Jesús Herrada (Cofidis, Solutions Crédits) wygrał ostatni etap wyścigu w Luksemburgu, pieczętując swój triumf w generalce. Piąte miejsce w GC wywalczył Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Czwarty, a zarazem ostatni etap Skoda-Tour de Luxembourg liczył 176 kilometrów i prowadził z Mersch do Luxembourg Ville. Główne trudności zaczynały się na końcowych rundach w Luxembourg Ville.

Po kilku nieudanych atakach zawiązała się wreszcie ucieczka w składzie: Sergio Rodríguez (Euskadi Basque Country – Murias), Adrien Petit (Team Total Direct Energie), Delio Fernández (Delko Marseille Provence), Ludovic Robeet (Wallonie-Bruxelles), Sjoerd van Ginneken (Roompot – Charles), Alessandro Tonelli (Bardiani – CSF), Philipp Walsleben (Corendon – Circus) i Colin Joyce (Rally UHC Cycling).

Maksymalna przewaga ucieczki oscylowała wokół czterech minut, ale peleton starał się kontrolować sytuację. Wszystko zjechało się na rundach w Luxembourg Ville, ale nie odpuścił Delio Fernández (Delko Marseille Provence).

Hiszpan cztery kilometry przed metą miał tylko szesnaście sekund przewagi nad kolejną grupą. Fernandez został doścignięty na 300 metrów przed metą! Wymęczający finisz pod górkę wygrał zdecydowanie Jesús Herrada (Cofidis, Solutions Crédits), który tym samym przypieczętował swój triumf w generalce.

Drugi był Jonathan Hivert (Team Total Direct Energie), a trzeci Pit Leyder (Leopard Pro Cycling).

W TOP 20 przyjechał Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) i dzięki temu Polak wywalczył świetne, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu!

Wyniki ostatniego etapu:

1 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 4:19:06
2 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:00:02
3 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling 0:00:02
4 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:02
5 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:00:06
6 Julien El Farès (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:08
7 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:00:09
8 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:09
9 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:09
10 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:00:09
11 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:09
12 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:00:13
13 Kévin Geniets (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:00:13
14 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF 0:00:13
15 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:15
16 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:15
17 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:20
18 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
19 Kim Magnusson (Swe) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:21
20 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:21
21 Rasmus Christian Quaade (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:25
22 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko Marseille Provence 0:00:27
23 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:29
24 Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:32
25 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:00:37
26 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:00:40
27 César Lima Da Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:00:40
28 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:00:40
29 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:55
30 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling 0:01:11
31 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:13
32 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:01:16
33 Mario Gonzalez Salas (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:20
34 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:01:20
35 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:01:24
36 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles 0:01:25
37 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:01:27
38 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:31
39 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:31
40 Marcel Meisen (GER) Corendon – Circus 0:02:12
41 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:02:19
42 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:02:09
43 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:19
44 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:19
45 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:22
46 Tom Thill (Lux) Team Differdange – GeBa 0:02:24
47 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling 0:02:24
48 Maxime Weyrich (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:02:28
49 Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling 0:02:31
50 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:02:31
51 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:02:31
52 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:02:32
53 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange – GeBa 0:02:42
54 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko Marseille Provence 0:03:03
55 Tobias Mørch Kongstad (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:09
56 Tim Diederich (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:03:09
57 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:09
58 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:09
59 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:03:09
60 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:15
61 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:03:15
62 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:03:18
63 Loïc Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:03:18
64 Stijn Steels (Bel) Roompot – Charles 0:03:20
65 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie 0:03:20
66 Jan Petelin (Lux) Team Differdange – GeBa 0:03:20
67 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:03:47
68 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:03:56
69 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:04:01
70 Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie 0:04:01
71 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:04:09
72 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:04:09
73 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:04:09
74 Jimmy Janssens (Bel) Corendon – Circus 0:04:09
75 Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus 0:04:31
76 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:04
77 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:05:27
78 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:05:27
79 Wesley Mol (Ned) Team Differdange – GeBa 0:05:27
80 Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles 0:05:27
81 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling 0:05:27
82 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:05:32
83 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:05:32
84 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:41
85 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 0:05:45
86 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:07:34
87 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:08:03
88 Dorian Lübbers (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:08:04
89 Luca Henn (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:08:05
90 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:09:59
DNF Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias
DNF Beñat Intxausti Elorriaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias
DNF Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie
DNF Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits
DNF Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Crédits
DNF Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles
DNF Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus
DNF Gianni Vermeersch (Bel) Corendon – Circus
DNF John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
DNF Raúl Alarcón Garcia (Esp) W52 – FC Porto
DNF Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto
DNF Ken Conter (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg
DNF Gilles Kirsch (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 17:41:49
2 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:00:25
3 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:36
4 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:00:37
5 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:44
6 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:47
7 Julien El Farès (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:54
8 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:54
9 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF 0:00:58
10 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:00:59
11 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:01:13
12 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling 0:01:20
13 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:01:29
14 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:01:30
15 Kévin Geniets (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:01:34
16 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:34
17 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:38
18 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:01:41
19 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:46
20 Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille Provence 0:01:47
21 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence 0:01:51
22 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:52
23 Kim Magnusson (Swe) Riwal Readynez Cycling Team 0:02:04
24 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:02:06
25 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:02:11
26 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:19
27 César Lima Da Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:02:40
28 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:54
29 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:56
30 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:02:56
31 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:02:58
32 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:03:06
33 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles 0:03:10
34 Marcel Meisen (GER) Corendon – Circus 0:03:30
35 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:03:50
36 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko Marseille Provence 0:04:51
37 Loïc Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:05:13
38 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:05:33
39 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling 0:05:39
40 Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie 0:05:58
41 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko Marseille Provence 0:06:06
42 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:06:16
43 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:19
44 Jimmy Janssens (Bel) Corendon – Circus 0:06:43
45 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:06:55
46 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling 0:07:05
47 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:07:05
48 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:07:06
49 Tom Thill (Lux) Team Differdange – GeBa 0:07:20
50 Rasmus Christian Quaade (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:07:26
51 Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling 0:07:32
52 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:07:33
53 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:07:59
54 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 0:08:26
55 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:08:44
56 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:09:13
57 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Riwal Readynez Cycling Team 0:09:29
58 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:10:08
59 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:10:15
60 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling 0:10:21
61 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:11:06
62 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:11:34
63 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie 0:12:25
64 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:12:29
65 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:13:19
66 Jan Petelin (Lux) Team Differdange – GeBa 0:14:26
67 Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles 0:15:08
68 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange – GeBa 0:15:15
69 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:16:11
70 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:16:54
71 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:18:20
72 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:43
73 Mario Gonzalez Salas (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:19
74 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:19:40
75 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:20:33
76 Maxime Weyrich (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:21:31
77 Tim Diederich (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:23:02
78 Wesley Mol (Ned) Team Differdange – GeBa 0:24:08
79 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:24:10
80 Stijn Steels (Bel) Roompot – Charles 0:24:15
81 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:24:33
82 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:26:04
83 Tobias Mørch Kongstad (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:28:47
84 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:28:50
85 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:51
86 Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus 0:29:14
87 Dorian Lübbers (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:29:57
88 Luca Henn (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:35:14
89 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:37:05
90 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:39:29