Foto: Tour Colombia

Álvaro José Hodeg (Deceuninck – Quick Step) był najszybszy na pierwszym etapie włoskiego wyścigu i został pierwszym liderem.

Pierwszy odcinek Adriatica Ionica Race prowadził z Venezia (Favaro Veneto) do Grado i liczył 189 kilometrów. Na płaskiej trasie główną trudnością było sześć odcinków szutrowych.

W ucieczkę dnia zabrali się: Mauricio Moreira (CajaRural-Seguros RGA), Guy Niv (Israel Cycling Academy), Etienne Van Empel (Neri Sottoli-Selle Italia-KTM), Thimo Willems (SportVlaanderen-Baloise) i Umberto Poli (Team Novo Nordisk).

Przewaga harcowników w pewnym momencie wynosiła prawie cztery minuty. Już na pierwszym sektorze brukowanym ucieczka rozpadła się, a na czele zostali tylko Van Empel i Willems. Także ta dwójka została szybka wchłonięta podczas ciężkich sektorów.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z mocno zredukowanej grupy. Tam popis dali kolarze Deceuninck – Quick Step, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca! Wygrał Álvaro José Hodeg, drugi był Florian Sénéchal, a trzeci Philippe Gilbert.

Wyniki pierwszego etapu:

1 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 4:09:58
2 Florian Sénéchal (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
3 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First 0:00:00
5 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:00:00
6 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:00:00
7 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
8 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:00:00
9 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
10 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
11 Eduard Prades Reverter (Esp) Movistar Team 0:00:00
12 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:00
13 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
14 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
15 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:00:00
16 Joel Nicolau Beltran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
17 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First 0:00:00
18 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:00:00
19 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
20 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
21 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:00:00
22 Filippo Fiorelli (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:07
23 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:01:28
24 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:28
25 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:28
26 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:28
27 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:28
28 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:28
29 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:01:28
30 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:01:28
31 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:01:28
32 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:28
33 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team 0:01:28
34 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:28
35 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:01:28
36 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:28
37 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:28
38 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:28
39 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:01:28
40 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:01:28
41 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:01:28
42 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:28
43 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:01:28
44 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:01:28
45 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:01:28
46 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:01:28
47 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:01:28
48 Roberto González (Pan) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:28
49 Alberto Dainese (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:28
50 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:28
51 Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli Sidermec 0:01:28
52 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:01:28
53 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:01:28
54 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 0:01:28
55 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:01:28
56 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:01:28
57 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:28
58 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:01:28
59 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:01:28
60 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:01:28
61 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:01:28
62 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:01:28
63 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:01:28
64 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:01:28
65 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 0:01:28
66 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:28
67 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:01:28
68 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:01:28
69 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:01:28
70 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:01:28
71 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:28
72 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:40
73 Jürgen Roelandts (Bel) Movistar Team 0:02:21
74 Julius Van Den Berg (Ned) EF Education First 0:07:04
75 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli Sidermec 0:07:14
76 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:07:53
77 Mattia Bais (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:12
78 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:09:13
79 Jonathan Milan (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:13
80 Davide Bais (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:13
81 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:09:13
82 James Whelan (Aus) EF Education First 0:09:13
83 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:09:13
84 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Charles 0:09:13
85 Gregorio Ferri (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:09:13
86 Oliver Behringer (SUI) Team Novo Nordisk 0:09:13
87 Moreno Hofland (Ned) EF Education First 0:09:13
88 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:09:13
89 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:09:13
90 Etienne Van Empel (Ned) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:09:13
91 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:09:13
92 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:09:13
93 Alex Frame (NZl) Trek – Segafredo 0:09:13
94 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli Sidermec 0:09:13
95 Xavier Cañellas Sanchez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:13
96 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:09:13
97 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:09:13
98 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:09:13
99 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:09:13
100 Giovanni Aleotti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:13
101 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:09:13
102 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:09:13
103 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:09:13
104 Emanuele Amadio (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:13
105 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:09:13
106 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:09:13
107 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:13
108 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:09:13
109 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:09:13
110 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:09:13
111 Emanuele Barison (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:09:13
112 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:09:13
113 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF 0:09:13
114 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:13
115 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:09:13
116 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:09:13
117 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:09:13
118 Boy Van Poppel (Ned) Roompot – Charles 0:13:51
119 Nicolas Dalla Valle (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:13:51
120 Massimo Orlandi (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:13:51
121 Michele Gazzoli (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:13:51
122 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:13:51
123 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain Merida 0:13:51
124 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:51
125 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:13:51
126 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:13:57
127 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:14:07
DNF Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè
DNF Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Nicola Venchiarutti (Ita) Cycling Team Friuli ASD
DNS Daniele Bennati (Ita) Movistar Team

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 4:09:48
2 Florian Sénéchal (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:04
3 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:06
4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First 0:00:10
5 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:00:10
6 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:00:10
7 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:00:10
8 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:10
9 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:10
10 Eduard Prades Reverter (Esp) Movistar Team 0:00:10
11 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:10
12 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:10
13 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:10
14 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:00:10
15 Joel Nicolau Beltran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:10
16 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First 0:00:10
17 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:00:10
18 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:00:10
19 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:10
20 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:00:10
21 Filippo Fiorelli (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:17
22 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:20
23 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:01:38
24 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:38
25 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:38
26 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:38
27 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:38
28 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:38
29 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:01:38
30 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:01:38
31 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:01:38
32 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:38
33 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team 0:01:38
34 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:38
35 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:01:38
36 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:38
37 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:38
38 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:38
39 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:01:38
40 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:01:38
41 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:01:38
42 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:38
43 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:01:38
44 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:01:38
45 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:01:38
46 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:01:38
47 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:01:38
48 Roberto González (Pan) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:38
49 Alberto Dainese (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:38
50 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:38
51 Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli Sidermec 0:01:38
52 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:01:38
53 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:01:38
54 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 0:01:38
55 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:01:38
56 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:01:38
57 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:38
58 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:01:38
59 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:01:38
60 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:01:38
61 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:01:38
62 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:01:38
63 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:01:38
64 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:01:38
65 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 0:01:38
66 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:38
67 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:01:38
68 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:01:38
69 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:01:38
70 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:01:38
71 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:38
72 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:50
73 Jürgen Roelandts (Bel) Movistar Team 0:02:31
74 Julius Van Den Berg (Ned) EF Education First 0:07:14
75 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli Sidermec 0:07:24
76 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:08:03
77 Mattia Bais (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:22
78 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:09:23
79 Jonathan Milan (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:23
80 Davide Bais (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:23
81 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:09:23
82 James Whelan (Aus) EF Education First 0:09:23
83 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:09:23
84 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Charles 0:09:23
85 Gregorio Ferri (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:09:23
86 Oliver Behringer (SUI) Team Novo Nordisk 0:09:23
87 Moreno Hofland (Ned) EF Education First 0:09:23
88 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:09:23
89 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:09:23
90 Etienne Van Empel (Ned) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:09:23
91 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:09:23
92 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:09:23
93 Alex Frame (NZl) Trek – Segafredo 0:09:23
94 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli Sidermec 0:09:23
95 Xavier Cañellas Sanchez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:23
96 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:09:23
97 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:09:23
98 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:09:23
99 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:09:23
100 Giovanni Aleotti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:23
101 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:09:23
102 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:09:23
103 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:09:23
104 Emanuele Amadio (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:09:23
105 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:09:23
106 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:09:23
107 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:23
108 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:09:23
109 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:09:23
110 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:09:23
111 Emanuele Barison (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:09:23
112 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:09:23
113 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF 0:09:23
114 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:23
115 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:09:23
116 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:09:23
117 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:09:23
118 Boy Van Poppel (Ned) Roompot – Charles 0:14:01
119 Nicolas Dalla Valle (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:14:01
120 Massimo Orlandi (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:14:01
121 Michele Gazzoli (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:14:01
122 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:14:01
123 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain Merida 0:14:01
124 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:01
125 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:14:01
126 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:14:07
127 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:14:17