy. Osiemnasty etap “Wielkiej Pętli” prowadził z Embrun  do Valloire i liczył 208 kilometrów. Po drodze na kolarzy czekały takie atrakcje jak Col de Vars, Col d’Izoard i Col du Galibier.

Od samego początku mieliśmy mocne tempo, co nie było dobre dla prób ataków. Na Cote des Demoiselles Coiffès dwa punkty wywalczył Alexey Lutsenko (Astana). Jedyną dziś lotną premię wygrał natomiast Jasper de Buyst (Lotto Soudal).

Dopiero po ponad 40 kilometrach ścigania z peletonu oderwała się wielka grupa, w której jechali: Dylan Van Baarle (Ineos), Max Richeze (Deceuninck-Quick Step), Romain Bardet, Mikaël Chérel oraz Matthias Frank (wszyscy AG2R-La Mondiale), Damiano Caruso (Bahrain-Merida), Matthieu Ladagnous (Groupama-FDJ), Nairo Quintana, Andrey Amador oraz Carlos Verona (wszyscy Movistar), Gorka Izagirre i Alexey Lutsenko (obaj Astana), Amund Groendahl Jansen i Mike Teunissen (obaj Jumbo-Visma), Alberto Bettiol i Michael Woods (obaj EF Education First), Adam Yates, Daryl Impey oraz Chris Juul Jensen (wszyscy Mitchelton-Scott), Greg Van Avermaet, Simon Geschke oraz Serge Pauwels (wszyscy CCC Team), Sergio Henao (UAE Team Emirates), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Nikias Arndt i Lennard Kämna (obaj Sunweb), Pierre-Luc Périchon i Stéphane Rossetto (obaj Cofidis), Tiesj Benoot, Jasper De Buyst oraz Tim Wellens (wszyscy Lotto-Soudal), Paul Ourselin (Total Direct Energie), Nils Politt (Katusha-Alpecin) oraz Amaël Moinard (Arkéa-Samsic).

Sporym problemem dla peletonu był jadący w odjeździe Nairo Quintana. Kolumbijczyk tracił do liderującego Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck – Quick Step) niespełna 10 minut.

Pierwszą poważną trudnością był podjazd pod Col de Vars (9,5 km długości; średnie nachylenie 7,2 %). Ucieczka pod koniec wzniesienia mocno się naciągnęła, a na szczycie jako pierwszy zameldował się lider klasyfikacji górskiej Tim Wellens (Lotto Soudal). Peleton był opóźniony o ponad siedem minut.

Na zjeździe upadli George Bennett (Jumbo-Visma) i Nicolas Roche (Sunweb), ale obaj wrócili do rywalizacji. Na Col d’Izoard (14 km długości, średnie nachylenie 7,1%) z ucieczki zaatakowali Bernard i van Avermaet. Natomiast w dużej grupie tempo dyktował Marc Soler (Movistar). Była to dość dziwna sytuacja, zważywszy że w ucieczce w najlepszej sytuacji był właśnie kolarz Movistaru, Nairo Quintana.

Przez mocne depnięcia kontakt stracili Daniel Martin (UAE Team Emirates), David Gaudu (Groupama-FDJ) i Guillaume Martin (Wanty – Gobert Cycling Team). 80 kilometrów przed metą w “peletonie” jechało niespełna 20 zawodników!

4500 metrów przed szczytem Col d’Izoard Bernard został van Avermaeta. Julien Bernard (Trek-Segafredo) został doścignięty tuż przed premią górską. Pierwszy był Damiano Caruso (Bahrain-Merida), a drugi Romain Bardet (Ag2r La Mondiale).

50 kilometrów przed metą harcownicy z ucieczki ponownie zjechali się w większą grupę. Na zjeździe do liderów także dojechało kilku zawodników, którzy podczas wspinaczki nie wytrzymali tempa.

Już na samym początku Col du Galibier (23 km długości; średnie nachylenie 5 %) z ucieczki zaatakowali Greg van Avermaet i Serge Pauwels (obaj CCC Team). Po chwili dojechali do nich Woods, Lutsenko, Kämna, Chérel oraz Benoot. Tempo z przodu nie było imponujące, dlatego zaczęli do nich dojeżdżać kolejni zawodnicy.

Natomiast w grupie faworytów rządy przejął Team Ineos. Dziewięć kilometrów przed szczytem z ucieczki mocniej nacisnęli: Lutsenko, Quintana, Bardet, Woods i Caruso. 2600 metrów dalej na samotny atak z tej piątki zdecydował się Nairo Quintana.

W pogoń za Kolumbijczykiem “pognali” Bardet i Lutsenko. Jednak ta dwójka wcale nie przybliżała się do Quintany. W grupie faworytów trwało status quo i żaden z kolarzy nie miał zamiaru na Col du Galibier zaciekle atakować.

3000 metrów przed szczytem mocniej nacisnął Egan Bernal (Team Ineos). W przodzie jechał samotnie Quintana, który zgarnął na premii 40 punktów. Następnym atakującym był dość nieoczekiwanie Geraint Thomas (Team Ineos). Za nim jechali Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), Emanuel Buchmann (BORA – hansgrohe), Steven Kruijswijk (Team Jumbo-Visma), Mikel Landa (Movistar) i Rigoberto Uran (EF Education First).

Lider wyścigu puścił koło 600 metrów przed szczytem, a do Thomasa zdołała dojechać grupa Pinot. Samotny Quintana na 10 kilometrów przed metą miał 90 sekund przewagi nad Bardetem i ogromne szanse na etapowy triumf i awans w generalce.

Alaphilippe zgodnie z oczekiwaniami dojechał do grupki Thomasa, która traciła do Bernala 40 sekund. Lider wyścigu nie zwrócił większej uwagi na tę grupkę i odjechał od konkurentów! Jednak kiedy zjazd stał się bezpieczniejszy, Francuz został doścignięty.

Na ulicach Valloire z samotnego zwycięstwa cieszył się Nairo Quintana (Movistar). Kolumbijczyk awansował także o kilka miejsc w generalce. Drugi był Romain Bardet (Ag2r La Mondiale), a trzeci Alexey Lutsenko (Astana).

Egan Bernal nadrobił nad konkurentami 32 sekundy.

Wyniki 18. etapu:

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 5:34:15
2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:35
3 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:28
4 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:02:58
5 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:03:00
6 Tiesj Benoot (Bel) Soudal Lotto 0:04:46
7 Michael Woods (Can) EF Education First 0:04:46
8 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Ineos 0:04:46
9 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 0:04:46
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:05:18
11 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:05:18
12 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:05:18
13 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:05:18
14 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:05:18
15 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:05:18
16 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:05:18
17 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:05:18
18 Warren Barguil (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:05:43
19 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:06:16
20 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:06:47
21 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:07:24
22 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:08:22
23 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:08:53
24 Roman Kreuziger (Cze) Team Dimension Data 0:10:12
25 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:23
26 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:10:57
27 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:10:58
28 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:12:27
29 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo – Visma 0:12:27
30 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:13:11
31 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:13:11
32 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:13:21
33 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:13:21
34 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:41
35 Dylan Van Baarle (Ned) Team Ineos 0:13:55
36 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:14:01
37 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:15:17
38 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:16:32
39 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:16:53
40 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:19:25
41 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:20:36
42 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Ineos 0:20:47
43 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 0:20:47
44 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 0:21:24
45 Tim Wellens (Bel) Soudal Lotto 0:22:25
46 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:22:25
47 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:22:40
48 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First 0:22:40
49 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:22:40
50 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:22:40
51 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:22:40
52 Michael Schär (SUI) CCC Team 0:22:40
53 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:40
54 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:22:40
55 Michael Valgren Andersen (Den) Team Dimension Data 0:22:40
56 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:22:40
57 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:22:40
58 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:22:40
59 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:22:40
60 Benoît Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:08
61 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:23:54
62 Maxime Bouet (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:25:36
63 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:25:46
64 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Movistar Team 0:25:46
65 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:25:46
66 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:25:46
67 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:25:46
68 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:25:46
69 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma 0:25:52
70 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:28:02
71 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:28:06
72 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:28:07
73 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:07
74 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:28:07
75 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:28:07
76 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:28:07
77 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:29:04
78 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:29:23
79 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:29:25
80 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:29:25
81 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:29:32
82 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:29:42
83 Thomas De Gendt (Bel) Soudal Lotto 0:29:49
84 Jasper De Buyst (Bel) Soudal Lotto 0:29:49
85 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:29:49
86 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:29:59
87 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos 0:29:59
88 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:29:59
89 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:29:59
90 Simon Clarke (Aus) EF Education First 0:29:59
91 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:29:59
92 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:29:59
93 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:29:59
94 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:29:59
95 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:29:59
96 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:29:59
97 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:29:59
98 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:29:59
99 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:29:59
100 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 0:29:59
101 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:29:59
102 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:29:59
103 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:29:59
104 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:29:59
105 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:29:59
106 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:29:59
107 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:29:59
108 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:29:59
109 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:32:54
110 Jens Keukeleire (Bel) Soudal Lotto 0:32:54
111 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:32:54
112 Marco Haller (AUT) Team Katusha Alpecin 0:32:54
113 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:32:54
114 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha Alpecin 0:32:54
115 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:32:54
116 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:32:54
117 Jens Debusschere (Bel) Team Katusha Alpecin 0:32:54
118 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:32:54
119 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:32:54
120 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida 0:32:54
121 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:32:54
122 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 0:32:54
123 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:32:54
124 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:32:54
125 Maxime Monfort (Bel) Soudal Lotto 0:32:54
126 Florian Vachon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:32:54
127 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team 0:32:54
128 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:32:54
129 José Gonçalves (Por) Team Katusha Alpecin 0:32:54
130 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:32:54
131 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:32:54
132 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:32:54
133 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:32:54
134 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:32:54
135 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:32:54
136 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:32:54
137 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:32:54
138 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:33:30
139 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:33:41
140 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:33:41
141 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:33:41
142 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:33:41
143 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:33:41
144 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha Alpecin 0:33:46
145 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain Merida 0:34:46
146 Roger Kluge (GER) Soudal Lotto 0:34:46
147 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:34:46
148 Caleb Ewan (Aus) Soudal Lotto 0:34:46
149 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie 0:34:51
150 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:35:24
151 Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data 0:35:47
152 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:36:36
153 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:36:36
154 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:36:36
155 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First 0:36:36
156 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:42:02
DNS Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe
DNS Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb

Klasyfikacja generalna po 18. etapie:

1 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 75:18:49
2 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Ineos 0:01:30
3 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:01:35
4 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:47
5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:01:50
6 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:14
7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:54
8 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:04:54
9 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:05:33
10 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:05:58
11 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:06:30
12 Warren Barguil (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:07:47
13 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:15:11
14 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:16:21
15 Roman Kreuziger (Cze) Team Dimension Data 0:17:00
16 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:18:37
17 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:22:43
18 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:39
19 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:34:23
20 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:35:52
21 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:36:13
22 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:36:27
23 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:42:30
24 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:45:45
25 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:47:13
26 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:48:18
27 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:49:35
28 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:49:41
29 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:56:46
30 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo – Visma 0:58:26
31 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 1:03:23
32 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 1:03:50
33 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 1:05:40
34 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 1:06:27
35 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:06:42
36 Michael Woods (Can) EF Education First 1:07:37
37 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 1:10:48
38 Wout Poels (Ned) Team Ineos 1:11:25
39 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 1:11:44
40 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 1:13:09
41 Marc Soler (Esp) Movistar Team 1:17:09
42 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 1:18:05
43 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 1:18:46
44 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 1:21:27
45 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 1:21:56
46 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 1:23:52
47 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Ineos 1:27:39
48 Tiesj Benoot (Bel) Soudal Lotto 1:29:39
49 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 1:31:12
50 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 1:31:34
51 Dylan Van Baarle (Ned) Team Ineos 1:31:42
52 Simon Clarke (Aus) EF Education First 1:31:45
53 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 1:35:54
54 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 1:36:45
55 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain Merida 1:37:12
56 Simon Geschke (GER) CCC Team 1:40:23
57 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 1:40:34
58 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 1:40:54
59 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie 1:43:20
60 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 1:43:30
61 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 1:44:40
62 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:44:45
63 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 1:44:59
64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 1:45:52
65 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First 1:47:49
66 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 1:48:57
67 Thomas De Gendt (Bel) Soudal Lotto 1:48:57
68 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 1:51:04
69 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 1:52:41
70 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 1:52:42
71 Michael Valgren Andersen (Den) Team Dimension Data 1:53:22
72 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1:53:44
73 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 1:56:03
74 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 1:59:10
75 Michael Schär (SUI) CCC Team 2:00:43
76 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 2:00:47
77 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos 2:02:12
78 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 2:06:21
79 Maxime Bouet (Fra) Team Arkéa – Samsic 2:06:23
80 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 2:08:27
81 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 2:08:31
82 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 2:08:51
83 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 2:11:32
84 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 2:12:57
85 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 2:13:11
86 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 2:17:50
87 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 2:18:01
88 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 2:20:45
89 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 2:20:55
90 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo – Visma 2:22:20
91 Tim Wellens (Bel) Soudal Lotto 2:23:00
92 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:24:26
93 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 2:24:54
94 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 2:24:58
95 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:26:10
96 Jens Keukeleire (Bel) Soudal Lotto 2:26:33
97 Amaël Moinard (Fra) Team Arkéa – Samsic 2:28:28
98 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 2:29:07
99 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 2:29:24
100 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkéa – Samsic 2:30:41
101 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 2:31:55
102 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 2:34:33
103 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 2:35:06
104 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 2:35:35
105 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 2:37:05
106 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 2:37:53
107 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:39:46
108 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain Merida 2:41:29
109 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 2:42:16
110 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 2:42:50
111 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 2:44:35
112 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha Alpecin 2:45:01
113 Benoît Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 2:45:21
114 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida 2:48:28
115 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 2:48:41
116 Jasper De Buyst (Bel) Soudal Lotto 2:49:32
117 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Movistar Team 2:51:37
118 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 2:51:54
119 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 2:53:02
120 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 2:55:39
121 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 2:59:45
122 Florian Vachon (Fra) Team Arkéa – Samsic 3:01:18
123 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 3:01:51
124 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 3:02:32
125 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 3:03:04
126 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 3:05:49
127 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 3:05:59
128 José Gonçalves (Por) Team Katusha Alpecin 3:07:11
129 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 3:09:14
130 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team 3:09:54
131 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 3:09:56
132 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 3:11:24
133 Chad Haga (USA) Team Sunweb 3:12:04
134 Caleb Ewan (Aus) Soudal Lotto 3:12:22
135 Tom Scully (NZl) EF Education First 3:12:38
136 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 3:14:23
137 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 3:15:40
138 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma 3:17:22
139 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 3:22:36
140 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 3:22:56
141 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 3:23:07
142 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 3:23:12
143 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 3:23:24
144 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha Alpecin 3:23:43
145 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 3:23:48
146 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 3:24:02
147 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 3:24:53
148 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 3:25:12
149 Roger Kluge (GER) Soudal Lotto 3:25:31
150 Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data 3:26:24
151 Marco Haller (AUT) Team Katusha Alpecin 3:26:33
152 Maxime Monfort (Bel) Soudal Lotto 3:30:49
153 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 3:34:59
154 Jens Debusschere (Bel) Team Katusha Alpecin 3:35:41
155 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First 3:49:49
156 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 3:49:52