Już w piątek 24 maja rozpocznie się pierwszy wyścig z cyklu Hammer Series – Hammer Stavanger. W składzie drużyny CCC Team znaleźli się dwaj Polacy – Łukasz Wiśniowski i Łukasz Owsian. 

W wyścigu Hammer Stavanger, pierwszym w tym sezonie z serii Hammer Series, kolarze zmierzą się z trzema konkurencjami: Hammer Climb, Hammer Sprint i Hammer Chase. Pierwsze dwa są wyścigami punktowymi, rozgrywanymi odpowiednio na górzystej i pagórkowatej trasie. Zdobywa się w nich punkty, które decydują później o kolejności startu w Hammer Chase. Drużyna z największą liczbą punktów wystartuje jako pierwsza, itd. W Hammer Chase zwycięży ta ekipa, która jako pierwsza przekroczy linię mety.

– Myślę, że na Hammer Stavanger jedziemy w silnym i zmotywowanym składzie. Format tych zawodów jest unikatowy i w związku ze stylem ścigania, jaki jest tam prezentowany bardzo trudno jest przewidzieć, co się wydarzy. Wierzymy jednak, że nasz uniwersalny skład będzie w stanie sprostać oczekiwaniom tej imprezy. Zarówno w Hammer Climb, jak i w Hammer Sprint będziemy musieli być aktywni, aby zdobyć punkty niezbędne do dobrego ustawienia w Hammer Chase. W tym roku nie będzie zbyt wiele „czasówek”, więc nie wiadomo czego spodziewać się w Stavanger. Znamy jednak trasę, mamy świetny sprzęt i jesteśmy zmotywowani, aby pojechać jak najlpiej

– powiedział Jackson Stewart, dyrektor sportowy w drużynie CCC Team.

Dla Polaka Łukasza Wiśniowskiego wyścig z cyklu Hammer Series stanowi element przygotowań do kolejnej części sezonu.

– Przyjeżdżam do Norwegii prosto z Sierra Nevada, gdzie spędziłem tydzień na wysokości. Hammer Stavanger będzie dla mnie istotnym wyścigiem w kontekście przygotowań do kolejnych wyścigów. Formę pomogą mi poprawić krótkie i zarazem intensywne wysiłki. Nigdy wcześniej nie brałem udziału w tej imprezie, więc nie mogę doczekać się tego unikatowego oraz interesującego ścigania

– dodał Wiśniowski.

Pełny skład drużyny CCC Team na wyścig Hammer Stavanger 2019: Serge Pauwels (BEL), Szymon Sajnok (POL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Łukasz Wiśniowski (POL).

Poprzedni artykułBałtyk-Karkonosze Tour 2019: drugi etap dla Tora Arne Gilje
Następny artykułNa stulecie firmy Lazer – model Century (test)
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments