fot. Małopolski Wyścig Górski | Tomasz Markowski

UCI zadecydowało, że do 1 lipca nie odbędzie się żaden wyścig. To oznacza, że z kalendarza wypadną kolejne polskie imprezy.

Wczoraj, po wideokonferencji, w której wzięło udział większość najważniejszych  kolarskich organizacji, Międzynarodowa Unia Kolarska postanowiła, że wszystkie wyścigi worldtourowe, które miały odbyć się przed 1 sierpnia, zostaną odwołane lub przełożone. Z tego powodu Tour de Pologne odbędzie się dopiero na początku sierpnia, a Tour de France na przełomie sierpnia i września.

Nieco łagodniej potraktowane zostały imprezy niższej rangi. One będą mogły wystartować już 1 lipca. To jednak i tak oznacza, że z kalendarza wypadną kolejne wyścigi: Małopolski Wyścig Górski (5-7 czerwca), Grand Prix Doliny Baryczy (13 czerwca), Korona Kocich Gór (14 czerwca)  a także Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (24-27 czerwca). 

Dlatego, o ile któryś z wymienionych wyścigów nie zostanie przeniesiony na początek lipca, to ściganie w Polsce rozpoczniemy dopiero od Wyścigu Dookoła Mazowsza, który ma odbyć się w dniach od 15 do 18 lipca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments