fot. ASO / Alex Broadway

Matteo Trentin okazał się najlepszym uciekinierem dnia, dając drużynie Mitchelton-Scott czwarte etapowe zwycięstwo w Tour de France 2019. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step). 

Zanim rozpocznie się decydujący o losach klasyfikacji generalnej tegorocznego wyścigu Tour de France alpejski tryptyk, kolarze musieli zmierzyć się z dwustukilometrowym etapem z Pont du Gard do Gap. W związku ze znajdującą się w samej końcówce górską premią trzeciej kategorii Col de la Sentinelle (5,2 km; 5,4%), mówiło się, że jest to etap perfekcyjnie zaprojektowany dla ucieczki.

Jak to zwykle bywa na etapie do Gap na czele wyścigu uformowała się duża, tym razem licząca trzydziestu trzech kolarzy ucieczka dnia w składzie: Daniel Oss, Lukas Pöstlberger (BORA-hansgrohe), Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step), Alexis Gougeard (AG2R), Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Nelson Oliveira (Movistar), Omar Fraile, Gorka Izagirre, Magnus Cort Nielsen (Astana), Simon Clarke, Tom Scully (EF Education First), Chris Juul-Jensen, Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Greg Van Avermaet, Michael Schär (CCC Team), Sven Erik Bystrom, Rui Costa, Sergio Henao, Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates), Bauke Mollema, Toms Skujins, Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Nicolas Roche (Sunweb), Natnael Berhane, Jesús Herrada, Anthony Pérez, Pierre-Luc Périchon (Cofidis), Thomas de Gendt, Jens Keukeleire (Lotto-Soudal), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Xandro Meurisse, Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert), Edvald Boasson Hagen, Ben King (Dimension Data).

fot. ASO / Alex Broadway

Lotna premia w miejscowości Vaison-la-Romaine padła łupem Andrei Pasqualona. W związku z tym, że odjazd dnia był tak liczny, kolarze z peletonu nie mieli szansy na zdobycie “oczek” do klasyfikacji punktowej.

Uciekinierzy bez większych wątpliwości otrzymali pozwolenie na odjechanie od peletonu i rozstrzygnięcie między sobą losów siedemnastego etapu. 100 kilometrów przed metą przewaga harcowników wynosiła ponad 10 minut.

Było oczywiste, że w tak licznej ucieczce dnia zajdą zmiany dotyczące jej liczebności właśnie. Około 30 km przed metą rozpoczęły się ataki i mocne pociągnięcia. W rezultacie na czele wyścigu powstała jedenastoosobowa czołówka w składzie: Oss, Asgreen, Gougeard, Izagirre, Scully, Trentin, Van Avermaet, Laengen, Skujins, Périchon oraz King. Chwilę później odpadł jednak Gougerad, czyli najbardziej waleczny kolarz na poprzednim etapie.

U podnóża finałowego podjazdu Col de la Sentinelle zaatakował Matteo Trentin, za którym podążył Périchon.


Włoch wjechał na szczyt z przewagą około pół minuty nad Francuzem z Cofidisu i Kasperem Asgreenem, który dojechał do niego po ataku z grupki Van Avermaeta.

Trentin, który według doniesień belgijskiej gazety “Het Nieuwsblad” ma od przyszłego sezonu wstąpić w szeregi CCC Team, powiększał przewagę nad rywalami w miarę zbliżania się do mety. Dzięki temu odniósł piękne, samotne zwycięstwo na mecie w Gap. Drugi był Kasper Asgreen, który zdystansował Périchona, zaś na trzecim miejscu przyjechał lider CCC Team – Greg Van Avermaet.

Peleton z liderem klasyfikacji generalnej Julianem Alaphilippem przyjechał na metę ze stratą nieco ponad dwudziestu minut.


Wyniki 17. etapu:

1 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 4:21:36
2 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:00:37
3 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:00:41
4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
5 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
6 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
7 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:00:44
8 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:00:50
9 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
10 Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 0:00:55
11 Simon Clarke (Aus) EF Education First 0:01:23
12 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:01:26
14 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
15 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates 0:01:35
16 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:01:44
17 Ben King (USA) Dimension Data 0:02:53
18 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
19 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
20 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert
21 Michael Schär (Swi) CCC Team
22 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Credits
23 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:03:00
24 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:03:02
25 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert 0:03:55
26 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Credits
27 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:05:49
28 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
29 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:59
30 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 0:08:04
31 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
32 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
33 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:09:23
34 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:20:10
35 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
36 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep
37 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos
38 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos
39 Egan Bernal (Col) Team Ineos
40 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Ineos
41 Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos
42 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos
43 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
44 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
45 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
46 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
47 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
48 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
49 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
50 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
51 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
52 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert
53 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
54 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
55 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
56 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
57 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
58 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data
59 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
60 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic
61 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
62 Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic
63 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
64 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
65 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
66 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
67 Tanel Kangert (Est) EF Education First
68 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
69 Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic
70 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
71 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
72 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert
73 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First
74 Rigoberto Uran (Col) EF Education First
75 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert
76 Michael Woods (Can) EF Education First
77 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie
78 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
79 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
80 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
81 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic
82 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie
83 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
84 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
85 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
86 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
87 Wout Poels (Ned) Team Ineos
88 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
89 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
90 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
91 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
92 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
93 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
94 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data
95 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
96 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
97 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
98 Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic 0:23:09
99 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:24:02
100 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma
101 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 0:24:30
102 Lars Bak (Den) Dimension Data 0:24:38
103 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
104 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team 0:25:13
105 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 0:25:55
106 Luke Rowe (GBr) Team Ineos
107 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
108 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
109 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
110 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert
111 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
112 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
113 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
114 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic
115 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
116 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
117 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
118 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
119 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
120 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep
121 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
122 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
123 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
124 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert
125 Marc Soler (Spa) Movistar Team
126 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
127 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits
128 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First
129 Simon Geschke (Ger) CCC Team
130 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:26:27
131 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
132 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:26:34
133 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
134 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie
135 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida
136 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
137 Chad Haga (USA) Team Sunweb
138 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie
139 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
140 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
141 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie
142 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie
143 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
144 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
145 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
146 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
147 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
148 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
149 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
150 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
151 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
152 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
153 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
154 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:27:45
155 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
156 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
157 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:30:05
158 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
159 Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep
160 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
DNS Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
DNS Cees Bol (Ned) Team Sunweb

Klasyfikacja generalna po 17. etapie: 

1 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 69:39:16
2 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:01:35
3 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:47
4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:01:50
5 Egan Bernal (Col) Team Ineos 0:02:02
6 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:14
7 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 0:04:54
8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:05:00
9 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:05:33
10 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo 0:06:30
11 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic 0:07:22
12 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:09:30
13 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert 0:11:08
14 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:11:39
15 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data 0:12:06
16 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert 0:13:42
17 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:14:15
18 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:15:33
19 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:18:25
20 Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 0:27:09
21 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:27:33
22 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 0:30:33
23 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 0:32:17
24 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 0:34:11
25 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:39:10
26 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:39:23
27 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:40:59
28 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:41:42
29 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep 0:44:02
30 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:46:01
31 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:48:43
32 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:48:55
33 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma 0:51:17
34 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 0:51:21
35 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates 0:52:41
36 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:53:24
37 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:53:26
38 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:53:51
39 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:59:18
40 Wout Poels (Ned) Team Ineos 1:00:11
41 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:24
42 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 1:01:28
43 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:37
44 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 1:06:31
45 Simon Clarke (Aus) EF Education First 1:07:04
46 Michael Woods (Can) EF Education First 1:08:09
47 Marc Soler (Spa) Movistar Team 1:08:26
48 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 1:11:23
49 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Ineos 1:12:10
50 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie 1:13:47
51 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 1:14:27
52 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 1:15:53
53 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 1:18:16
54 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 1:19:23
55 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 1:19:50
56 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 1:20:18
57 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits 1:20:38
58 Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos 1:23:05
59 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 1:23:32
60 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:24:26
61 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 1:26:08
62 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb 1:26:12
63 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 1:27:18
64 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 1:27:24
65 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 1:28:01
66 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 1:30:11
67 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First 1:30:27
68 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 1:32:24
69 Simon Geschke (Ger) CCC Team 1:32:30
70 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1:33:16
71 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 1:34:29
72 Ben King (USA) Dimension Data 1:35:19
73 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data 1:36:00
74 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos 1:37:31
75 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert 1:41:15
76 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 1:41:40
77 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 1:41:53
78 Michael Schär (Swi) CCC Team 1:43:21
79 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:43:46
80 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 1:43:50
81 Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic 1:46:05
82 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 1:46:57
83 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 1:48:16
84 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 1:50:14
85 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida 1:53:20
86 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida 1:53:22
87 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 1:54:10
88 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 1:56:04
89 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic 1:56:14
90 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:56:35
91 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
92 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 1:58:57
93 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Credits 2:04:26
94 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 2:04:43
95 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic 2:05:39
96 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 2:05:53
97 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic 2:06:34
98 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 2:06:57
99 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma 2:07:02
100 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 2:07:14
101 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 2:07:30
102 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Credits 2:08:48
103 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 2:09:25
104 Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic 2:10:54
105 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 2:12:01
106 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Credits 2:12:10
107 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 2:13:19
108 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 2:14:40
109 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 2:15:04
110 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits 2:16:03
111 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 2:16:33
112 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert 2:16:59
113 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 2:18:09
114 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 2:20:45
115 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 2:20:52
116 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 2:24:18
117 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 2:24:27
118 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2:25:01
119 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 2:25:26
120 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 2:27:16
121 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 2:27:31
122 Luke Rowe (GBr) Team Ineos 2:29:12
123 Carlos Verona (Spa) Movistar Team 2:31:09
124 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 2:32:09
125 Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic 2:33:42
126 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 2:34:56
127 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 2:38:23
128 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert 2:39:03
129 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 2:39:35
130 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep 2:40:06
131 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 2:40:28
132 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep 2:40:51
133 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 2:41:25
134 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team 2:42:18
135 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 2:42:54
136 Tom Scully (NZl) EF Education First 2:45:02
137 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 2:45:31
138 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 2:46:11
139 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 2:48:04
140 Chad Haga (USA) Team Sunweb 2:51:36
141 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 2:51:49
142 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma 2:54:13
143 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic 2:55:20
144 Lars Bak (Den) Dimension Data 2:55:55
145 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 2:56:03
146 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 2:56:07
147 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 2:56:12
148 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 2:56:26
149 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 2:56:48
150 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert 2:57:17
151 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 2:57:36
152 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 2:58:15
153 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert 2:58:43
154 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 2:58:57
155 Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep 3:00:23
156 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 3:03:13
157 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin 3:08:05
158 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 3:13:31
159 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First 3:18:31
160 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert 3:22:16