Foto: The Women's Tour

Jolien d’Hoore (Boels – Dolmans) wygrała trzeci etap OVO Energy Women’s Tour. Nową liderką jest Lisa Brennauer (WNT-Rotor Pro Cycling). 

Trzeci etap kobiecego wyścigu w Wielkiej Brytanii liczył 145 kilometrów i prowadził z Henley-on-Thames do Blenheim Palace. Na pagórkowatej trasie na zawodniczki czekały dwa oznaczone podjazdy.

Tuż po starcie na samotny atak zdecydowała się Anna Plichta (Trek Segafredo Women). Polka wygrała oczywiście dwie górskie premie i powoli budowała przewagę nad peletonem. Zdobyła także sześć sekund na lotnych premiach.

Niestety przez kraksę z rywalizacji musiała wycofać się liderka wyścigu – Marianne Vos (CCC-Liv).

Polka ambitnie kręciła z przodu, ale przegrała nierówną walkę z peletonem na 42 kilometry przed metą. Dość nieoczekiwanie żadna kolejna akcja nie była udana nawet na chwilę i na metę w Blenheim Palace dojechała duża grupa.

Najszybsza w sprincie okazała się Jolien d’Hoore (Boels – Dolmans), która triumfowała także w pierwszym dniu rywalizacji. Kolejne miejsca zajęły Lisa Brennauer (WNT-Rotor Pro Cycling) i Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg). Dziewiąta była Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing).

Nową liderką została Lisa Brennauer (WNT-Rotor Pro Cycling).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 3:46:04
2 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
3 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:00
4 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:00
5 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
6 Elizabeth Deignan (GBr) Trek – Segafredo 0:00:00
7 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
8 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:00
9 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
10 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
11 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:00
12 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
13 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:00:00
14 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:00
15 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:00:00
16 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
17 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:00
18 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:03
19 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:03
20 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:03
21 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:03
22 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:00:03
23 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:03
24 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:03
25 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:03
26 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:03
27 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:03
28 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:00:03
29 Leah Thomas (USA) Bigla 0:00:03
30 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:00:03
31 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:03
32 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:03
33 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:03
34 Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:03
35 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:03
36 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:00:03
37 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:03
38 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:03
39 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:03
40 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:03
41 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:00:03
42 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:00:03
43 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:00:03
44 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:03
45 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:00:03
46 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:03
47 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:03
48 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Segafredo 0:00:03
49 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:03
50 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:03
51 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:03
52 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:03
53 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:03
54 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:03
55 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:03
56 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:03
57 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:03
58 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:03
59 Georgia Williams (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:03
60 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:03
61 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:00:03
62 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:03
63 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:03
64 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:03
65 Anna Christian (GBr) Drops 0:00:03
66 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:03
67 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:00:15
68 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:15
69 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:15
70 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:15
71 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:15
72 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:33
73 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:39
74 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:01:00
75 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:01:45
76 Maria Apolonia Van’t Geloof (Ned) Alé Cipollini 0:03:38
77 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:03:38
78 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:06:48
79 Hannah Payton (GBr) Drops 0:06:48
80 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:07:52
81 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:07:52
82 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:11:04
83 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:11:04
84 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:18:09
DNF Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling
DNF Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing
DNF Valerie Demey (Bel) CCC – Liv
DNF Marianne Vos (Ned) CCC – Liv
DNF Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling
DNF Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling
DNF Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo
DNF Julie Leth (Den) Bigla
DNF Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 9:29:23
2 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:03
3 Elizabeth Deignan (GBr) Trek – Segafredo 0:00:04
4 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:04
5 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:06
6 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:08
7 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:10
8 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:10
9 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:10
10 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:00:11
11 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:13
12 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:14
13 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:14
14 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:14
15 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:14
16 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:16
17 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:17
18 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:00:17
19 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:17
20 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:00:17
21 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:21
22 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:24
23 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:00:24
24 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:24
25 Leah Thomas (USA) Bigla 0:00:24
26 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:00:24
27 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:24
28 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:24
29 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:24
30 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:24
31 Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:24
32 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:24
33 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:24
34 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:00:24
35 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:24
36 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:24
37 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:24
38 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:24
39 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:24
40 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:00:24
41 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:00:24
42 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:24
43 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:24
44 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:00:32
45 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:33
46 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:35
47 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:35
48 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:35
49 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:35
50 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:00:35
51 Georgia Williams (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:35
52 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:35
53 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:35
54 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:35
55 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:35
56 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:35
57 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:36
58 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:36
59 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:00:36
60 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:47
61 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:47
62 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:52
63 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:53
64 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:00
65 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:01:32
66 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:33
67 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:38
68 Anna Christian (GBr) Drops 0:02:00
69 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:02:00
70 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:02:37
71 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:01
72 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:03:21
73 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:03:25
74 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:47
75 Maria Apolonia Van’t Geloof (Ned) Alé Cipollini 0:04:43
76 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Segafredo 0:04:45
77 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:07:09
78 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:08:24
79 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:10:09
80 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:11:38
81 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:14:10
82 Hannah Payton (GBr) Drops 0:15:48
83 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:17:08
84 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:18:30