fot. Tour of Qinghai Lake

Australijczyk Benjamin Dyball (Team Sapura Cycling) wygrał siódmy etap jazdy indywidualnej na czas. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Robinson Chalapud (Medellin). 

Siódmego dnia rywalizacji w wyścigu Tour of Qinghai Lake 2019 kolarze rywalizowali na liczącej 42 kilometry trasie jazdy indywidualnej na czas wokół miejscowości Haiyan.

Zwycięzca etapu Benjamin Dyball przejechał trasę w czasie 48 minut i 46 sekund. Drugi Peter Koning (EvoPro Racing) stracił do niego minutę i 23 sekundy, a trzeci Walter Wargas (Medellin) minutę i 50 sekund.

Przypomnijmy, że wyścigu ściga się polska drużyna trzeciej dywizji Voster ATS Team. Najlepiej na tym etapie poradził sobie Mateusz Taciak, który był dwudziesty czwarty. “Tacior” stracił do zwycięzcy 3 minuty i 27 sekund.

Do zakończenia wyścigu pozostało sześć etapów.

Wyniki siódmego etapu:

1 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling 20 30 51.675 48:46
2 KONING Peter EvoPro Racing 10 18 50.249 1:23
3 VARGAS Walter Medellin 5 12 49.802 1:50
4 WOLF Justin Bike Aid 7 49.639 2:00
5 CHALAPUD Robinson Medellin 4 49.590 2:03
6 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin 3 49.428 2:13
7 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 2 49.363 2:17
8 SILVA Joaquim W52 / FC Porto 1 49.203 2:27
9 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling 49.171 2:29
10 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 49.075 2:35
11 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team 49.059 2:36
12 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 48.932 2:44
13 SEVILLA Óscar Medellin 48.774 2:54
14 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 48.602 3:05
15 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto 48.571 3:07
16 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 48.555 3:08
17 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling 48.539 3:09
18 DEBESAY Mekseb Bike Aid 48.524 3:10
19 CULEY Marcus Team Sapura Cycling 48.493 3:12
20 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 48.430 3:16
21 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 48.415 3:17
22 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank 48.322 3:23
23 ORAM James Mitchelton – BikeExchange 48.307 3:24
24 TACIAK Mateusz Voster ATS Team 48.260 3:27
25 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 48.214 3:30
26 VOGT Mario Team Sapura Cycling 48.046 3:41
27 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 47.985 3:45
28 DUARTE Fabio Medellin 47.909 3:50
29 REIS Rafael W52 / FC Porto 47.878 3:52
30 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 47.667 4:06
31 JONES Brenton Delko Marseille Provence 47.652 4:07
32 MONTOYA Cristhian Medellin 47.517 4:16
33 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 47.473 4:19
34 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 47.458 4:20
35 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 47.383 4:25
36 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team 47.368 4:26
37 GATE Aaron EvoPro Racing 47.280 4:32
38 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 47.235 4:35
39 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange 47.235 ,,
40 FEELEY Daire EvoPro Racing 47.220 4:36
41 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 47.117 4:43
42 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 47.103 4:44
43 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin 47.103 ,,
44 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 47.073 4:46
45 VILELA Ricardo Burgos-BH 47.059 4:47
46 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling 47.030 4:49
47 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 47.000 4:51
48 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank 46.898 4:58
49 BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling 46.884 4:59
50 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 46.884 ,,
51 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank 46.869 5:00
52 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 46.869 ,,
53 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 46.826 5:03
54 BICHLMANN Daniel Bike Aid 46.811 5:04
55 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 46.724 5:10
56 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange 46.667 5:14
57 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 46.652 5:15
58 EWART Jesse Team Sapura Cycling 46.623 5:17
59 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy 46.595 5:19
60 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT 46.566 5:21
61 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 46.437 5:30
62 VAN ENGELEN Adne Bike Aid 46.409 5:32
63 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 46.409 ,,
64 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange 46.352 5:36
65 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange 46.338 5:37
66 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team 46.168 5:49
67 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling 46.168 ,,
68 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club 46.126 5:52
69 BANASZEK Adrian Voster ATS Team 46.084 5:55
70 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 46.084 ,,
71 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 46.041 5:58
72 WELDU Hafetab Bike Aid 46.013 6:00
73 KOMAR Mateusz Voster ATS Team 45.971 6:03
74 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 45.902 6:08
75 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 45.888 6:09
76 MONK Cyrus EvoPro Racing 45.818 6:14
77 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team 45.790 6:16
78 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team 45.763 6:18
79 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 45.763 ,,
80 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 45.721 6:21
81 FONTE César W52 / FC Porto 45.707 6:22
82 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 45.694 6:23
83 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 45.694 ,,
84 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 45.694 ,,
85 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 45.597 6:30
86 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy 45.542 6:34
87 SENNI Manuel Bardiani – CSF 45.528 6:35
88 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team 45.474 6:39
89 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 45.433 6:42
90 YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè 45.405 6:44
91 BICO Nuno Burgos-BH 45.351 6:48
92 GIBSON Matthew Burgos-BH 45.337 6:49
93 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 45.310 6:51
94 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 45.229 6:57
95 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT 45.229 ,,
96 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club 45.148 7:03
97 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 45.134 7:04
98 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy 45.107 7:06
99 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè 44.973 7:16
100 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 44.906 7:21
101 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team 44.827 7:27
102 GU Bingcheng Giant Cycling Team 44.720 7:35
103 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling 44.602 7:44
104 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 44.510 7:51
105 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè 44.497 7:52
106 MARONESE Marco Bardiani – CSF 44.484 7:53
107 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 44.444 7:56
108 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank 44.405 7:59
109 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 44.379 8:01
110 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 44.353 8:03
111 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 44.314 8:06
112 ROMANO Francesco Bardiani – CSF 44.159 8:18
113 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto 44.133 8:20
114 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 44.069 8:25
115 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 43.966 8:33
116 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team 43.877 8:40
117 DENG Penghai Giant Cycling Team 43.826 8:44
118 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team 43.712 8:53
119 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 43.687 8:55
120 HOLLER Nikodemus Bike Aid 43.523 9:08
121 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy 43.287 9:27
122 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 43.274 9:28
123 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank 42.894 9:59
124 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 42.881 10:00
125 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange 42.760 10:10
126 YAO Chengwei Giant Cycling Team 42.748 10:11
127 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 42.688 10:16
128 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling 42.676 10:17
129 WANG Lizhen Giant Cycling Team 42.652 10:19
130 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 42.556 10:27
131 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 42.389 10:41
132 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team 42.306 10:48
133 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team 42.270 10:51
134 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 42.223 10:55
135 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 42.176 10:59
136 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 41.977 11:16
137 LI Jin Song Giant Cycling Team 41.233 12:21
138 ZHU Yi Giant Cycling Team 40.460 13:31
OTL CHEN Zhiwen Giant Cycling Team 37.990 17:34
DNF SARAMOTINS Aleksejs Interpro Cycling Academy
DNS SAFARZADEH Saeeid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie: 

1 1 CHALAPUD Robinson Medellin 5 17:53:37
2 2 SEVILLA Óscar Medellin 1:24
3 4 ▲1 VARGAS Walter Medellin 1:51
4 17 ▲13 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling 2:17
5 3 ▼2 MONTOYA Cristhian Medellin 2:46
6 9 ▲3 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin 3:21
7 6 ▼1 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling 3:31
8 8 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team 3:41
9 12 ▲3 SILVA Joaquim W52 / FC Porto 3:46
10 5 ▼5 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 4:18
11 11 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 4:25
12 19 ▲7 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 4:37
13 15 ▲2 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling 5:22
14 10 ▼4 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 5:28
15 23 ▲8 DEBESAY Mekseb Bike Aid 6:16
16 7 ▼9 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 6:37
17 25 ▲8 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank 6:49
18 13 ▼5 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy ,,
19 18 ▼1 GATE Aaron EvoPro Racing 6:51
20 29 ▲9 ORAM James Mitchelton – BikeExchange 7:09
21 16 ▼5 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank 7:15
22 22 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team 7:23
23 28 ▲5 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 7:29
24 27 ▲3 REIS Rafael W52 / FC Porto 7:31
25 14 ▼11 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange 7:37
26 26 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 7:52
27 33 ▲6 CULEY Marcus Team Sapura Cycling 8:12
28 32 ▲4 TACIAK Mateusz Voster ATS Team 8:13
29 20 ▼9 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 8:32
30 21 ▼9 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 9:14
31 30 ▼1 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange 9:46
32 24 ▼8 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT 10:13
33 36 ▲3 FEELEY Daire EvoPro Racing 10:16
34 31 ▼3 WELDU Hafetab Bike Aid 10:37
35 34 ▼1 VAN ENGELEN Adne Bike Aid 10:39
36 37 ▲1 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 10:41
37 35 ▼2 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling 11:24
38 39 ▲1 VILELA Ricardo Burgos-BH 11:26
39 38 ▼1 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange 11:35
40 40 DUARTE Fabio Medellin 12:25
41 45 ▲4 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 13:10
42 41 ▼1 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 13:45
43 49 ▲6 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto 14:20
44 46 ▲2 EWART Jesse Team Sapura Cycling 15:23
45 42 ▼3 SENNI Manuel Bardiani – CSF 15:47
46 47 ▲1 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team 16:15
47 48 ▲1 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club 16:20
48 44 ▼4 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 16:23
49 43 ▼6 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè 17:38
50 50 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 18:11
51 51 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy 18:13
52 55 ▲3 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 21:34
53 53 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 21:38
54 52 ▼2 BICO Nuno Burgos-BH 22:32
55 59 ▲4 VOGT Mario Team Sapura Cycling 24:22
56 63 ▲7 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 25:32
57 57 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT 25:56
58 56 ▼2 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 26:35
59 61 ▲2 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin 26:56
60 58 ▼2 FONTE César W52 / FC Porto 27:02
61 66 ▲5 BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling 29:06
62 62 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 29:17
63 60 ▼3 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto 29:21
64 65 ▲1 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 29:58
65 64 ▼1 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 31:17
66 67 ▲1 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 32:25
67 69 ▲2 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 34:10
68 68 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling 34:22
69 71 ▲2 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy 37:47
70 72 ▲2 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 38:32
71 70 ▼1 MARONESE Marco Bardiani – CSF 38:39
72 75 ▲3 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 38:59
73 79 ▲6 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 39:11
74 78 ▲4 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange 39:29
75 73 ▼2 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 39:45
76 80 ▲4 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 40:48
77 76 ▼1 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
78 74 ▼4 HOLLER Nikodemus Bike Aid 41:04
79 77 ▼2 GIBSON Matthew Burgos-BH 41:23
80 98 ▲18 KONING Peter EvoPro Racing 41:54
81 81 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 41:59
82 82 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 42:52
83 101 ▲18 WOLF Justin Bike Aid 43:06
84 89 ▲5 BICHLMANN Daniel Bike Aid 43:12
85 90 ▲5 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 43:14
86 84 ▼2 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team 43:21
87 85 ▼2 MONK Cyrus EvoPro Racing 43:25
88 83 ▼5 GU Bingcheng Giant Cycling Team 44:37
89 88 ▼1 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè 45:13
90 99 ▲9 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 45:15
91 106 ▲15 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 45:18
92 102 ▲10 JONES Brenton Delko Marseille Provence 45:24
93 87 ▼6 ROMANO Francesco Bardiani – CSF 45:50
94 92 ▼2 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team 45:53
95 86 ▼9 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 45:57
96 94 ▼2 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 46:47
97 105 ▲8 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 46:57
98 100 ▲2 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 47:12
99 91 ▼8 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team 48:05
100 96 ▼4 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 48:23
101 97 ▼4 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank 48:25
102 103 ▲1 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy 48:27
103 93 ▼10 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank 49:16
104 108 ▲4 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 49:26
105 110 ▲5 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 49:33
106 95 ▼11 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling 50:26
107 109 ▲2 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team 50:37
108 111 ▲3 YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè 52:08
109 104 ▼5 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team 52:13
110 117 ▲7 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank 52:51
111 116 ▲5 BANASZEK Adrian Voster ATS Team 53:27
112 107 ▼5 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 53:43
113 112 ▼1 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 55:18
114 113 ▼1 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 55:29
115 119 ▲4 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling 55:54
116 115 ▼1 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team 56:01
117 114 ▼3 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 56:58
118 128 ▲10 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 56:59
119 118 ▼1 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy 57:27
120 122 ▲2 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team 59:06
121 126 ▲5 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 59:07
122 120 ▼2 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange 1:00:06
123 125 ▲2 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 1:00:35
124 124 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club 1:00:41
125 121 ▼4 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:01:08
126 123 ▼3 WANG Lizhen Giant Cycling Team 1:02:24
127 127 DENG Penghai Giant Cycling Team 1:02:46
128 129 ▲1 KOMAR Mateusz Voster ATS Team 1:04:51
129 130 ▲1 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:10:34
130 132 ▲2 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 1:13:32
131 134 ▲3 YAO Chengwei Giant Cycling Team 1:13:55
132 131 ▼1 ZHU Yi Giant Cycling Team 1:14:27
133 136 ▲3 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:14:33
134 133 ▼1 LI Jin Song Giant Cycling Team 1:15:22
135 137 ▲2 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:17:39
136 138 ▲2 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 1:20:41
137 139 ▲2 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 1:22:03
138 141 ▲3 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 1:36:02