fot. Giro d'Italia

Po odejściu Marcela Kittela, ekipa Katusha – Alpecin ma niemały problem z doborem składu na najważniejsze wyścigi. Podobnie jest z Tour de France, gdzie szwajcarski team wystąpi w bardzo zróżnicowanym zestawieniu.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zespół Katushy będzie przede wszystkim walczył o pojedyncze zwycięstwa etapowe. W ekipie na próżno bowiem szukać lidera na klasyfikację generalną oraz znakomitego sprintera.

Wydaje się, że największe szanse na skuteczne akcje będą mieli Ilnur Zakarin oraz Jens Debusschere. Ten pierwszy ma jednak za sobą start w Giro d’Italia, który bardzo mocno go wymęczył. Na pojedyncze ataki może to jednak wystarczyć.

Jednocześnie istotna dla samego zespołu z pewnością będzie jazda Nilsa Politta, który od przyszłego roku ma być numerem 1 w zespole, oraz Alexa Dowsetta, który wydaje się wracać na dobre tory. Niewykluczone, że Brytyjczyk będzie jednym z faworytów do wygania czasówki w Pau.

Skład Katusha – Alpecin na Tour de France 2019: Ilnur Zakarin, Jens Debusschere, Nils Politt, Alex Dowsett, Jose Goncalves, Marco Haller, Mads Wurtz Schmidt, Rick Zabel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments