fot. organizator

Za nami tegoroczna edycja Majka Days. 8 i 9 czerwca kolarze-amatorzy rywalizowali na trasach, zlokalizowanych w okolicach Dobczyc i Zegartowic – rodzinnej miejscowości “Zgreda”.

Trzecia odsłona imprezy, firmowanej nazwiskiem jednego z najlepszych polskich zawodników wszech czasów, tradycyjnie podzielona była na dwa dni. Pierwszego kolarze rywalizowali w 11-kilometrowej jeździe indywidualnej na czas, zaś drugiego – w wyścigach ze startu wspólnego, odbywających się na trzech dystansach: krótkim (37km), średnim (55) i długim (76).

W sobotniej “czasówce” bezkonkurencyjny okazał się Adam Wójcik. Kolarz In Mogilany Cycling Team, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Domin Sport (a więc ekipy Continental), pokonał trasę w 15 minut i 36 sekund, ze średnią prędkością 42,3 km/h. Drugiego Pawła Skorupę (Skorupa Triathlon) wyprzedził o ponad 30 sekund. Podium uzupełnił Tomasz Kowalski (Bike Center Atak Sport Świdnica).

W niedzielnej rywalizacji na dystansie krótkim najlepszy okazał się Dominik Siwiec (Tanie Odżywki.pl), pokonując Rafała Rymarza (Bodycoach Team) i Marcina Bińka (Pentel). O ile w przypadku tej rywalizacji zawodnicy na metę wjeżdżali pojedynczo, to na dystansie średnim o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz czteroosobowej grupy. Najlepszy okazał się w nim Piotr Bochniak (Nowotarski Klub Kolarski), wyprzedzając Pawła Skorupę (Skorupa Triathlon) oraz Patryka Burdę (STS Jordan Wola Mała).

Na “królewskim” dystansie długim triumfował Arkadiusz Petka (KK Lew Lębork), wjeżdżając na metę “na solo”, 24 sekundy przed drugim Dominikiem Omiotkiem (Kolarski.eu) i trzecim Piotrem Sołkiem (niezrzeszony).

Impreza powszechnie chwalona była za znakomitą organizację, a zawodnikom towarzyszył przed i w trakcie rywalizacji sam Rafał Majka.

 

Pełne wyniki dostępne TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments