fot. Trek-Segafredo

Karuzela transferowa zaczyna nabierać rozpędu. Wiele wskazuje na to, że wyraźnie zainteresowana ściągnięciem Johna Degenkolba jest ekipa EF Education First.

Jak wiadomo, John Degenkolb pomału przestaje posiadać jakąkolwiek przestrzeń osobistą w ekipie Trek – Segafredo. Idealnym tego przykładem wydaje się być fakt, iż Niemiec nie znalazł się w składzie zespołu na Tour de France, co tak utytułowanego zawodnika z pewnością zabolało. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że zwycięzca Paryż – Roubaix z 2015 roku stał się jednym z bardziej łakomych kąsków na rynku transferowym.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez włoskie media, Degenkolb jest już całkiem blisko podpisania kontraktu z ekipą EF Education First. Zespół prowadzony przez Jonathana Vaughtersa w ostatnim czasie stał się istotnym graczem podczas brukowanych klasyków. Z tego też powodu ściągnięcie doświadczonego Niemca wydaje się być rozsądnym posunięciem.

Do oficjalnego ogłoszenia transferu trzeba jednak jeszcze poczekać. Oficjalne okienko transferowe otwiera się bowiem 1 sierpnia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments