fot. Bahrain Merida

Mark Padun wygrał królewski etap 2. edycji Adriatica Ionica Race. Kolarz Bahrain-Merida został nowym liderem wyścigu.

Drugi etap włoskiego wyścigu miał charakter górski. Do pokonania było ponad 200 kilometrów z Palmanovy do Lago di Misurina/Tre Cime di Lavaredo.

Na początku etapu od peletonu odjechali: Edward Theuns (Trek-Segafredo), Mattia Bais i Jonathan Milan (obaj Cycling Team Friuli). Ostatecznie na czele pozostał Bais. Do Włocha dojechała mocna grupa 11 kolarzy: Mark Padun (Bahrain-Merida), Remco Evenepoel, James Knox (obaj Deceuninck-Quick-Step), Jonathan Caicedo (EF Education First), Winner Anacona (Movistar), Nicola Conci (Trek-Segafredo), Jan Polanc (UAE-Emirates), Daniel Muñonz (Androni-Sidermec), Matteo Badilatti, Ben Hermans (obaj Israel Cycling Academy) oraz Dayer Quintana (Neri Sottoli-Selle Italia).

Na samotny atak zdecydował się Remco Evenepoel. Młody Belg został doścignięty. W decydującym momencie finałowego podjazdu na czele pozostali: Quintana, Knox, Caicedo, Padun i Hermans. Na ostatnich metrach najlepszy okazał się Mark Padun. Ukrainiec wyprzedził Quintanę, Hermansa i Caicedo, a Knox stracił 5 sekund. Kolarz Bahrain Merida objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki etapu:

1 PADUN Mark Bahrain Merida 5:54:16
2 QUINTANA Dayer Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
3 HERMANS Ben Israel Cycling Academy ,,
4 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First  ,,
5 KNOX James Deceuninck – Quick Step 0:05
6 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy 0:41
7 CONCI Nicola Trek – Segafredo 1:07
8 POLANC Jan UAE-Team Emirates 1:17
9 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step 1:31
10 MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec 2:28
11 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 5:10
12 EG Niklas Trek – Segafredo ,,
13 GREGAARD Jonas Astana Pro Team ,,
14 ANACONA Winner Movistar Team 6:28
15 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 9:09
16 SCHÖNBERGER Sebastian Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
17 WYSS Danilo Team Dimension Data 10:18
18 BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 11:16
19 NOVAK Domen Bahrain Merida ,,
20 FIORELLI Filippo Italy 12:20
21 BARBIN Enrico Bardiani – CSF ,,
22 BONGIORNO Francesco Manuel Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 12:52
23 BAIS Mattia Cycling Team Friuli 13:07
24 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 13:22
25 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec 14:26
26 BARISON Emanuele Italy 15:26
27 BOU Joan Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
28 THEUNS Edward Trek – Segafredo 25:00
29 MORI Manuele UAE-Team Emirates ,,
30 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise ,,
31 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF ,,
32 GONZÁLEZ Roberto Carlos Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
33 PRADES Eduard Movistar Team ,,
34 ZACCANTI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè 25:02
35 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles ,,
36 DOMBROWSKI Joe EF Education First ,,
37 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
38 WEENING Pieter Roompot – Charles ,,
39 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
40 DE WITTE Mathias Roompot – Charles 30:26
41 MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA ,,
42 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy ,,
43 IRIZAR Markel Trek – Segafredo ,,
44 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
45 VAN EMPEL Etienne Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
46 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
47 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
48 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
49 MEINTJES Louis Team Dimension Data ,,
50 NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
51 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
52 VELASCO Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
53 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
54 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
55 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles 35:48
56 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
57 BRAND Sam Team Novo Nordisk ,,
58 ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
59 BAIS Davide Cycling Team Friuli ,,
60 GILBERT Philippe Deceuninck – Quick Step ,,
61 WHELAN James EF Education First ,,
62 VANMARCKE Sep EF Education First ,,
63 ALEOTTI Giovanni Cycling Team Friuli ,,
64 KIRSCH Alex Trek – Segafredo ,,
65 EARLE Nathan Israel Cycling Academy ,,
66 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,
67 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team ,,
68 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
69 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step ,,
70 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida ,,
71 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
72 MODOLO Sacha EF Education First ,,
73 DAINESE Alberto Italy 36:21
74 EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
75 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
76 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida 37:26
77 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates ,,
78 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles 38:22
79 DALLA VALLE Nicolas Italy 40:44
80 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 40:52
81 NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA ,,
82 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo ,,
83 FRAME Alex Trek – Segafredo ,,
84 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
85 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 57:45
86 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise ,,
87 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
88 TILLER Rasmus Team Dimension Data ,,
89 ROELANDTS Jürgen Movistar Team ,,
90 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
91 HOFLAND Moreno EF Education First ,,
92 VAN DEN BERG Julius EF Education First ,,
93 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
94 SIMION Paolo Bardiani – CSF 1:00:14
95 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
96 CAÑELLAS Xavier Caja Rural – Seguros RGA ,,
97 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
98 GAZZOLI Michele Italy ,,
99 STACCHIOTTI Riccardo Italy ,,
100 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
101 ZARDINI Edoardo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
102 DUNNE Conor Israel Cycling Academy ,,
103 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
104 LIVYNS Arjen Roompot – Charles ,,
105 BEHRINGER Oliver Team Novo Nordisk ,,
106 POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
107 SIEBERG Marcel Bahrain Merida ,,
108 BAUHAUS Phil Bahrain Merida ,,
109 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF ,,
DNF FERRI Gregorio Italy –
DNF LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
DNF BALLERINI Davide Astana Pro Team ,,
DNF BANASZEK Alan Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates ,,
DNF LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
DNF SAVINI Daniel Bardiani – CSF ,,
DNF CAVENDISH Mark Team Dimension Data ,,
DNF AMADIO Emanuele Cycling Team Friuli ,,
DNF CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
DNF MOREIRA Mauricio Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF MARTINELLI Davide Deceuninck – Quick Step ,,
DNF MILAN Jonathan Cycling Team Friuli ,,
DNF CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF MORA Sebastián Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF FENG Chun Kai Bahrain Merida ,,
DNF ORLANDI Massimo Cycling Team Friuli ,,
DNS FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,

Klasyfikacja generalna:

1 14 ▲13 PADUN Mark Bahrain Merida 10:04:04
2 11 ▲9 HERMANS Ben Israel Cycling Academy 0:06
3 17 ▲14 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First 0:10
4 12 ▲8 KNOX James Deceuninck – Quick Step 0:15
5 18 ▲13 CONCI Nicola Trek – Segafredo 1:17
6 71 ▲65 QUINTANA Dayer Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:32
7 36 ▲29 POLANC Jan UAE-Team Emirates 2:55
8 50 ▲42 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step 3:09
9 51 ▲42 MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec 4:06
10 13 ▲3 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 5:20
11 41 ▲30 GREGAARD Jonas Astana Pro Team 6:48
12 63 ▲51 ANACONA Winner Movistar Team 8:06
13 61 ▲48 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 10:47
14 65 ▲51 WYSS Danilo Team Dimension Data 11:56
15 21 ▲6 FIORELLI Filippo Italy 12:37
16 67 ▲51 BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 12:54
17 57 ▲40 BONGIORNO Francesco Manuel Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 14:30
18 83 ▲65 EG Niklas Trek – Segafredo 14:33
19 122 ▲103 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy 14:42
20 38 ▲18 BOU Joan Nippo Vini Fantini Faizanè 17:04
21 88 ▲67 SCHÖNBERGER Sebastian Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 18:32
22 110 ▲88 NOVAK Domen Bahrain Merida 20:39
23 76 ▲53 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 21:25
24 116 ▲92 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 21:53
25 77 ▲52 BAIS Mattia Cycling Team Friuli 22:29
26 94 ▲68 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec 23:49
27 111 ▲84 BARISON Emanuele Italy 24:49
28 8 ▼20 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise 25:10
29 10 ▼19 PRADES Eduard Movistar Team ,,
30 29 ▼1 THEUNS Edward Trek – Segafredo 26:38
31 30 ▼1 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF ,,
32 48 ▲16 GONZÁLEZ Roberto Carlos Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
33 37 ▲4 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise 26:40
34 45 ▲11 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles ,,
35 64 ▲29 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
36 20 ▼16 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates 30:36
37 22 ▼15 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 30:46
38 26 ▼12 MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA 32:04
39 31 ▼8 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy ,,
40 39 ▼1 DE WITTE Mathias Roompot – Charles ,,
41 34 ▼7 VELASCO Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
42 44 ▲2 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
43 40 ▼3 MEINTJES Louis Team Dimension Data ,,
44 52 ▲8 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
45 60 ▲15 IRIZAR Markel Trek – Segafredo ,,
46 59 ▲13 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
47 58 ▲11 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
48 109 ▲61 MORI Manuele UAE-Team Emirates 34:23
49 89 ▲40 DOMBROWSKI Joe EF Education First 34:25
50 102 ▲52 WEENING Pieter Roompot – Charles ,,
51 112 ▲61 ZACCANTI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
52 2 ▼50 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 35:52
53 3 ▼50 GILBERT Philippe Deceuninck – Quick Step 35:54
54 5 ▼49 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida 35:58
55 9 ▼46 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,
56 4 ▼52 MODOLO Sacha EF Education First ,,
57 16 ▼41 VANMARCKE Sep EF Education First ,,
58 32 ▼26 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 37:26
59 42 ▼17 ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
60 68 ▲8 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
61 70 ▲9 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
62 23 ▼39 PERON Andrea Team Novo Nordisk 37:59
63 49 ▼14 DAINESE Alberto Italy ,,
64 6 ▼58 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles 38:32
65 90 ▲25 VAN EMPEL Etienne Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 39:49
66 91 ▲25 NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
67 99 ▲32 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
68 7 ▼61 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 41:02
69 15 ▼54 NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA ,,
70 24 ▼46 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè 42:30
71 78 ▲7 BRAND Sam Team Novo Nordisk 45:11
72 84 ▲12 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
73 80 ▲7 BAIS Davide Cycling Team Friuli ,,
74 82 ▲8 WHELAN James EF Education First ,,
75 81 ▲6 EARLE Nathan Israel Cycling Academy ,,
76 100 ▲24 ALEOTTI Giovanni Cycling Team Friuli ,,
77 96 ▲19 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team ,,
78 101 ▲23 KIRSCH Alex Trek – Segafredo ,,
79 106 ▲27 EISEL Bernhard Team Dimension Data 45:44
80 92 ▲12 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 46:49
81 115 ▲34 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida ,,
82 93 ▲11 FRAME Alex Trek – Segafredo 50:15
83 117 ▲34 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo ,,
84 119 ▲35 DALLA VALLE Nicolas Italy 54:45
85 1 ▼84 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 57:45
86 25 ▼61 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise 59:23
87 35 ▼52 GIBBONS Ryan Team Dimension Data ,,
88 73 ▼15 ROELANDTS Jürgen Movistar Team 1:00:16
89 28 ▼61 STACCHIOTTI Riccardo Italy 1:01:52
90 43 ▼47 SIMION Paolo Bardiani – CSF ,,
91 53 ▼38 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
92 46 ▼46 LIVYNS Arjen Roompot – Charles ,,
93 55 ▼38 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
94 54 ▼40 SIEBERG Marcel Bahrain Merida ,,
95 66 ▼29 ZARDINI Edoardo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
96 62 ▼34 BAUHAUS Phil Bahrain Merida ,,
97 74 ▼23 VAN DEN BERG Julius EF Education First 1:04:59
98 87 ▼11 HOFLAND Moreno EF Education First 1:07:08
99 97 ▼2 TILLER Rasmus Team Dimension Data ,,
100 107 ▲7 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
101 108 ▲7 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
102 95 ▼7 CAÑELLAS Xavier Caja Rural – Seguros RGA 1:09:37
103 86 ▼17 BEHRINGER Oliver Team Novo Nordisk ,,
104 103 ▼1 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
105 98 ▼7 POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
106 118 ▲12 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles 1:14:15
107 121 ▲14 GAZZOLI Michele Italy ,,
108 125 ▲17 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF ,,
109 126 ▲17 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 1:14:21