fot. La Route d'Occitane

Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał drugi etap wyścigu La Route d’Occitanie. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Alejandro Valverde (Movistar). 

Drugi etap wyścigu La Route d’Occitanie liczył 187,7 km i prowadził z Labruguière do Martres-Tolosane. Trasa była pagórkowata i znajdowały się na niej dwie oznaczone górskie premie trzeciej kategorii. W sumie jednak przewyższenie wynosiło ponad 2000 metrów, więc nie był to całkowicie łatwy dzień.

Pracę na czele peletonu wykonywała drużyna Groupama-FDJ, której zależało na doprowadzeniu do mety jak najbardziej świeżego i usytuowanego na dobrej pozycji Arnaud Demare’a. To także Francuzi kontrolowali przewagę ucieczki dnia.

Wobec tego był to dość spokojny dzień dla lidera wyścigu Alejandro Valverde i drużyny Movistar, którym pozostało jedynie ochranianie swojego lidera. Na osłodę Jose Joaquin Rojas zanotował siódme miejsce w finałowym sprincie, w którym klasę zaprezentował Demare. Drugi, co oznacza, że kolejny dzień z rzędu druga lokata wędruje w ręce Team INEOS, zanotował Chris Lawless.

Wyniki drugiego etapu: 

1 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 14 20 4:50:13
2 LAWLESS Chris Team INEOS 5 12 ,,
3 HOFLAND Moreno EF Education First 3 7 ,,
4 MODOLO Sacha EF Education First 5 ,,
5 GONZÁLEZ David Caja Rural – Seguros RGA 4 ,,
6 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 3 ,,
7 ROJAS José Joaquín Movistar Team 2 ,,
8 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 1 ,,
9 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
10 MANZIN Lorrenzo Vital Concept – B&B Hotels ,,
11 BONNAMOUR Franck Team Arkéa Samsic ,,
12 CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
13 ÁVILA Edwin Israel Cycling Academy ,,
14 VALVERDE Alejandro Movistar Team ,,
15 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
16 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
17 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
18 SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits ,,
19 DUNBAR Eddie Team INEOS ,,
20 BRAVO Garikoitz Euskadi Basque Country – Murias ,,
21 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
22 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ ,,
23 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA ,,
24 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
25 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
26 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
27 PETERS Nans AG2R La Mondiale ,,
28 CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
29 SIVAKOV Pavel Team INEOS ,,
30 NAVARRO Gauthier Interpro Cycling Academy ,,
31 MATÉ Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits ,,
32 BARCELÓ Fernando Euskadi Basque Country – Murias ,,
33 GESBERT Élie Team Arkéa Samsic ,,
34 VAN NIEKERK Morne St Michel – Auber93 ,,
35 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
36 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
37 MÜLLER Patrick Vital Concept – B&B Hotels ,,
38 PRADES Eduard Movistar Team ,,
39 AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
40 CHERNETSKI Sergei Caja Rural – Seguros RGA ,,
41 SOSA Iván Ramiro Team INEOS ,,
42 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels ,,
43 FEILLU Brice Team Arkéa Samsic ,,
44 MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
45 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
46 RODRÍGUEZ Óscar Euskadi Basque Country – Murias ,,
47 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy ,,
48 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
49 URÁN Rigoberto EF Education First ,,
50 CHEVRIER Clément AG2R La Mondiale ,,
51 COVILI Luca Bardiani – CSF ,,
52 BIZKARRA Mikel Euskadi Basque Country – Murias ,,
53 GÈNE Yohann Team Total Direct Energie ,,
54 TAARAMÄE Rein Team Total Direct Energie ,,
55 THOMINET Camille St Michel – Auber93 ,,
56 MOINARD Amaël Team Arkéa Samsic ,,
57 EL FARES Julien Delko Marseille Provence ,,
58 ITURRIA Mikel Euskadi Basque Country – Murias ,,
59 DOMBROWSKI Joe EF Education First ,,
60 RODRÍGUEZ Cristián Caja Rural – Seguros RGA ,,
61 MORENO Javier Delko Marseille Provence ,,
62 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence ,,
63 KNEES Christian Team INEOS ,,
64 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
65 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy ,,
66 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
67 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
68 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 ,,
69 GOUAULT Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
70 ATAPUMA Darwin Cofidis, Solutions Crédits ,,
71 GOŁAŚ Michał Team INEOS ,,
72 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
73 HENAO Sebastián Team INEOS ,,
74 VALLS Rafael Movistar Team ,,
75 ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
76 GUILLONNET Adrien Interpro Cycling Academy ,,
77 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 ,,
78 DANIEL Maxime Team Arkéa Samsic ,,
79 WHELAN James EF Education First ,,
80 DEBESAY Mekseb Bike Aid ,,
81 CASTRILLO Jaime Movistar Team ,,
82 SAMITIER Sergio Euskadi Basque Country – Murias ,,
83 PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
84 MOTTIER Justin Vital Concept – B&B Hotels ,,
85 FERASSE Thibault Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
86 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
87 LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
88 PARDILLA Sergio Caja Rural – Seguros RGA ,,
89 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
90 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
91 CARISEY Clément Israel Cycling Academy ,,
92 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits ,,
93 INTXAUSTI Beñat Euskadi Basque Country – Murias ,,
94 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
95 CLOUSE Evan Interpro Cycling Academy ,,
96 QUÉMÉNEUR Perrig Team Total Direct Energie ,,
97 PERRY Ben Israel Cycling Academy ,,
98 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits ,,
99 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
100 NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
101 TULIK Angelo Team Total Direct Energie ,,
102 NAULEAU Bryan Team Total Direct Energie ,,
103 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
104 BALDO Nicolas St Michel – Auber93 ,,
105 WACKERMANN Luca Bardiani – CSF ,,
106 CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits ,,
107 VINCENT Léo Groupama – FDJ 0:41
108 WOLF Justin Bike Aid ,,
109 BENNETT Sean EF Education First 1:27
110 LANGEVELD Sebastian EF Education First ,,
111 VAUBOURZEIX Thomas Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 1:43
112 HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie 3:17
113 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 0:00
114 CASANOVAS David Interpro Cycling Academy 4:48
115 GROSSER Aaron Bike Aid 0:00

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 1 VALVERDE Alejandro Movistar Team 3 9:34:04
2 2 DUNBAR Eddie Team INEOS 0:04
3 3 GESBERT Élie Team Arkéa Samsic 0:08
4 5 ▲1 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 0:12
5 6 ▲1 SOSA Iván Ramiro Team INEOS ,,
6 4 ▼2 URÁN Rigoberto EF Education First ,,
7 7 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA 0:17
8 8 TAARAMÄE Rein Team Total Direct Energie 0:20
9 9 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 0:44
10 10 SIVAKOV Pavel Team INEOS ,,
11 11 PETERS Nans AG2R La Mondiale 0:58
12 12 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels 1:04
13 13 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ 1:15
14 14 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
15 16 ▲1 DOMBROWSKI Joe EF Education First 1:18
16 15 ▼1 MORENO Javier Delko Marseille Provence ,,
17 17 VALLS Rafael Movistar Team 2:07
18 20 ▲2 RODRÍGUEZ Óscar Euskadi Basque Country – Murias 2:16
19 19 RODRÍGUEZ Cristián Caja Rural – Seguros RGA ,,
20 24 ▲4 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale 2:54
21 26 ▲5 CHEVRIER Clément AG2R La Mondiale ,,
22 25 ▲3 ITURRIA Mikel Euskadi Basque Country – Murias ,,
23 23 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
24 21 ▼3 GUILLONNET Adrien Interpro Cycling Academy ,,
25 29 ▲4 CHERNETSKI Sergei Caja Rural – Seguros RGA 3:10
26 28 ▲2 BIZKARRA Mikel Euskadi Basque Country – Murias ,,
27 30 ▲3 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence ,,
28 27 ▼1 ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
29 31 ▲2 GOUAULT Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 3:13
30 32 ▲2 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 3:14
31 33 ▲2 MOINARD Amaël Team Arkéa Samsic 3:16
32 34 ▲2 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy 3:19
33 35 ▲2 TULIK Angelo Team Total Direct Energie 3:23
34 36 ▲2 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 3:49
35 37 ▲2 PARDILLA Sergio Caja Rural – Seguros RGA ,,
36 38 ▲2 SENNI Manuel Bardiani – CSF 4:14
37 39 ▲2 PRADES Eduard Movistar Team 4:25
38 40 ▲2 ROJAS José Joaquín Movistar Team 4:42
39 43 ▲4 BRAVO Garikoitz Euskadi Basque Country – Murias ,,
40 41 ▲1 BARCELÓ Fernando Euskadi Basque Country – Murias ,,
41 42 ▲1 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
42 44 ▲2 FEILLU Brice Team Arkéa Samsic 5:20
43 45 ▲2 COVILI Luca Bardiani – CSF ,,
44 46 ▲2 EL FARES Julien Delko Marseille Provence ,,
45 48 ▲3 SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits 5:45
46 47 ▲1 SAMITIER Sergio Euskadi Basque Country – Murias ,,
47 50 ▲3 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 7:05
48 57 ▲9 BONNAMOUR Franck Team Arkéa Samsic 7:08
49 55 ▲6 MATÉ Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits ,,
50 54 ▲4 AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
51 58 ▲7 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels ,,
52 59 ▲7 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
53 56 ▲3 THOMINET Camille St Michel – Auber93 ,,
54 52 ▼2 ATAPUMA Darwin Cofidis, Solutions Crédits ,,
55 53 ▼2 HENAO Sebastián Team INEOS ,,
56 51 ▼5 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 ,,
57 49 ▼8 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits ,,
58 61 ▲3 LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
59 60 ▲1 QUÉMÉNEUR Perrig Team Total Direct Energie ,,
60 62 ▲2 CARISEY Clément Israel Cycling Academy 7:16
61 63 ▲2 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits 7:27
62 64 ▲2 WHELAN James EF Education First 8:30
63 65 ▲2 FERASSE Thibault Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 8:58
64 66 ▲2 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels 9:42
65 72 ▲7 ÁVILA Edwin Israel Cycling Academy 9:50
66 71 ▲5 MÜLLER Patrick Vital Concept – B&B Hotels ,,
67 77 ▲10 MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
68 74 ▲6 KNEES Christian Team INEOS ,,
69 75 ▲6 GOŁAŚ Michał Team INEOS ,,
70 73 ▲3 DEBESAY Mekseb Bike Aid ,,
71 69 ▼2 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
72 68 ▼4 NAULEAU Bryan Team Total Direct Energie ,,
73 76 ▲3 NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
74 78 ▲4 WACKERMANN Luca Bardiani – CSF ,,
75 79 ▲4 CARDIS Romain Team Total Direct Energie 11:32
76 84 ▲8 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 12:36
77 81 ▲4 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 12:41
78 80 ▲2 PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
79 85 ▲6 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 12:50
80 86 ▲6 NAVARRO Gauthier Interpro Cycling Academy 12:58
81 67 ▼14 HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie 12:59
82 87 ▲5 INTXAUSTI Beñat Euskadi Basque Country – Murias 13:16
83 82 ▼1 VINCENT Léo Groupama – FDJ 13:27
84 88 ▲4 GÈNE Yohann Team Total Direct Energie 13:40
85 102 ▲17 HOFLAND Moreno EF Education First 14:51
86 92 ▲6 MANZIN Lorrenzo Vital Concept – B&B Hotels 14:55
87 96 ▲9 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
88 101 ▲13 GONZÁLEZ David Caja Rural – Seguros RGA ,,
89 103 ▲14 MODOLO Sacha EF Education First ,,
90 97 ▲7 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
91 99 ▲8 VAN NIEKERK Morne St Michel – Auber93 ,,
92 95 ▲3 MOTTIER Justin Vital Concept – B&B Hotels ,,
93 100 ▲7 CASTRILLO Jaime Movistar Team ,,
94 93 ▼1 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
95 94 ▼1 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
96 91 ▼5 PERRY Ben Israel Cycling Academy ,,
97 107 ▲10 LAWLESS Chris Team INEOS 15:30
98 105 ▲7 CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits 15:33
99 104 ▲5 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ 15:34
100 111 ▲11 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence 15:36
101 106 ▲5 DANIEL Maxime Team Arkéa Samsic ,,
102 109 ▲7 CLOUSE Evan Interpro Cycling Academy ,,
103 110 ▲7 BALDO Nicolas St Michel – Auber93 ,,
104 112 ▲8 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
105 113 ▲8 TUREK Daniel Israel Cycling Academy 15:37
106 114 ▲8 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 15:39
107 115 ▲8 GROSSER Aaron Bike Aid 15:56
108 90 ▼18 BENNETT Sean EF Education First 16:22
109 98 ▼11 LANGEVELD Sebastian EF Education First ,,
110 108 ▼2 VAUBOURZEIX Thomas Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 17:19
111 116 ▲5 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 18:35
112 89 ▼23 CASANOVAS David Interpro Cycling Academy 19:43
113 117 ▲4 WOLF Justin Bike Aid 20:05
114 118 ▲4 HOLLER Nikodemus Bike Aid 20:59
115 119 ▲4 VAN ENGELEN Adne Bike Aid 21:05