CRÉDIT PHOTO VINCENT ROLLIN - DIRECTVELO

Matis Louvel wygrał z ucieczki ostatni etap Ronde de l’Isard. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Andrea Bagioli, który wygrał cały wyścig.

Ostatni etap wyścigu prowadził z Belesty do Saint-Girons. Do pokonania były 154 kilometry. Na trasie znalazły się trzy premie górskie pierwszej kategorii.

W ucieczce dnia znaleźli się: Julian MERTENS (Lotto-Soudal U23), Simon GUGLIELMI (Groupama-FDJ Continental), Quentin GUICHETEAU (UC Nantes Atlantique), Alan JOUSSEAUME (Vendée U), Matis LOUVEL (VC Rouen 76), Léo BOILEAU (EC Saint-Etienne Loire), Emile BRENANS (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme), Fabien RONDEAU (CR4C Roanne), Ewen HENRIO (VC Pays de Loudéac) et Unai IRIBAR JAUREGI (Laboral Kutxa).

W połowie etapu samotnie odjechał Brenans, a potem dołączyli do niego: Louvel, Rondeau, Jousseaume, Henrio i Guglielmi. Później z czołówki odpadł Jousseaume. Przewaga pozostałej czwórki była na tyle duża, że mogli oni walczyć o zwycięstwo etapowe.

W końcówce najlepszy okazał się Louvel, który wyprzedził Guglielmiego i Henrio. Zwycięzcą całego wyścigu został Daniele Bagioli, który obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments