Foto: Ronde de l'Isard

Kaden Groves (SEG Racing Academy) wygrał pierwszy etap i został liderem Ronde de l’Isard.

Prestiżowa “etapówka” dla orlików rozpoczęła się dzisiaj etapem z Toulouse do Le Mas d’Azil. Kolarze mieli do przejechania ponad 144 kilometry, a po drodze czekały na nich dwa oznaczone podjazdy.

Po kilku nieudanych atakach peleton puścił w odjazd dwóch zawodników. Na czele kręcili: Antoine Benoist (UC Nantes Atlantique) i Thomas Denis (Vendée U). 55 kilometrów przed metą dojechał do nich Tom Ardouin (VC Pays de Loudéac). Wcześniej pierwszą górską premię wygrał Denis.

Przewaga trójki oscylowała wokół dwóch minut. Podczas drugiego podjazdu mocniej nacisnął Denis i odjechał do konkurentów. 24 kilometry przed metą miał on jednak tylko 30 sekund przewagi nad peletonem i dość szybko został doścignięty.

Swoich sił próbował jeszcze Giacomo Ballabio (IAM-Excelsior), ale ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Kaden Groves (SEG Racing Academy), dla którego to już kolejny triumf w tym sezonie.

Drugi był Alessandro Covi, a trzeci Luca Colnaghi (obaj Team Colpack).

Wyniki pierwszego etapu:

1 GROVES Kaden (AUS) SEG les 145 km en 3h24’41” (moy.  42,504 km/h) (b : 10”)
2 COVI Alessandro (ITA) CPK à 00” (b : 6”)
3 * COLNAGHI Luca (ITA) CPK (b : 4”)
4 * KELEMEN Petr (CZE) CMC
5 BERNARD Enzo (FRA) V.U
6 GUGLIELMI Simon (FRA) CGF (b : 4”’)
7 * LOUVEL Matis (FRA) ROU
8 * CHARRIN Aloïs (FRA) CCF
9 JARNET Maxime (FRA) ESC
10 NARBONNE ZUCCARELLI Axel (FRA) AIX
11 REGUEIRO Alejandro (ESP) KMT
12 * MONTAUBAN Jérémy (FRA) CCF
13 * BENECH Pierre (FRA) LOU
14 MERTENS Julian (BEL) LOT
15 SCARONI Cristian (ITA) CGF
16 STENSON Adam (IRL) MON
17 MALLE Nicolas (FRA) LOU
18 * NAVARRO Gauthier (FRA) IPC
19 FALOCI Enzo (FRA) AIX
20 PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF
21 * MEHAGNOUL Marc (NED) MON
22 * NONNEZ Théo (FRA) CGF
23 JONES Harrison (GBR) GSC
24 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT
25 * DELACROIX Théo (FRA) CCE
26 BRENANS Emile (FRA) BBA
27 * JORGENSON Matteo (USA) CCF
28 * QUINCEY Scott (SUI) IAM
29 * HVIDEBERG Jonas Iversby (NOR) UXT
30 RONDEAU Fabien (FRA) CR4
31 CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF
32 * VAN WILDER Ilan (BEL) LOT
33 PEREZ-LANDALUCE GONZALEZ Eduardo (ESP) KMT
34 BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX
35 * PETRUCCI Mattia (ITA) CGF
36 BALLARIN MANSO Iker (ESP) GOI
37 SLEEN Torjus (NOR) UXT
38 * BARRE Louis (FRA) NAN
39 WATRELOT Jean Lou (FRA) ROU
40 * BAREILLE Bastien (FRA) NOAQ
41 ANTUNES Tiago (POR) SEG (b : 2”)
42 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK
43 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT
44 * CHAMPION Thomas (FRA) V.U
45 DENIS Thomas (FRA) V.U (b : 3”)
46 ETXEBERRIA ZAFRA Asier (ESP) GOI
47 VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT
48 * MIFSUD Andréa (FRA) CR4
49 SCHELLING Ide (NED) SEG
50 * GAGNAIRE Thibaut (FRA) ESC
51 MARIAULT Axel (FRA) NAN
52 * GARCIA PIERNA Carlos (ESP) KMT
53 MEREDITH Charlie (GBR) CCE
54 VEREECKEN Thomas (BEL) LOT
55 * DUVIVIER Alexis (FRA) ROU
56 LATORRE GULIAS Julien (ESP) GOI
57 DORIGONI Jakob (ITA) CPK
58 * CHEVALIER Maxime (FRA) LOU
59 HENRIO Ewen (FRA) LOU
60 * CAPRON Rémi (FRA) IAM
61 CARVALHO Gonçalo (POR) MON
62 LALBA Clement (FRA) NOAQ
63 ANTI Enzo (FRA) ROU
64 * RICHARD Maxime (FRA) CCE
65 * RAMIREZ MUÑOZ Jhon Stiven (COL) KMT
66 * MULUEBERHAN Henok (ERI) CMC
67 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG
68 BONNEFOIX Edouard (FRA) MON
69 * SEGOVIA ESCRIBANO Yago (ESP) KMT
70 ROMIGUIERE Louis (FRA) GSC
71 * FUERTES Joel (ECU) MON
72 * GAURAN Antoine (FRA) NOAQ
73 DOLEATTO Aurélien (FRA) BBA
74 DEVAUX Thomas (FRA) CCE
75 GUILLOT Jocelyn (FRA) BBA
76 CASANOVAS ALEGRI David (ESP) IPC
77 BOTTA Davide (ITA) CPK
78 LE MESNAGER Damien (FRA) AZU
79 * BERASATEGI GARMENDIA Xabier (ESP) GOI
80 * VANDENABEELE Henri (BEL) LOT
81 FERRON Valentin (FRA) V.U
82 BRAVARD Guillaume (FRA) BBA
83 ARDOUIN Tom (FRA) LOU
84 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT
85 * GRAND Antoine (FRA) CR4
86 DEBONS Antoine (SUI) IAM
87 EVANS Alexander (AUS) SEG
88 CARR Simon (GBR) AIX
89 DIDIER Clément (FRA) BBA
90 * SEDLACEK Vojtec (CZE) CCE
91 SKAARSETH Iver (NOR) UXT (b : 1”)
92 FOULON Dorian (FRA) NOAQ
93 * GIRMAY HAILU Biniam (ERI) CMC
94 JOUSSEAUME Alan (FRA) V.U
95 INKELAAR Kevin (NED) CGF
96 * CAVALLO Luca (ITA) MON à 33”
97 * GARCIA GONZALEZ Sergio (ESP) KMT à 36”
98 * PRUNET Antoine (FRA) CR4 à 39”
99 COMBES Simon (FRA) CR4
100 LAVIGNE Baptiste (FRA) OCC
101 AGUT Maxime (FRA) NOAQ
102 * BENOIST Antoine (FRA) NAN à 53” (b : 2”)
103 * JOALLAND Yael (FRA) LOU à 58”
104 * IRIBAR JAUREGI Unai (ESP) GOI à 01’05”
105 * LEBRETON Jacques (FRA) ESC à 01’10”
106 BALLABIO Giacomo (ITA) IAM à 01’27”
107 * WAREE Mathieu (FRA) ROU à 01’46”
108 BOILEAU Léo (FRA) ESC à 01’50”
109 * DEVANNE Antoine (FRA) V.U à 01’52”
110 FAYOLLE Romain (FRA) AZU à 02’16”
111 * CASCARO Arnaud (FRA) GSC à 02’20”
112 * CLOUSE Evan (USA) IPC
113 * MAINGUENAUD Tom (FRA) T16
114 SURIEUX Alexandre (FRA) ESC à 03’14”
115 SAUGSTAD Lars (NOR) UXT à 03’20”
116 BALDACCINI Davide (ITA) CPK
117 THOMAS Nicolas (BEL) AZU à 05’28”
118 * PAUCHARD Eliot (FRA) CR4 à 06’20”
119 * DELPHIS Thomas (FRA) CCF
120 GUICHETEAU Quentin (FRA) NAN à 06’48”
121 * TOCAVEN Fabien (FRA) T16
122 SZEWE Loïc (FRA) OCC
123 HARTLEY Adam (GBR) SEG
124 * LEFAURE Paul (FRA) CCE
125 * ROUSSEL Hugo (FRA) ROU
126 * DELCROS Clément (FRA) AIX
127 * IRAGNE Antonin (FRA) OCC
128 * FLACHON Julien (FRA) ESC
129 MIKAYILZADE Musa (AZE) CMC
130 * LEBEAU Mattis (FRA) AZU
131 SOTIL ETXABE Gaizka (ESP) GOI
132 LAGNET Gari (FRA) T16
133 * BOUCHET Axel (FRA) GSC
134 * BAUCHAUD Arthur (FRA) T16 à 07’59”
135 ROSSINI Quentin (FRA) T16
136 * JONES Simon (USA) IPC à 09’58”
137 ACOSTA Thomas (FRA) BBA à 10’36”
138 * CALVERT Charley (GBR) GSC
139 * MOLIN PRADEL Alex (FRA) T16
140 * SOULIE Erwan (FRA) OCC à 11’21”
141 * CHRETIEN Charles-Etienne (CAN) IPC à 13’10”
142 * PALEOLOGUE Ioannis (FRA) GSC à 13’38”
143 * PROVOST Maximilien (FRA) NAN à 14’21”
144 BATAILLE Florian (FRA) AZU
145 * AULNETTE Clement (FRA) NAN
146 * JOULIN Jules (FRA) AZU à 21’22”
147 SHATOVKIN Sergey (KAZ) CMC à 00”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 GROVES Kaden (AUS) SEG les 145 km en 3h24’31” (moy. 42,539 km/h)
2 COVI Alessandro (ITA) CPK à 04”
3 * COLNAGHI Luca (ITA) CPK à 06”
4 GUGLIELMI Simon (FRA) CGF ”
5 DENIS Thomas (FRA) V.U à 07”
6 ANTUNES Tiago (POR) SEG à 08”
7 SKAARSETH Iver (NOR) UXT à 09”
8 * KELEMEN Petr (CZE) CMC à 10”
9 BERNARD Enzo (FRA) V.U ”
10 * LOUVEL Matis (FRA) ROU ”
11 * CHARRIN Aloïs (FRA) CCF ”
12 JARNET Maxime (FRA) ESC ”
13 NARBONNE ZUCCARELLI Axel (FRA) AIX ”
14 REGUEIRO Alejandro (ESP) KMT ”
15 * MONTAUBAN Jérémy (FRA) CCF ”
16 * BENECH Pierre (FRA) LOU ”
17 MERTENS Julian (BEL) LOT ”
18 SCARONI Cristian (ITA) CGF ”
19 STENSON Adam (IRL) MON ”
20 MALLE Nicolas (FRA) LOU ”
21 * NAVARRO Gauthier (FRA) IPC ”
22 FALOCI Enzo (FRA) AIX ”
23 PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF ”
24 * MEHAGNOUL Marc (NED) MON ”
25 * NONNEZ Théo (FRA) CGF ”
26 JONES Harrison (GBR) GSC ”
27 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT ”
28 * DELACROIX Théo (FRA) CCE ”
29 BRENANS Emile (FRA) BBA ”
30 * JORGENSON Matteo (USA) CCF ”
31 * QUINCEY Scott (SUI) IAM ”
32 * HVIDEBERG Jonas Iversby (NOR) UXT ”
33 RONDEAU Fabien (FRA) CR4 ”
34 CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF ”
35 * VAN WILDER Ilan (BEL) LOT ”
36 PEREZ-LANDALUCE GONZALEZ Eduardo (ESP) KMT ”
37 BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX ”
38 * PETRUCCI Mattia (ITA) CGF ”
39 BALLARIN MANSO Iker (ESP) GOI ”
40 SLEEN Torjus (NOR) UXT ”
41 * BARRE Louis (FRA) NAN ”
42 WATRELOT Jean Lou (FRA) ROU ”
43 * BAREILLE Bastien (FRA) NOAQ ”
44 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK ”
45 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT ”
46 * CHAMPION Thomas (FRA) V.U ”
47 ETXEBERRIA ZAFRA Asier (ESP) GOI ”
48 VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT ”
49 * MIFSUD Andréa (FRA) CR4 ”
50 SCHELLING Ide (NED) SEG ”
51 * GAGNAIRE Thibaut (FRA) ESC ”
52 MARIAULT Axel (FRA) NAN ”
53 * GARCIA PIERNA Carlos (ESP) KMT ”
54 MEREDITH Charlie (GBR) CCE ”
55 VEREECKEN Thomas (BEL) LOT ”
56 * DUVIVIER Alexis (FRA) ROU ”
57 LATORRE GULIAS Julien (ESP) GOI ”
58 DORIGONI Jakob (ITA) CPK ”
59 * CHEVALIER Maxime (FRA) LOU ”
60 HENRIO Ewen (FRA) LOU ”
61 * CAPRON Rémi (FRA) IAM ”
62 CARVALHO Gonçalo (POR) MON ”
63 LALBA Clement (FRA) NOAQ ”
64 ANTI Enzo (FRA) ROU ”
65 * RICHARD Maxime (FRA) CCE ”
66 * RAMIREZ MUÑOZ Jhon Stiven (COL) KMT ”
67 * MULUEBERHAN Henok (ERI) CMC ”
68 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG ”
69 BONNEFOIX Edouard (FRA) MON ”
70 * SEGOVIA ESCRIBANO Yago (ESP) KMT ”
71 ROMIGUIERE Louis (FRA) GSC ”
72 * FUERTES Joel (ECU) MON ”
73 * GAURAN Antoine (FRA) NOAQ ”
74 DOLEATTO Aurélien (FRA) BBA ”
75 DEVAUX Thomas (FRA) CCE à 10”
76 GUILLOT Jocelyn (FRA) BBA ”
77 CASANOVAS ALEGRI David (ESP) IPC ”
78 BOTTA Davide (ITA) CPK ”
79 LE MESNAGER Damien (FRA) AZU ”
80 * BERASATEGI GARMENDIA Xabier (ESP) GOI ”
81 * VANDENABEELE Henri (BEL) LOT ”
82 FERRON Valentin (FRA) V.U ”
83 BRAVARD Guillaume (FRA) BBA ”
84 ARDOUIN Tom (FRA) LOU ”
85 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT ”
86 * GRAND Antoine (FRA) CR4 ”
87 DEBONS Antoine (SUI) IAM ”
88 EVANS Alexander (AUS) SEG ”
89 CARR Simon (GBR) AIX ”
90 DIDIER Clément (FRA) BBA ”
91 * SEDLACEK Vojtec (CZE) CCE ”
92 FOULON Dorian (FRA) NOAQ ”
93 * GIRMAY HAILU Biniam (ERI) CMC ”
94 JOUSSEAUME Alan (FRA) V.U ”
95 INKELAAR Kevin (NED) CGF ”
96 SHATOVKIN Sergey (KAZ) CMC ”
97 * CAVALLO Luca (ITA) MON à 43”
98 * GARCIA GONZALEZ Sergio (ESP) KMT à 46”
99 * PRUNET Antoine (FRA) CR4 à 49”
100 COMBES Simon (FRA) CR4 ”
101 LAVIGNE Baptiste (FRA) OCC ”
102 AGUT Maxime (FRA) NOAQ ”
103 * BENOIST Antoine (FRA) NAN à 01’01”
104 * JOALLAND Yael (FRA) LOU à 01’08”
105 * IRIBAR JAUREGI Unai (ESP) GOI à 01’15”
106 * LEBRETON Jacques (FRA) ESC à 01’20”
107 BALLABIO Giacomo (ITA) IAM à 01’37”
108 * WAREE Mathieu (FRA) ROU à 01’56”
109 BOILEAU Léo (FRA) ESC à 02’00”
110 * DEVANNE Antoine (FRA) V.U à 02’02”
111 FAYOLLE Romain (FRA) AZU à 02’26”
112 * CASCARO Arnaud (FRA) GSC à 02’30”
113 * CLOUSE Evan (USA) IPC ”
114 * MAINGUENAUD Tom (FRA) T16 ”
115 SURIEUX Alexandre (FRA) ESC à 03’24”
116 SAUGSTAD Lars (NOR) UXT à 03’30”
117 BALDACCINI Davide (ITA) CPK ”
118 THOMAS Nicolas (BEL) AZU à 05’38”
119 * PAUCHARD Eliot (FRA) CR4 à 06’30”
120 * DELPHIS Thomas (FRA) CCF ”
121 GUICHETEAU Quentin (FRA) NAN à 06’58”
122 * TOCAVEN Fabien (FRA) T16 ”
123 SZEWE Loïc (FRA) OCC ”
124 HARTLEY Adam (GBR) SEG ”
125 * LEFAURE Paul (FRA) CCE ”
126 * ROUSSEL Hugo (FRA) ROU ”
127 * DELCROS Clément (FRA) AIX ”
128 * IRAGNE Antonin (FRA) OCC ”
129 * FLACHON Julien (FRA) ESC ”
130 MIKAYILZADE Musa (AZE) CMC ”
131 * LEBEAU Mattis (FRA) AZU ”
132 SOTIL ETXABE Gaizka (ESP) GOI ”
133 LAGNET Gari (FRA) T16 ”
134 * BOUCHET Axel (FRA) GSC ”
135 * BAUCHAUD Arthur (FRA) T16 à 08’09”
136 ROSSINI Quentin (FRA) T16 ”
137 * JONES Simon (USA) IPC à 10’08”
138 ACOSTA Thomas (FRA) BBA à 10’46”
139 * CALVERT Charley (GBR) GSC ”
140 * MOLIN PRADEL Alex (FRA) T16 ”
141 * SOULIE Erwan (FRA) OCC à 11’31”
142 * CHRETIEN Charles-Etienne (CAN) IPC à 13’20”
143 * PALEOLOGUE Ioannis (FRA) GSC à 13’48”
144 * PROVOST Maximilien (FRA) NAN à 14’31”
145 BATAILLE Florian (FRA) AZU ”
146 * AULNETTE Clement (FRA) NAN ”
147 * JOULIN Jules (FRA) AZU à 21’32”