Aleksandra Górska / naszosie.pl

Matthias Braendle (Israel Cycling Academy) wygrał prolog dwuetapowego wyścigu Tour of Estonia (kat. 2.1). Drugie miejsce zajął Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław).

Nasi kolarze radzą sobie w Estonii bardzo dobrze (w 2016 i 2018 roku wyścig wygrał Grzegorz Stępniak, wysoko w „generalce” bywali także Adrian Kurek czy Paweł Franczak) i wiele wskazuje na to, że także i podczas tegorocznej edycji dostarczyć nam mogą sporo radości. Liczący 3,7 kilometra prolog w Tallinie był płaski, lecz jednocześnie w końcówce wymagający technicznie.

źr. procyclingstats.com

Najlepszy okazał się ten, na którego wielu przed startem imprezy stawiało – Matthias Braendle. Znany specjalista od „czasówek” z Israel Cycling Academy pokonał trasę w 5 minut i 26 sekund i dość wyraźnie wyprzedził drugiego Macieja Paterskiego (9 sekund straty). Podium uzupełnił Peeter Pruus (Reprezentacja Estonii).

W piątek na zawodników czeka liczący 186 kilometrów etap ze startem i metą w Tartu.

Poprzedni artykułBradley Wiggins: „Gdyby Victor Campenaerts przeszedł do Team Ineos – zobaczyłby różnicę”
Następny artykułGiro d’Italia 2019: Czarek Benedetti najlepszy w Pinerolo!!!