Foto: Giro d'Italia

Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe) był najlepszy na trasie dwunastego etapu Giro d’Italia. Nowym liderem został Jan Polanc (UAE Team Emirates).

Dwunasty etap włoskiego Touru był typową przystawką przed głównym daniem, czyli wjazdem w wysokie góry. Pagórkowaty odcinek, z podjazdem Montoso oraz dwukrotnie pokonywaną ścianką San Maurizio był prawdziwą gratką dla ucieczki.

Zgodnie z oczekiwaniami wielu kolarzy chciało się dzisiaj zabrać do ucieczki dnia. Ostatecznie grupa harcowników liczyła aż 25 kolarzy. Kręcili w niej: Jasha Sütterlin (Movistar), Francesco Gavazzi i Matteo Montaguti (obaj Androni Giocattoli – Sidermec), Manuele Boaro i Dario Cataldo (Astana), Damiano Caruso (Bahrain Merida), Luca Covili i Manuel Senni (obaj Bardiani – CSF), Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe), Josef Černý (CCC Team), Eros Capecchi (Deceuninck – Quick Step), Sean Bennett (EF Education First), Tobias Ludvigsson (Groupama – FDJ), Conor Dunne (Israel Cycling Academy), Thomas De Gendt i Roger Kluge (obaj Lotto Soudal), Enrico Gasparotto i Danilo Wyss (obaj Dimension Data), Eddie Dunbar i Christian Knees (obaj Team INEOS), Jenthe Biermans i Marco Haller (obaj Katusha Alpecin), Jan Bakelants (Sunweb), Gianluca Brambilla (Trek – Segafredo) oraz Jan Polanc (UAE-Team Emirates).

Liderem wyścigu był Valerio Conti (UAE Team Emirates), a w ucieczce najwyżej w generalce był jego kolega z drużyny – Jan Polanc. W związku z tym ekipa z Emiratów mimo, że jechała czele peletonu to nie goniła harcowników. 90 kilometrów przed metą tracili oni do grupki prawie 13 minut.

Kiedy różnica wynosiła ponad 15 minut na czoło peletonu wyszli kolarze Jumbo-Visma, którzy nie chcieli pozwolić na zwiększenie tego dystansu. Brukowana ścianka San Maurizio po raz pierwszy została przejechana raczej spokojnie. 55 kilometrów przed metą z ucieczki postanowili zaatakować Bennett i Haller.

Na początku podjazdu pod Montoso (8,9 km długości; średnie nachylenie) prowadząca dwójka została doścignięta, a tempo dyktował przede wszystkim Cataldo. Dość szybko z czołówki zaczęli odpadać kolejni zawodnicy. Zostali w niej: Brambilla, Cataldo, Caruso, Capecchi, Dunbar i Polanc.

Z peletonu zaatakował natomiast Jan Hirt (Astana), do którego po chwili dojechał Miguel Angel Lopez (także Astana). Kolumbijczyk Lopez szybko zostawił swojego kolegę i pognał samotnie w stronę górskiej premii. Kolejnym śmiałkiem był Mikel Landa (Movistar), który zdołał dojechać do Lopeza.

Górską premię wygrał Brambilla, który został nowym posiadaczem koszulki najlepszego górala. Z czołowej grupy odpadli natomiast Polanc i Cataldo, a podczas zjazdu do czwórki dojechał Benedetti.

W grupie faworytów mocne tempo narzucał Giulio Ciccone (Trek – Segafredo), a odpadł lider wyścigu Valerio Conti. Świetnie jechał Rafał Majka (BORA-hansgrohe), który dzięki swojemu atakowi mocno naciągnął grupę.

15 kilometrów przed metą do czołówki dojechali Cataldo, Polanc i Montaguti. W grupie Majki byli między innymi: Primoz Roglic (Jumbo-Visma), Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), Bauke Mollema (Trek-Segafredo), Pavel Sivakov (Team Ineos) czy Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Do grupy Rafała dojechało kilku kolarzy, wśród których był między innymi Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin). Walka o etapowy triumf rozegrała się podczas drugiego podjazdu pod San Maurizio. Na brukowanej ściance jako pierwszy zaatakował Benedetti (BORA-hansgrohe), ale szybko skontrował Brambilla. Na jego kole utrzymał się tylko Capecchi.

1500 metrów przed metą dojechał do nich Dunbar (Team Ineos), a na 600 metrów przed kreską Benedetti i Caruso. Piękny finisz zaprezentował Czarek Benedetti (BORA-hansgrohe), który zanotował swój największy sukces w karierze! Drugi był Damiano Caruso (Bahrain Merida), a trzeci Eddie Dunbar.

Koszulkę lidera wywalczył Jan Polanc (UAE Team Emirates). Lopez i Landa przyjechali niespełna 30 sekund przed grupką Majki, Sivakova, Mollemy, Yatesa i Nibaliego.

Wyniki dwunastego etapu:

1 BENEDETTI Cesare (ITA) BORA – HANSGROHE 3h 41’ 49”
2 CARUSO Damiano (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0’ 00”
3 DUNBAR Edward (IRL) TEAM INEOS 0’ 00”
4 BRAMBILLA Gianluca (ITA) TREK – SEGAFREDO 0’ 02”
5 CAPECCHI Eros (ITA) DECEUNINCK – QUICK-STEP 0’ 06”
6 POLANC Jan (SLO) UAE TEAM EMIRATES 0’ 25”
7 MONTAGUTI Matteo (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0’ 34”
8 DE GENDT Thomas (BEL) LOTTO SOUDAL 02’ 36”
9 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 02’ 36”
10 SENNI Manuel (ITA) BARDIANI CSF 02’ 38”
11 CERNY’ Josef (CZE) CCC TEAM 02’ 42”
12 LUDVIGSSON Tobias (SWE) GROUPAMA – FDJ 02’ 52”
13 KLUGE Roger (GER) LOTTO SOUDAL 03’ 05”
14 COVILI Luca (ITA) BARDIANI CSF 03’ 05”
15 GASPAROTTO Enrico (ITA) TEAM DIMENSION DATA 03’ 23”
16 BAKELANTS Jan (BEL) TEAM SUNWEB 06’ 23”
17 WYSS Danilo (SUI) TEAM DIMENSION DATA 06’ 33”
18 LOPEZ Miguel Angel (COL) ASTANA PRO TEAM 07’ 35”
19 LANDA MEANA Mikel (ESP) MOVISTAR TEAM 07’ 35”
20 DUNNE Conor (IRL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 07’ 36”
21 CARAPAZ Richard (ECU) MOVISTAR TEAM 08’ 03”
22 SIVAKOV Pavel (RUS) TEAM INEOS 08’ 03”
23 MAJKA Rafał (POL) BORA – HANSGROHE 08’ 03”
24 ROGLIC Primoz (SLO) TEAM JUMBO – VISMA 08’ 03”
25 NIBALI Vincenzo (ITA) BAHRAIN – MERIDA 08’ 03”
26 CHAVES Esteban (COL) MITCHELTON – SCOTT 08’ 03”
27 MOLLEMA Bauke (NED) TREK – SEGAFREDO 08’ 03”
28 YATES Simon Philip (GBR) MITCHELTON – SCOTT 08’ 03”
29 KANGERT Tanel (EST) EF EDUCATION FIRST 08’ 03”
30 ZAKARIN Ilnur (RUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 08’ 09”
31 BOARO Manuele (ITA) ASTANA PRO TEAM 08’ 16”
32 CATALDO Dario (ITA) ASTANA PRO TEAM 08’ 16”
33 CARTHY Hugh John (GBR) EF EDUCATION FIRST 08’ 43”
34 POZZOVIVO Domenico (ITA) BAHRAIN – MERIDA 08’ 43”
35 PEDRERO Antonio (ESP) MOVISTAR TEAM 08’ 43”
36 SOSA Ivan Ramiro (COL) TEAM INEOS 08’ 46”
37 CICCONE Giulio (ITA) TREK – SEGAFREDO 08’ 58”
38 HAMILTON Lucas (AUS) MITCHELTON – SCOTT 09’ 11”
39 HALLER Marco (AUT) TEAM KATUSHA ALPECIN 09’ 57”
40 KNEES Christian (GER) TEAM INEOS 10’ 06”
41 SUTTERLIN Jasha (GER) MOVISTAR TEAM 10’ 06”
42 BIERMANS Jenthe (BEL) TEAM KATUSHA ALPECIN 10’ 27”
43 FORMOLO Davide (ITA) BORA – HANSGROHE 10’ 37”
44 CONTI Valerio (ITA) UAE TEAM EMIRATES 10’ 37”
45 VUILLERMOZ Alexis (FRA) AG2R LA MONDIALE 10’ 37”
46 JUNGELS Bob (LUX) DECEUNINCK – QUICK-STEP 10’ 37”
47 ZEITS Andrey (KAZ) ASTANA PRO TEAM 10’ 37”
48 ULISSI Diego (ITA) UAE TEAM EMIRATES 10’ 37”
49 ANTUNES Amaro (POR) CCC TEAM 10’ 37”
50 GALLOPIN Tony (FRA) AG2R LA MONDIALE 10’ 37”
51 TOLHOEK Antwan (NED) TEAM JUMBO – VISMA 10’ 37”
52 CATTANEO Mattia (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 10’ 37”
53 GEOGHEGAN HART Tao (GBR) TEAM INEOS 10’ 37”
54 OOMEN Sam (NED) TEAM SUNWEB 10’ 37”
55 DE LA PARTE Victor (ESP) CCC TEAM 10’ 37”
56 CARBONI Giovanni (ITA) BARDIANI CSF 10’ 37”
57 AMADOR Andrey (CRC) MOVISTAR TEAM 10’ 37”
58 NIEVE ITURRALDE Mikel (ESP) MITCHELTON – SCOTT 10’ 37”
59 BOUWMAN Koen (NED) TEAM JUMBO – VISMA 10’ 37”
60 BIDARD Francois (FRA) AG2R LA MONDIALE 10’ 37”
61 HENAO GOMEZ Sebastian (COL) TEAM INEOS 11’ 21”
62 HIRT Jan (CZE) ASTANA PRO TEAM 11’ 21”
63 BENNETT Sean (USA) EF EDUCATION FIRST 13’ 07”
64 O’CONNOR Ben (AUS) TEAM DIMENSION DATA 13’ 45”
65 CONCI Nicola (ITA) TREK – SEGAFREDO 13’ 45”
66 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (USA) EF EDUCATION FIRST 13’ 45”
67 MADOUAS Valentin (FRA) GROUPAMA – FDJ 13’ 45”
68 SERRY Pieter (BEL) DECEUNINCK – QUICK-STEP 13’ 45”
69 VERVAEKE Louis (BEL) TEAM SUNWEB 13’ 45”
70 HAMILTON Christopher (AUS) TEAM SUNWEB 14’ 29”
71 GEHEREIGZABHER WERKILUL Ama (ERI) TEAM DIMENSION DATA 14’ 49”
72 CAMPENAERTS Victor (BEL) LOTTO SOUDAL 17’ 59”
73 HANSEN Adam James (AUS) LOTTO SOUDAL 17’ 59”
74 DUPONT Hubert (FRA) AG2R LA MONDIALE 18’ 44”
75 PETERS Nans (FRA) AG2R LA MONDIALE 18’ 44”
76 SBARAGLI Kristian (ITA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 18’ 44”
77 ROJAS Jose’ (ESP) MOVISTAR TEAM 18’ 44”
78 CANOLA Marco (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 18’ 44”
79 WARBASSE Lawrence (USA) AG2R LA MONDIALE 18’ 44”
80 BILBAO LOPEZ Pello (ESP) ASTANA PRO TEAM 18’ 44”
81 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 18’ 44”
82 HINDLEY Jai (AUS) TEAM SUNWEB 18’ 44”
83 SABATINI Fabio (ITA) DECEUNINCK – QUICK-STEP 18’ 44”
84 OWSIAN Łukasz (POL) CCC TEAM 18’ 44”
85 GAROSIO Andrea (ITA) BAHRAIN – MERIDA 18’ 44”
86 NARVAEZ Jhonnatan (ECU) TEAM INEOS 18’ 44”
87 MC CARTHY Jay (AUS) BORA – HANSGROHE 18’ 44”
88 ANDEMESKEL Awet (ERI) ISRAEL CYCLING ACADEMY 18’ 44”
89 PLAZA Ruben (ESP) ISRAEL CYCLING ACADEMY 18’ 44”
90 VENDRAME Andrea (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 18’ 44”
91 FLOREZ LOPEZ Miguel (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 18’ 44”
92 KUSS Sepp (USA) TEAM JUMBO – VISMA 18’ 44”
93 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 18’ 44”
94 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 18’ 44”
95 POLJAŃSKI Paweł (POL) BORA – HANSGROHE 18’ 44”
96 MARTENS Paul (GER) TEAM JUMBO – VISMA 18’ 44”
97 ACKERMANN Pascal (GER) BORA – HANSGROHE 18’ 44”
98 NIBALI Antonio (ITA) BAHRAIN – MERIDA 18’ 44”
99 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion (ESP) ASTANA PRO TEAM 18’ 44”
100 VILLELLA Davide (ITA) ASTANA PRO TEAM 18’ 44”
101 BARBIN Enrico (ITA) BARDIANI CSF 18’ 44”
102 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL 20’ 02”
103 DE BUYST Jasper (BEL) LOTTO SOUDAL 20’ 02”
104 VENTOSO Francisco (ESP) CCC TEAM 20’ 02”
105 SIMION Paolo (ITA) BARDIANI CSF 20’ 02”
106 MAESTRI Mirco (ITA) BARDIANI CSF 20’ 02”
107 NIZZOLO Giacomo (ITA) TEAM DIMENSION DATA 20’ 02”
108 DENZ Nico (GER) AG2R LA MONDIALE 20’ 02”
109 BAGIOLI Nicola (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 20’ 02”
110 GASTAUER Ben (LUX) AG2R LA MONDIALE 20’ 02”
111 HAGA Chad (USA) TEAM SUNWEB 20’ 02”
112 DAVIES Scott (GBR) TEAM DIMENSION DATA 20’ 02”
113 KNOX James (GBR) DECEUNINCK – QUICK-STEP 20’ 02”
114 HOLLENSTEIN Reto (SUI) TEAM KATUSHA ALPECIN 20’ 02”
115 VAN EMDEN Jos (NED) TEAM JUMBO – VISMA 20’ 02”
116 SCOTSON Miles (AUS) GROUPAMA – FDJ 20’ 02”
117 AGNOLI Valerio (ITA) BAHRAIN – MERIDA 20’ 02”
118 SCHWARZMANN Michael (GER) BORA – HANSGROHE 20’ 02”
119 GIBBONS Ryan (RSA) TEAM DIMENSION DATA 20’ 02”
120 BOOKWALTER Brent (USA) MITCHELTON – SCOTT 20’ 02”
121 PUCCIO Salvatore (ITA) TEAM INEOS 20’ 02”
122 IRIZAR ARAMBURU Markel (ESP) TREK – SEGAFREDO 20’ 02”
123 DURBRIDGE Luke (AUS) MITCHELTON – SCOTT 20’ 02”
124 MARCATO Marco (ITA) UAE TEAM EMIRATES 20’ 02”
125 BATTAGLIN Enrico (ITA) TEAM KATUSHA ALPECIN 20’ 02”
126 KUZNETSOV Viacheslav (RUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 20’ 02”
127 SELIG Rudiger (GER) BORA – HANSGROHE 20’ 02”
128 JUUL JENSEN Christopher (DEN) MITCHELTON – SCOTT 20’ 02”
129 CAICEDO Jonathan (ECU) EF EDUCATION FIRST 20’ 02”
130 BROWN Nathan (USA) EF EDUCATION FIRST 20’ 02”
131 SANTAROMITA Ivan (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 20’ 02”
132 NEILANDS Krists (LAT) ISRAEL CYCLING ACADEMY 20’ 02”
133 LE GAC Olivier (FRA) GROUPAMA – FDJ 20’ 02”
134 GOGL Michael (AUT) TREK – SEGAFREDO 20’ 15”
135 MAS BONET Luis (ESP) MOVISTAR TEAM 20’ 19”
136 BAUER Jack (NZL) MITCHELTON – SCOTT 20’ 47”
137 SENECHAL Florian (FRA) DECEUNINCK – QUICK-STEP 21’ 28”
138 HONORE’ Mikkel Frolich (DEN) DECEUNINCK – QUICK-STEP 21’ 28”
139 CARRETERO Hector (ESP) MOVISTAR TEAM 21’ 28”
140 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) GROUPAMA – FDJ 21’ 38”
141 BELLETTI Manuel (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 21’ 38”
142 SINKELDAM Ramon (NED) GROUPAMA – FDJ 21’ 38”
143 DEMARE Arnaud (FRA) GROUPAMA – FDJ 21’ 38”
144 LONARDI Giovanni (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 21’ 38”
145 CLARKE William (AUS) TREK – SEGAFREDO 21’ 38”
146 BOHLI Tom (SUI) UAE TEAM EMIRATES 21’ 38”
147 CONSONNI Simone (ITA) UAE TEAM EMIRATES 21’ 38”
148 GRADEK Kamil (POL) CCC TEAM 21’ 38”
149 NIV Guy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 21’ 38”
150 STRAKHOV Dmitrii (RUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 21’ 38”
151 CIMA Damiano (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 21’ 38”
152 RENSHAW Mark (AUS) TEAM DIMENSION DATA 21’ 38”
153 BOIVIN Guillaume (CAN) ISRAEL CYCLING ACADEMY 21’ 38”
154 CIMOLAI Davide (ITA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 21’ 38”
155 HATSUYAMA Sho (JPN) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 21’ 38”
156 GUARNIERI Jacopo (ITA) GROUPAMA – FDJ 21’ 38”
157 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 21’ 38”
158 LEEZER Thomas (NED) TEAM JUMBO – VISMA 21’ 38”
159 BOLE Grega (SLO) BAHRAIN – MERIDA 21’ 38”
OTL MARECZKO Jakub (ITA) CCC TEAM
DNS VIVIANI Elia (ITA) DECEUNINCK – QUICK-STEP
DNS EWAN Caleb (AUS) LOTTO SOUDAL

Klasyfikacja generalna po dwunastym etapie:

1 POLANC Jan (SLO) UAE TEAM EMIRATES 48h 49’ 40”
2 ROGLIC Primoz (SLO) TEAM JUMBO – VISMA 04’ 07”
3 CONTI Valerio (ITA) UAE TEAM EMIRATES 04’ 51”
4 CAPECCHI Eros (ITA) DECEUNINCK – QUICK-STEP 05’ 02”
5 NIBALI Vincenzo (ITA) BAHRAIN – MERIDA 05’ 51”
6 MOLLEMA Bauke (NED) TREK – SEGAFREDO 06’ 02”
7 MAJKA Rafał (POL) BORA – HANSGROHE 07’ 00”
8 CARAPAZ Richard (ECU) MOVISTAR TEAM 07’ 23”
9 AMADOR Andrey (CRC) MOVISTAR TEAM 07’ 30”
10 CARTHY Hugh John (GBR) EF EDUCATION FIRST 07’ 33”
11 GASPAROTTO Enrico (ITA) TEAM DIMENSION DATA 07’ 37”
12 ZAKARIN Ilnur (RUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 07’ 45”
13 YATES Simon Philip (GBR) MITCHELTON – SCOTT 07’ 53”
14 ANTUNES Amaro (POR) CCC TEAM 07’ 56”
15 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 07’ 59”
16 LOPEZ Miguel Angel (COL) ASTANA PRO TEAM 08’ 08”
17 KANGERT Tanel (EST) EF EDUCATION FIRST 08’ 08”
18 MONTAGUTI Matteo (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 08’ 16”
19 SIVAKOV Pavel (RUS) TEAM INEOS 08’ 18”
20 CARBONI Giovanni (ITA) BARDIANI CSF 08’ 21”
21 LANDA MEANA Mikel (ESP) MOVISTAR TEAM 08’ 31”
22 CHAVES Esteban (COL) MITCHELTON – SCOTT 08’ 37”
23 JUNGELS Bob (LUX) DECEUNINCK – QUICK-STEP 08’ 59”
24 CATTANEO Mattia (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 09’ 25”
25 FORMOLO Davide (ITA) BORA – HANSGROHE 09’ 33”
26 OOMEN Sam (NED) TEAM SUNWEB 09’ 53”
27 DE LA PARTE Victor (ESP) CCC TEAM 10’ 11”
28 DUNBAR Edward (IRL) TEAM INEOS 10’ 11”
29 GALLOPIN Tony (FRA) AG2R LA MONDIALE 11’ 12”
30 MADOUAS Valentin (FRA) GROUPAMA – FDJ 11’ 26”
31 BRAMBILLA Gianluca (ITA) TREK – SEGAFREDO 11’ 45”
32 SERRY Pieter (BEL) DECEUNINCK – QUICK-STEP 11’ 46”
33 GEOGHEGAN HART Tao (GBR) TEAM INEOS 11’ 49”
34 BAKELANTS Jan (BEL) TEAM SUNWEB 11’ 59”
35 CATALDO Dario (ITA) ASTANA PRO TEAM 12’ 13”
36 NIEVE ITURRALDE Mikel (ESP) MITCHELTON – SCOTT 13’ 02”
37 VUILLERMOZ Alexis (FRA) AG2R LA MONDIALE 13’ 49”
38 O’CONNOR Ben (AUS) TEAM DIMENSION DATA 15’ 11”
39 PETERS Nans (FRA) AG2R LA MONDIALE 15’ 19”
40 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (USA) EF EDUCATION FIRST 15’ 28”
41 ROJAS Jose’ (ESP) MOVISTAR TEAM 15’ 31”
42 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 15’ 34”
43 BILBAO LOPEZ Pello (ESP) ASTANA PRO TEAM 16’ 30”
44 VERVAEKE Louis (BEL) TEAM SUNWEB 19’ 29”
45 ULISSI Diego (ITA) UAE TEAM EMIRATES 19’ 33”
46 CICCONE Giulio (ITA) TREK – SEGAFREDO 19’ 52”
47 POZZOVIVO Domenico (ITA) BAHRAIN – MERIDA 20’ 18”
48 ZEITS Andrey (KAZ) ASTANA PRO TEAM 21’ 19”
49 HAMILTON Lucas (AUS) MITCHELTON – SCOTT 22’ 08”
50 HENAO GOMEZ Sebastian (COL) TEAM INEOS 22’ 20”
51 CARUSO Damiano (ITA) BAHRAIN – MERIDA 22’ 39”
52 VILLELLA Davide (ITA) ASTANA PRO TEAM 23’ 35”
53 BIDARD Francois (FRA) AG2R LA MONDIALE 25’ 03”
54 WARBASSE Lawrence (USA) AG2R LA MONDIALE 25’ 24”
55 MC CARTHY Jay (AUS) BORA – HANSGROHE 25’ 52”
56 SENNI Manuel (ITA) BARDIANI CSF 27’ 08”
57 VENDRAME Andrea (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 28’ 32”
58 SOSA Ivan Ramiro (COL) TEAM INEOS 29’ 12”
59 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL 29’ 23”
60 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion (ESP) ASTANA PRO TEAM 29’ 28”
61 PLAZA Ruben (ESP) ISRAEL CYCLING ACADEMY 29’ 40”
62 HINDLEY Jai (AUS) TEAM SUNWEB 29’ 44”
63 HIRT Jan (CZE) ASTANA PRO TEAM 30’ 35”
64 SBARAGLI Kristian (ITA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 30’ 47”
65 DUPONT Hubert (FRA) AG2R LA MONDIALE 31’ 02”
66 HAMILTON Christopher (AUS) TEAM SUNWEB 31’ 02”
67 BOUWMAN Koen (NED) TEAM JUMBO – VISMA 32’ 05”
68 GIBBONS Ryan (RSA) TEAM DIMENSION DATA 32’ 06”
69 OWSIAN Łukasz (POL) CCC TEAM 32’ 16”
70 GASTAUER Ben (LUX) AG2R LA MONDIALE 33’ 02”
71 DE GENDT Thomas (BEL) LOTTO SOUDAL 33’ 39”
72 LUDVIGSSON Tobias (SWE) GROUPAMA – FDJ 34’ 05”
73 HANSEN Adam James (AUS) LOTTO SOUDAL 34’ 42”
74 WYSS Danilo (SUI) TEAM DIMENSION DATA 34’ 42”
75 DURBRIDGE Luke (AUS) MITCHELTON – SCOTT 35’ 32”
76 TOLHOEK Antwan (NED) TEAM JUMBO – VISMA 35’ 44”
77 BOARO Manuele (ITA) ASTANA PRO TEAM 36’ 23”
78 CONCI Nicola (ITA) TREK – SEGAFREDO 36’ 24”
79 NARVAEZ Jhonnatan (ECU) TEAM INEOS 36’ 44”
80 JUUL JENSEN Christopher (DEN) MITCHELTON – SCOTT 37’ 08”
81 MARTENS Paul (GER) TEAM JUMBO – VISMA 37’ 23”
82 COVILI Luca (ITA) BARDIANI CSF 37’ 28”
83 PEDRERO Antonio (ESP) MOVISTAR TEAM 38’ 20”
84 HOLLENSTEIN Reto (SUI) TEAM KATUSHA ALPECIN 38’ 33”
85 BOOKWALTER Brent (USA) MITCHELTON – SCOTT 39’ 43”
86 SENECHAL Florian (FRA) DECEUNINCK – QUICK-STEP 41’ 50”
87 BATTAGLIN Enrico (ITA) TEAM KATUSHA ALPECIN 41’ 54”
88 NIBALI Antonio (ITA) BAHRAIN – MERIDA 42’ 04”
89 SANTAROMITA Ivan (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 42’ 14”
90 BENEDETTI Cesare (ITA) BORA – HANSGROHE 42’ 31”
91 HALLER Marco (AUT) TEAM KATUSHA ALPECIN 43’ 00”
92 GAROSIO Andrea (ITA) BAHRAIN – MERIDA 43’ 09”
93 GEHEREIGZABHER WERKILUL Ama (ERI) TEAM DIMENSION DATA 43’ 12”
94 PUCCIO Salvatore (ITA) TEAM INEOS 44’ 15”
95 CANOLA Marco (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 44’ 19”
96 KNEES Christian (GER) TEAM INEOS 44’ 35”
97 SABATINI Fabio (ITA) DECEUNINCK – QUICK-STEP 44’ 36”
98 MARCATO Marco (ITA) UAE TEAM EMIRATES 45’ 21”
99 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 45’ 29”
100 POLJAŃSKI Paweł (POL) BORA – HANSGROHE 45’ 34”
101 BELLETTI Manuel (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 46’ 10”
102 BAGIOLI Nicola (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 47’ 36”
103 AGNOLI Valerio (ITA) BAHRAIN – MERIDA 48’ 17”
104 BROWN Nathan (USA) EF EDUCATION FIRST 49’ 51”
105 CAICEDO Jonathan (ECU) EF EDUCATION FIRST 51’ 02”
106 KUSS Sepp (USA) TEAM JUMBO – VISMA 51’ 40”
107 DE BUYST Jasper (BEL) LOTTO SOUDAL 52’ 33”
108 KUZNETSOV Viacheslav (RUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 53’ 19”
109 VENTOSO Francisco (ESP) CCC TEAM 53’ 29”
110 GOGL Michael (AUT) TREK – SEGAFREDO 53’ 54”
111 BIERMANS Jenthe (BEL) TEAM KATUSHA ALPECIN 53’ 56”
112 FLOREZ LOPEZ Miguel (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 54’ 45”
113 NEILANDS Krists (LAT) ISRAEL CYCLING ACADEMY 55’ 18”
114 ACKERMANN Pascal (GER) BORA – HANSGROHE 55’ 52”
115 BARBIN Enrico (ITA) BARDIANI CSF 56’ 33”
116 BENNETT Sean (USA) EF EDUCATION FIRST 57’ 07”
117 CERNY’ Josef (CZE) CCC TEAM 59’ 30”
118 HAGA Chad (USA) TEAM SUNWEB 59’ 39”
119 DEMARE Arnaud (FRA) GROUPAMA – FDJ 1h 0’ 00”
120 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 1h 0’ 43”
121 VAN EMDEN Jos (NED) TEAM JUMBO – VISMA 1h 01’ 26”
122 SCHWARZMANN Michael (GER) BORA – HANSGROHE 1h 01’ 38”
123 SELIG Rudiger (GER) BORA – HANSGROHE 1h 01’ 38”
124 CIMOLAI Davide (ITA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 1h 03’ 16”
125 GUARNIERI Jacopo (ITA) GROUPAMA – FDJ 1h 04’ 16”
126 KLUGE Roger (GER) LOTTO SOUDAL 1h 04’ 24”
127 NIV Guy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 1h 05’ 27”
128 BOLE Grega (SLO) BAHRAIN – MERIDA 1h 07’ 41”
129 CONSONNI Simone (ITA) UAE TEAM EMIRATES 1h 08’ 02”
130 SUTTERLIN Jasha (GER) MOVISTAR TEAM 1h 08’ 30”
131 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) GROUPAMA – FDJ 1h 09’ 14”
132 MAESTRI Mirco (ITA) BARDIANI CSF 1h 09’ 20”
133 NIZZOLO Giacomo (ITA) TEAM DIMENSION DATA 1h 12’ 50”
134 MAS BONET Luis (ESP) MOVISTAR TEAM 1h 13’ 22”
135 CAMPENAERTS Victor (BEL) LOTTO SOUDAL 1h 13’ 42”
136 SINKELDAM Ramon (NED) GROUPAMA – FDJ 1h 17’ 53”
137 LE GAC Olivier (FRA) GROUPAMA – FDJ 1h 18’ 00”
138 BOIVIN Guillaume (CAN) ISRAEL CYCLING ACADEMY 1h 18’ 32”
139 BAUER Jack (NZL) MITCHELTON – SCOTT 1h 21’ 21”
140 DUNNE Conor (IRL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 1h 22’ 34”
141 CARRETERO Hector (ESP) MOVISTAR TEAM 1h 23’ 35”
142 ANDEMESKEL Awet (ERI) ISRAEL CYCLING ACADEMY 1h 23’ 42”
143 HONORE’ Mikkel Frolich (DEN) DECEUNINCK – QUICK-STEP 1h 25’ 10”
144 LEEZER Thomas (NED) TEAM JUMBO – VISMA 1h 26’ 06”
145 KNOX James (GBR) DECEUNINCK – QUICK-STEP 1h 26’ 59”
146 IRIZAR ARAMBURU Markel (ESP) TREK – SEGAFREDO 1h 28’ 13”
147 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 1h 29’ 27”
148 LONARDI Giovanni (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 1h 33’ 35”
149 GRADEK Kamil (POL) CCC TEAM 1h 36’ 20”
150 DAVIES Scott (GBR) TEAM DIMENSION DATA 1h 37’ 13”
151 SIMION Paolo (ITA) BARDIANI CSF 1h 37’ 16”
152 SCOTSON Miles (AUS) GROUPAMA – FDJ 1h 39’ 28”
153 STRAKHOV Dmitrii (RUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 1h 40’ 26”
154 CIMA Damiano (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 1h 40’ 37”
155 RENSHAW Mark (AUS) TEAM DIMENSION DATA 1h 41’ 53”
156 BOHLI Tom (SUI) UAE TEAM EMIRATES 1h 45’ 43”
157 DENZ Nico (GER) AG2R LA MONDIALE 1h 49’ 53”
158 CLARKE William (AUS) TREK – SEGAFREDO 1h 51’ 19”
159 HATSUYAMA Sho (JPN) NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ 1h 54’ 04”