W dniach 24 do 27 lipca odbędzie się 62. edycja Wyścigu Dookoła Mazowsza. Przedstawiamy listę startową wyścigu.

Rok temu w Wyścigu Dookoła Mazowsza triumfował Szymon Sajnok. CCC Team nie wystartuje w tegorocznej edycji, więc zabraknie także obrońcy tytułu. Pojawią się za to kolarze z zaplecza polskiego worldtourowego zespołu. CCC Development Team pojedzie w składzie: Stanisław Aniołkowski, Kamil Małecki, Karol Wawrzyniak, Damian Papierski, Patryk Stosz, Kacper Walkowiak i Piotr Brożyna.

Wśród 21 zespołów jest 10 polskich ekip. Oprócz CCC Development Team są to: GKS Cartusia BikeAtelier, Hurom BDC Development (m.in. z Jakubem Kaczmarkiem, Adrianem Kurkiem i Kamilem Zielińskim), Wibatech Merx (m.in. z Maciejem Paterskim, Marcelim Bogusławskim i Markiem Rutkiewiczem), KK Tarnovia, Chrobry Scott Głogów, Region Mazowsze, Region Lubelski (m.in. z Pawłem Franczakiem i Adamem Stachowiakiem), LUKS Trójka Piaseczno oraz reprezentacja Polski w składzie: Sebastian Matusiak, Adam Noceń, Józef Mank, Adrian Honkisz, Krzysztof Domin i Tomasz Maksymowicz.

Z zagranicznych ekip warto zwrócić uwagę na zwycięzcę Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków Normana Vahtrę (Cycling Tartu). Z powodu kontuzji nie wystartuje Alois Kankovsky. Jednak Elkov-Author wystawił bardzo mocny skład, na czele z Michaelem Schlegelem, Janem Bartą i Frantiskiem Sisrem.

Pełna lista startowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments