fot. Jumbo-Visma

Mike Teunissen (Jumbo-Visma) o błysk szprychy wygrał finisz pierwszego etapu wyścigu Tour de France 2019, pokonując Petera Sagana (BORA-hansgrohe). Sprint rozegrano w cieniu kraksy, która wydarzyła się już w strefie ochronnej, ale w której ucierpiał jeden z faworytów do etapowego zwycięstwa – Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma). 

Pierwszy etap wyścigu prowadził wokół Brukseli i liczył 194,5 km. W pierwszej fazie rywalizacji znajdowały się dwa słynne dla belgijskich wyścigów klasycznych podjazdy – Mur de Grammont oraz Bosberg. Pozostała część trasy była raczej płaska. Dość ciekawie wyglądał natomiast profil ostatniego kilometra, którego średnie nachylenie wynosiło 4 proc. Zdecydowanie spodziewano się finiszu peletonu, ale wydawało się, że zwycięski sprinter będzie takim, który lubi sprinty na wymęczenie.

Zgodnie z tym, co pisaliśmy w zapowiedzi – pierwszy kolarz na premii górskiej trzeciej kategorii Mur de Grammont miał zostać również pierwszym liderem klasyfikacji górskiej. Z zamiarem dokonania tego, do ucieczki zabrał się lider drużyny CCC Team – Greg Van Avermaet, i udało mu się. Był zdecydowanie najlepszy na tym podjeździe, pokonując jednego ze współtowarzyszy z odjazdu – Xandro Meurisse (Wanty-Groupe Gobert). Na kolejnej premii – Bosberg – Belg nie próbował już nawet walczyć i poczekał na peleton. Tym samym na czele pozostali Meurisse oraz Natnael Berhane (Cofidis) i Mads Würtz Schmidt (Katusha-Alpecin). Po walce na górskich premiach mieli około dwóch minut przewagi nad peletonem.

W momencie przejazdu przez brukowany sektor na 118. kilometrze przewaga wynosiła zaledwie około 40 sekund. Ciekawsze rzeczy działy się natomiast w peletonie, gdzie tempo znacząco “podkręciła” drużyna BORA-hansgrohe. Zaraz po brukowanym sektorze następował lotny finisz, który padł łupem walczącego o zieloną koszulkę Petera Sagana.

Po przejeździe przez bruki i lotną premię tempo nieco spadło, ucieczka została doścignięta, a peleton wciąż był podzielony. W drugiej grupie jechali między innymi Dan Martin (UAE Team Emirates) i Simon Yates (Mitchelton-Scott). Ostatecznie jednak wszystko się zjechało. Warto również odnotować, że na brukach oponę przebił jeden z faworytów do etapowego zwycięstwa – Elia Viviani (Deceuninck-Quick Step).

59 km przed metą z peletonu zaatakował Stéphane Rossetto (Cofidis), który – co ciekawe – debiutuje w Tour de France w wieku 32 lat! Największą przewaga, jaką Francuz zdołał sobie wypracować wynosiła minutę i 45 sekund.

20 km przed metą wydarzyła się pierwsza kraksa w wyścigu, w której uczestniczył między innymi Jakob Fuglsang (Astana) – jeden z faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Natychmiast do pomocy została mu niemal cała drużyna. Ucierpiała prawa strona ciała zwycięzcy Criterium du Dauphine – prawy łuk brwiowy, ręka i kolano.

Poza Fuglsangiem leżeli Damiano Caruso (Bahrain-Merida), Koen de Kort (Trek-Segafredo) i Tony Martin (Jumbo-Visma), ale tym kolarzom – przynajmniej na pierwszy rzut oka – nic się nie stało. Wszyscy, którzy uczestniczyli w kraksie zdołali dojść do peletonu przed finiszem.

Rosetto został doścignięty 10 km przed metą i wówczas na całego rozpoczęły się przygotowania do finiszu peletonu. Niestety 1600 metrów przed metą wydarzyła druga kraksa w ciągu dnia, w której uczestniczył Dylan Groenewagen, ale także – niestety – Łukasz Wiśniowski (CCC Team). Z pierwszych doniesień wiadomo również, że na ziemi leżał Geraint Thomas, ale według informacji Team INEOS nic poważnego mu się nie stało.

Wyniki pierwszego etapu:

1 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 120 100 4:22:47
2 SAGAN Peter BORA – hansgrohe 50 70 ,,
3 EWAN Caleb Lotto Soudal 25 50 ,,
4 NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data 15 40 ,,
5 COLBRELLI Sonny Bahrain Merida 5 32 ,,
6 MATTHEWS Michael Team Sunweb 26 ,,
7 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott 22 ,,
8 NAESEN Oliver AG2R La Mondiale 18 ,,
9 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 14 ,,
10 STUYVEN Jasper Trek – Segafredo 10 ,,
11 VAN AVERMAET Greg CCC Team 8 ,,
12 BETTIOL Alberto EF Education First 6 ,,
13 PASQUALON Andrea Wanty – Gobert Cycling Team 4 ,,
14 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 2 ,,
15 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma 1 ,,
16 SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits ,,
17 VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma ,,
18 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
19 GREIPEL André Team Arkéa Samsic ,,
20 IMPEY Daryl Mitchelton-Scott ,,
21 MARTIN Guillaume Wanty – Gobert Cycling Team ,,
22 ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step ,,
23 OFFREDO Yoann Wanty – Gobert Cycling Team ,,
24 CLARKE Simon EF Education First ,,
25 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida ,,
26 BEVIN Patrick CCC Team ,,
27 MEURISSE Xandro Wanty – Gobert Cycling Team ,,
28 LANGEVELD Sebastian EF Education First ,,
29 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
30 RICHEZE Maximiliano Deceuninck – Quick Step ,,
31 DEBUSSCHERE Jens Team Katusha Alpecin ,,
32 BOASSON HAGEN Edvald Team Dimension Data ,,
33 ASGREEN Kasper Deceuninck – Quick Step ,,
34 BOL Cees Team Sunweb ,,
35 GARCÍA CORTINA Iván Bahrain Merida ,,
36 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe ,,
37 BONIFAZIO Niccolò Team Total Direct Energie ,,
38 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step ,,
39 TRATNIK Jan Bahrain Merida ,,
40 ROCHE Nicolas Team Sunweb ,,
41 ZABEL Rick Team Katusha Alpecin ,,
42 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe ,,
43 PHILIPSEN Jasper UAE-Team Emirates ,,
44 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
45 HEPBURN Michael Mitchelton-Scott ,,
46 YATES Adam Mitchelton-Scott ,,
47 KREUZIGER Roman Team Dimension Data ,,
48 TEUNS Dylan Bahrain Merida ,,
49 KLUGE Roger Lotto Soudal ,,
50 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
51 MAS Enric Deceuninck – Quick Step ,,
52 BENOOT Tiesj Lotto Soudal ,,
53 QUINTANA Nairo Movistar Team ,,
54 LUTSENKO Alexey Astana Pro Team ,,
55 PÉRICHON Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits ,,
56 KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma ,,
57 AMADOR Andrey Movistar Team ,,
58 CALMEJANE Lilian Team Total Direct Energie ,,
59 POLITT Nils Team Katusha Alpecin ,,
60 CICCONE Giulio Trek – Segafredo ,,
61 OSS Daniel BORA – hansgrohe ,,
62 EIKING Odd Christian Wanty – Gobert Cycling Team ,,
63 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team ,,
64 PORTE Richie Trek – Segafredo ,,
65 GAUDU David Groupama – FDJ ,,
66 MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
67 VALVERDE Alejandro Movistar Team ,,
68 VALGREN Michael Team Dimension Data ,,
69 FELLINE Fabio Trek – Segafredo ,,
70 SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe ,,
71 MÜHLBERGER Gregor BORA – hansgrohe ,,
72 LADAGNOUS Matthieu Groupama – FDJ ,,
73 KELDERMAN Wilco Team Sunweb ,,
74 IZAGIRRE Gorka Astana Pro Team ,,
75 VAN GARDEREN Tejay EF Education First ,,
76 PINOT Thibaut Groupama – FDJ ,,
77 SICARD Romain Team Total Direct Energie ,,
78 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma ,,
79 SÁNCHEZ Luis León Astana Pro Team ,,
80 MOSCON Gianni Team INEOS ,,
81 BERNAL Egan Team INEOS ,,
82 URÁN Rigoberto EF Education First ,,
83 SOLER Marc Movistar Team ,,
84 HENAO Sergio UAE-Team Emirates ,,
85 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data ,,
86 KÄMNA Lennard Team Sunweb ,,
87 WOODS Michael EF Education First ,,
88 LANDA Mikel Movistar Team ,,
89 CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale ,,
90 DE PLUS Laurens Team Jumbo-Visma ,,
91 HOULE Hugo Astana Pro Team ,,
92 BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,
93 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team ,,
94 OLIVEIRA Nelson Movistar Team ,,
95 OURSELIN Paul Team Total Direct Energie ,,
96 CORT Magnus Astana Pro Team ,,
97 FRAILE Omar Astana Pro Team ,,
98 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha Alpecin ,,
99 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
100 BERHANE Natnael Cofidis, Solutions Crédits ,,
101 BARGUIL Warren Team Arkéa Samsic ,,
102 GONÇALVES José Team Katusha Alpecin ,,
103 ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin ,,
104 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott ,,
105 ARU Fabio UAE-Team Emirates ,,
106 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
107 KRAGH ANDERSEN Søren Team Sunweb ,,
108 TAARAMÄE Rein Team Total Direct Energie ,,
109 KANGERT Tanel EF Education First ,,
110 DOWSETT Alex Team Katusha Alpecin ,,
111 THOMAS Geraint Team INEOS ,,
112 SCHÄR Michael CCC Team ,,
113 CARUSO Damiano Bahrain Merida ,,
114 ROSSKOPF Joey CCC Team ,,
115 GESCHKE Simon CCC Team ,,
116 DE KORT Koen Trek – Segafredo ,,
117 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
118 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits ,,
119 ARNDT Nikias Team Sunweb ,,
120 COSTA Rui UAE-Team Emirates ,,
121 MARTIN Dan UAE-Team Emirates ,,
122 VAN MELSEN Kevin Wanty – Gobert Cycling Team ,,
123 POELS Wout Team INEOS ,,
124 WELLENS Tim Lotto Soudal ,,
125 KÜNG Stefan Groupama – FDJ ,,
126 MOINARD Amaël Team Arkéa Samsic ,,
127 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
128 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team ,,
129 BILBAO Pello Astana Pro Team ,,
130 DE GENDT Thomas Lotto Soudal ,,
131 MONFORT Maxime Lotto Soudal ,,
132 KING Ben Team Dimension Data ,,
133 ROUX Anthony Groupama – FDJ ,,
134 BONNET William Groupama – FDJ ,,
135 FRANK Mathias AG2R La Mondiale ,,
136 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
137 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ ,,
138 BAK Lars Ytting Team Dimension Data ,,
139 BOUET Maxime Team Arkéa Samsic ,,
140 SCULLY Tom EF Education First ,,
141 HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
142 CUMMINGS Steve Team Dimension Data ,,
143 GRELLIER Fabien Team Total Direct Energie ,,
144 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
145 HAGA Chad Team Sunweb ,,
146 YATES Simon Mitchelton-Scott ,,
147 HAIG Jack Mitchelton-Scott ,,
148 VACHON Florian Team Arkéa Samsic ,,
149 LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic ,,
150 ERVITI Imanol Movistar Team ,,
151 DE MARCHI Alessandro CCC Team ,,
152 PAUWELS Serge CCC Team ,,
153 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates ,,
154 VAN BAARLE Dylan Team INEOS ,,
155 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo ,,
156 GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale ,,
157 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie ,,
158 DENNIS Rohan Bahrain Merida ,,
159 MOHORIČ Matej Bahrain Merida ,,
160 KWIATKOWSKI Michał Team INEOS ,,
161 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott ,,
162 ROWE Luke Team INEOS ,,
163 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits 3:06
164 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale 0:00
165 SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo 3:32
166 VERONA Carlos Movistar Team 0:00
167 HALLER Marco Team Katusha Alpecin ,,
168 GESBERT Élie Team Arkéa Samsic 4:11
169 DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step ,,
170 WIŚNIOWSKI Łukasz CCC Team 0:00
171 CASTROVIEJO Jonathan Team INEOS 4:11
172 BENNETT George Team Jumbo-Visma 0:00
173 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe ,,
174 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 4:36
175 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 0:00
176 COSNEFROY Benoît AG2R La Mondiale ,,

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 25 4:22:37
2 SAGAN Peter BORA – hansgrohe 0:04
3 EWAN Caleb Lotto Soudal 0:06
4 NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data 0:10
5 COLBRELLI Sonny Bahrain Merida ,,
6 MATTHEWS Michael Team Sunweb ,,
7 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott ,,
8 NAESEN Oliver AG2R La Mondiale ,,
9 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step ,,
10 STUYVEN Jasper Trek – Segafredo ,,
11 VAN AVERMAET Greg CCC Team ,,
12 BETTIOL Alberto EF Education First ,,
13 PASQUALON Andrea Wanty – Gobert Cycling Team ,,
14 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates ,,
15 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma ,,
16 SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits ,,
17 VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma ,,
18 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
19 GREIPEL André Team Arkéa Samsic ,,
20 IMPEY Daryl Mitchelton-Scott ,,
21 MARTIN Guillaume Wanty – Gobert Cycling Team ,,
22 ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step ,,
23 OFFREDO Yoann Wanty – Gobert Cycling Team ,,
24 CLARKE Simon EF Education First ,,
25 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida ,,
26 BEVIN Patrick CCC Team ,,
27 MEURISSE Xandro Wanty – Gobert Cycling Team ,,
28 LANGEVELD Sebastian EF Education First ,,
29 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
30 RICHEZE Maximiliano Deceuninck – Quick Step ,,
31 DEBUSSCHERE Jens Team Katusha Alpecin ,,
32 BOASSON HAGEN Edvald Team Dimension Data ,,
33 ASGREEN Kasper Deceuninck – Quick Step ,,
34 BOL Cees Team Sunweb ,,
35 GARCÍA CORTINA Iván Bahrain Merida ,,
36 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe ,,
37 BONIFAZIO Niccolò Team Total Direct Energie ,,
38 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step ,,
39 TRATNIK Jan Bahrain Merida ,,
40 ROCHE Nicolas Team Sunweb ,,
41 ZABEL Rick Team Katusha Alpecin ,,
42 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe ,,
43 PHILIPSEN Jasper UAE-Team Emirates ,,
44 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
45 HEPBURN Michael Mitchelton-Scott ,,
46 YATES Adam Mitchelton-Scott ,,
47 KREUZIGER Roman Team Dimension Data ,,
48 TEUNS Dylan Bahrain Merida ,,
49 KLUGE Roger Lotto Soudal ,,
50 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
51 MAS Enric Deceuninck – Quick Step ,,
52 BENOOT Tiesj Lotto Soudal ,,
53 QUINTANA Nairo Movistar Team ,,
54 LUTSENKO Alexey Astana Pro Team ,,
55 PÉRICHON Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits ,,
56 KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma ,,
57 AMADOR Andrey Movistar Team ,,
58 CALMEJANE Lilian Team Total Direct Energie ,,
59 POLITT Nils Team Katusha Alpecin ,,
60 CICCONE Giulio Trek – Segafredo ,,
61 OSS Daniel BORA – hansgrohe ,,
62 EIKING Odd Christian Wanty – Gobert Cycling Team ,,
63 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team ,,
64 PORTE Richie Trek – Segafredo ,,
65 GAUDU David Groupama – FDJ ,,
66 MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
67 VALVERDE Alejandro Movistar Team ,,
68 VALGREN Michael Team Dimension Data ,,
69 FELLINE Fabio Trek – Segafredo ,,
70 SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe ,,
71 MÜHLBERGER Gregor BORA – hansgrohe ,,
72 LADAGNOUS Matthieu Groupama – FDJ ,,
73 KELDERMAN Wilco Team Sunweb ,,
74 IZAGIRRE Gorka Astana Pro Team ,,
75 VAN GARDEREN Tejay EF Education First ,,
76 PINOT Thibaut Groupama – FDJ ,,
77 SICARD Romain Team Total Direct Energie ,,
78 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma ,,
79 SÁNCHEZ Luis León Astana Pro Team ,,
80 MOSCON Gianni Team INEOS ,,
81 BERNAL Egan Team INEOS ,,
82 URÁN Rigoberto EF Education First ,,
83 SOLER Marc Movistar Team ,,
84 HENAO Sergio UAE-Team Emirates ,,
85 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data ,,
86 KÄMNA Lennard Team Sunweb ,,
87 WOODS Michael EF Education First ,,
88 LANDA Mikel Movistar Team ,,
89 CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale ,,
90 DE PLUS Laurens Team Jumbo-Visma ,,
91 HOULE Hugo Astana Pro Team ,,
92 BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,
93 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team ,,
94 OLIVEIRA Nelson Movistar Team ,,
95 OURSELIN Paul Team Total Direct Energie ,,
96 CORT Magnus Astana Pro Team ,,
97 FRAILE Omar Astana Pro Team ,,
98 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha Alpecin ,,
99 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
100 BERHANE Natnael Cofidis, Solutions Crédits ,,
101 BARGUIL Warren Team Arkéa Samsic ,,
102 GONÇALVES José Team Katusha Alpecin ,,
103 ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin ,,
104 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott ,,
105 ARU Fabio UAE-Team Emirates ,,
106 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
107 KRAGH ANDERSEN Søren Team Sunweb ,,
108 TAARAMÄE Rein Team Total Direct Energie ,,
109 KANGERT Tanel EF Education First ,,
110 DOWSETT Alex Team Katusha Alpecin ,,
111 THOMAS Geraint Team INEOS ,,
112 SCHÄR Michael CCC Team ,,
113 CARUSO Damiano Bahrain Merida ,,
114 ROSSKOPF Joey CCC Team ,,
115 GESCHKE Simon CCC Team ,,
116 DE KORT Koen Trek – Segafredo ,,
117 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
118 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits ,,
119 ARNDT Nikias Team Sunweb ,,
120 COSTA Rui UAE-Team Emirates ,,
121 MARTIN Dan UAE-Team Emirates ,,
122 VAN MELSEN Kevin Wanty – Gobert Cycling Team ,,
123 POELS Wout Team INEOS ,,
124 WELLENS Tim Lotto Soudal ,,
125 KÜNG Stefan Groupama – FDJ ,,
126 MOINARD Amaël Team Arkéa Samsic ,,
127 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
128 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team ,,
129 BILBAO Pello Astana Pro Team ,,
130 DE GENDT Thomas Lotto Soudal ,,
131 MONFORT Maxime Lotto Soudal ,,
132 KING Ben Team Dimension Data ,,
133 ROUX Anthony Groupama – FDJ ,,
134 BONNET William Groupama – FDJ ,,
135 FRANK Mathias AG2R La Mondiale ,,
136 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
137 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ ,,
138 BAK Lars Ytting Team Dimension Data ,,
139 BOUET Maxime Team Arkéa Samsic ,,
140 SCULLY Tom EF Education First ,,
141 HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
142 CUMMINGS Steve Team Dimension Data ,,
143 GRELLIER Fabien Team Total Direct Energie ,,
144 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
145 HAGA Chad Team Sunweb ,,
146 YATES Simon Mitchelton-Scott ,,
147 HAIG Jack Mitchelton-Scott ,,
148 VACHON Florian Team Arkéa Samsic ,,
149 LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic ,,
150 ERVITI Imanol Movistar Team ,,
151 DE MARCHI Alessandro CCC Team ,,
152 PAUWELS Serge CCC Team ,,
153 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates ,,
154 VAN BAARLE Dylan Team INEOS ,,
155 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo ,,
156 GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale ,,
157 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie ,,
158 DENNIS Rohan Bahrain Merida ,,
159 MOHORIČ Matej Bahrain Merida ,,
160 KWIATKOWSKI Michał Team INEOS ,,
161 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott ,,
162 ROWE Luke Team INEOS ,,
163 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
164 VERONA Carlos Movistar Team ,,
165 HALLER Marco Team Katusha Alpecin ,,
166 WIŚNIOWSKI Łukasz CCC Team ,,
167 BENNETT George Team Jumbo-Visma ,,
168 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe ,,
169 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma ,,
170 COSNEFROY Benoît AG2R La Mondiale ,,
171 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits 3:16
172 SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo 3:42
173 GESBERT Élie Team Arkéa Samsic 4:21
174 DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step ,,
175 CASTROVIEJO Jonathan Team INEOS