Foto: GP Marcel Kint

Bryan Coquard (Vital Concept – B&B Hotels) był najszybszy na trasie Grote Prijs Marcel Kint.

Belgijski klasyk dla sprinterów prowadził z Kortrijk do Zwevegem i liczył 188 kilometrów. Trasa był lekko pofałdowana, ale można się było raczej spodziewać pojedynku najszybszych kolarzy w stawce.

Tuż po starcie utworzył się odjazd w składzie: Andreas Kron (Riwal Readynez), Justin Timmermans (Roompot-Charles), Yves Coolen (BEAT Cycling Club), Timothy Stevens (Team Cibel) i Louis Rose-Davies (Canyon-DHB).

Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła cztery minuty, ale peleton prowadzony głównie przez ekipę Cofidis zdawał się kontrolować sytuację. Już na rundach w Zwevegem dystans między czołówką, a główną grupą zaczął topnieć.

3000 metrów przed metą z czołówki zaatakował Andreas Kron, ale peleton był już bardzo blisko. Po chwili dojechał do niego Dries De Bondt (Corendon-Circus), ale wszystko zjechało się tuż po znaczniku ostatniego kilometra.

Finiszowy sprint najlepiej rozegrał Bryan Coquard (Vital Concept – B&B Hotels). Kolejne miejsca zajęli Nacer Bouhanni (Cofidis) i Alfdan De Decker (Wanty-Gobert).

Wyniki:

1 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 4:05:23
2 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
3 Alfdan De Decker (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
4 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
5 Andreas Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:00
6 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot – Charles 0:00:00
7 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:00
8 Matteo Pelucchi (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
9 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
10 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
11 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
12 Robert-Jon McCarthy (Irl) Canyon – dhb p/b Bloor Homes 0:00:00
13 Roy Jans (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
14 Arvid De Kleijn (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
15 Ryan Christensen (NZl) Canyon – dhb p/b Bloor Homes 0:00:00
16 Luuc Bugter (Ned) BEAT Cycling Club 0:00:00
17 Senne Leysen (Bel) Roompot – Charles 0:00:00
18 Thomas Stewart (GBr) Canyon – dhb p/b Bloor Homes 0:00:00
19 Floris Gerts (Ned) Tarteletto – Isorex 0:00:00
20 Aaron Gate (NZl) EvoPro Racing 0:00:00
21 Dennis Coenen (Bel) Cibel 0:00:00
22 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
23 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:00:00
24 Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles 0:00:00
25 Jason Van Dalen (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
26 Dennis Van Der Horst (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
27 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:00:00
28 Martijn Budding (Ned) BEAT Cycling Club 0:00:00
29 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
30 Wim Reynaerts (Bel) Cibel 0:00:00
31 Piotr Havik (Ned) BEAT Cycling Club 0:00:00
32 Dominik Bauer (GER) Team Dauner-AKKON 0:00:00
33 Jacob Relaes (Bel) Cibel 0:00:00
34 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:00
35 Etienne Van Empel (Ned) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:00
36 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto – Isorex 0:00:00
37 Alexandar Richardson (GBr) Canyon – dhb p/b Bloor Homes 0:00:00
38 Lars Oreel (Ned) Team Dauner-AKKON 0:00:00
39 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
40 Lorenzo Fortunato (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:00
41 Jan-Willem Van Schip (Ned) Roompot – Charles 0:00:00
42 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles 0:00:00
43 Polychronis Tzortzakis (Gre) Tarteletto – Isorex 0:00:00
44 Jan Petelin (Lux) Team Differdange – GeBa 0:00:00
45 Roberto González (Pan) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:00
46 Rene Guillermo Corella Braun (Mex) Start Cycling Team 0:00:00
47 Marijn Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
48 Maxime Vantomme (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
49 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
50 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
51 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
52 Stijn De Bock (Bel) Canyon – dhb p/b Bloor Homes 0:00:00
53 Adam Lewis (GBr) BEAT Cycling Club 0:00:00
54 Gianni Marchand (Bel) Cibel 0:00:09
55 Cyrus Monk (Aus) EvoPro Racing 0:00:09
56 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:09
57 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:09
58 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:09
59 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:09
60 Stijn Steels (Bel) Roompot – Charles 0:00:09
61 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:09
62 Jonas Aaen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:09
63 Jonas Rickaert (Bel) Corendon – Circus 0:00:09
64 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:09
65 Kim Magnusson (Swe) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:09
66 Lasse Norman Hansen (Den) Corendon – Circus 0:00:09
67 Jelle Mannaerts (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:09
68 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:00:09
69 Thomas Joseph (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:09
70 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:09
71 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:09
72 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:09
73 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:09
74 Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie 0:00:15
75 Adrien Garel (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:15
76 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:15
77 Andreas Lorentz Kron (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:15
78 Louis Deguide (Bel) Team Differdange – GeBa 0:00:23
79 Lukas Spengler (SUI) Wallonie Bruxelles 0:00:32
80 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling 0:00:32
81 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:32
82 Guillaume Seye (Bel) BEAT Cycling Club 0:00:32
83 Yves Coolen (Bel) BEAT Cycling Club 0:00:32
84 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:32
85 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:41
86 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:00:41
87 Wesley Mol (Ned) Team Differdange – GeBa 0:00:41
88 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:48
89 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:48
90 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:51
91 Tobias Mørch Kongstad (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:53
92 Timothy Stevens (Bel) Cibel 0:00:57
93 Louis Rose-Davies (GBr) Canyon – dhb p/b Bloor Homes 0:00:57
94 Justin Timmermans (Ned) Roompot – Charles 0:00:57
95 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon – Circus 0:01:20
96 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:01:35
97 Filippo Fortin (Ita) Cofidis Solutions Crédits 0:02:02
98 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:02:32
99 Jelle Donders (Bel) Team Dauner-AKKON 0:02:32
100 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:02:48
101 Julien Morice (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:02:48
102 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:02:48
103 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange – GeBa 0:04:26
104 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:04:26
105 Daire Feeley (Irl) EvoPro Racing 0:04:26
106 Niels De Rooze (Bel) Tarteletto – Isorex 0:05:17
107 Dieter Bouvry (Bel) Cibel 0:05:17
108 Oscar Bazan Claveles (Arg) Start Cycling Team 0:05:17
109 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:06:18
110 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange – GeBa 0:06:18
111 Misch Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling 0:06:18
112 Tiago Da Silva (Lux) Team Differdange – GeBa 0:06:18
113 Tom Thill (Lux) Team Differdange – GeBa 0:06:18
114 Luis Javelly (Fra) Start Cycling Team 0:06:18
115 Konrad Geßner (GER) Leopard Pro Cycling 0:06:18
116 Oliver Flautt (USA) Team Dauner-AKKON 0:06:18
117 Mario Spengler (SUI) Leopard Pro Cycling 0:06:18
118 Colin Heiderscheid (Lux) Leopard Pro Cycling 0:06:18
119 Alexander Maes (Bel) Cibel 0:06:18
120 Thijs De Lange (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:06:18
DNF Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Alexandre Pichot (Fra) Total Direct Energie
DNF Robert Sierra (Ven) Start Cycling Team
DNF Marc Fournier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
DNF Marcelo Gabriel Godoy (Arg) Start Cycling Team
DNF Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Crédits
DNF Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Moreno Marchetti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM
DNF Jose Eduardo Autran Carrillo (Chi) Start Cycling Team
DNF Simone Bevilacqua (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM
DNF Daan Hoeyberghs (Bel) BEAT Cycling Club
DNF Jacob Vaughan (GBr) Canyon – dhb p/b Bloor Homes
DNF Eugenio Alafaci (Ita) EvoPro Racing
DNF Wouter Wippert (Ned) EvoPro Racing
DNF Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie
DNF Marc Clauss (GER) Team Dauner-AKKON
DNF Timothy Dupont (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Cristian Villanueva (Arg) Start Cycling Team