fot. Lotto Soudal

Etap numer 17 można nazwać wstępem do alpejskiego tryptyku. Przed górskimi odcinkami zostanie rozegrany pagórkowaty etap z metą w Gap. Wydaje się, że duże szanse na zwycięstwo mają uciekinierzy.

Początek będzie płaski, a od lotnego finiszu w Vaison-la-Romaine teren będzie się wznosić. Pierwszą premią górską będzie Cote de la Rochette-du-Buis 4. kategorii. Później na kolarzy czeka poprawka na Col de Mevouillon. Podjazd ten nie jest kategoryzowany jako premia górska.

Drugą i trudniejszą premią będzie Col de la Sentinelle. To podjazd o długości ponad 5 kilometrów i średnim nachyleniu ponad 5%. Linia premii górskiej znajduje się 8,5 kilometra przed metą. Do mety w Gap prowadzi zjazd.

Trudno spodziewać się ataków kolarzy z czołówki klasyfikacji generalnej. Na 17. etapie powinni oni pojechać na remis. To dzień szansy dla uciekinierów. Jako faworytów do zwycięstwa etapowego można typować m.in. Alexisa Vuillermoza (AG2R La Mondiale), Mateja Mohoricia (Bahrain Merida), Omara Fraile (Astana Pro Team), Simona Clarke’a (EF Education First), Matteo Trentina (Mitchelton-Scott), Grega van Avermaeta (CCC Team) czy Thomasa de Gendta (Lotto Soudal).

Pełna zapowiedź wyścigu Tour de France 2019 > TUTAJ.

Analiza trasy wyścigu Tour de France 2019 > TUTAJ.

Plan transmisji telewizyjnych > TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments