fot. Team Ineos

Geraint Thomas i Egan Bernal będą liderami Team Ineos podczas zbliżającego się Tour de Suisse (15-23 czerwca). Dla Kolumbijczyka to powrót do rywalizacji po kontuzji, która wykluczyła go z udziału w Giro d’Italia.

Bernal urazu doznał tuż przed startem Corsa Rosa, a jego absencja wywróciła plany Team Ineos na ten wyścig do góry nogami. Ostatecznie liderem ekipy w Italii był Paweł Siwakow, który zajął w “generalce” 10. miejsce i wywalczył białą koszulkę.

Po dwuipółmiesięcznej przerwie od startów, teraz Kolumbijczyk powraca do rywalizacji podczas Tour de Suisse, które będzie dla niego próbą generalną przed Tour de France. W Kraju Helwetów 22-latek pełnić będzie rolę współlidera zespołu, wespół z Geraintem Thomasem. Walijczyka w akcji oglądać mogliśmy stosunkowo niedawno – podczas Tour de Romandie, który ukończył na trzeciej pozycji.

Oprócz tej dwójki w składzie Team Ineos na Tour de Suisse znaleźli się: Jonathan Castroviejo, Owain Doull, Kenny Elissonde, Luke Rowe i Ben Swift.

Skład Team Ineos na Tour de Suisse 2019: Egan Bernal, Geraint Thomas, Jonathan Castroviejo, Owain Doull, Kenny Elissonde, Luke Rowe, Ben Swift