Foto: WWT Emakumeen Bira

Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) wygrała drugi etap WWT Emakumeen XXXII.Bira i została nową liderką. Ambitnie w ucieczce walczyła Gosia Jasińska.

Drugi etap kobiecej “etapówki” w Hiszpanii rozgrywany był na odcinku Aduna – Amasa i liczył ponad 110 kilometrów. Trasa była dość pagórkowata, a w pierwszej części na zawodniczki czekały dwa oznaczone podjazdy.

Na pierwszą górską premię wjechał cały peleton, a najlepsza była Sophie Wright (Bigla Pro Cycling). Podczas drugiej wspinaczki grupa mocno się naciągnęła, a maksimum punktów zebrała Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo Women).

W połowie dystansu na samotny atak zdecydowała się Małgorzata Jasińska (Movistar).

Polka zdołała wygrać lotną premię, ale musiała uznać wyższość peletonu. Kolejny atak zapoczątkowała Alena Amialiusik (Canyon SRAM Racing), ale dzięki pracy ekipy Mitchelton-Scott wszystko zjechało się na 36 kilometrów przed metą.

Pagórkowaty teren sprzyjał kolejnym akcjom. Swoich sił próbowały między innymi kolejno dwie zawodniczki Trek Segafredo Women: Tayler Wiles i Audrey Cordon-Ragot.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z mocno wyselekcjonowanej grupki, która mocno naciągnięta wjechała na metę. Najszybsza okazała się Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), która została także nową liderką wyścigu.

Kolejne miejsca zajęły Soraya Paladin (Alé Cipollini) i Mavi Garcia (Movistar Team).

Wyniki drugiego etapu:

1 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 2:59:24
2 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
3 Margarita Victo Garcia Cañellas (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:00
4 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:03
5 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:08
6 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:08
7 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:00:10
8 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:10
9 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:17
10 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:17
11 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:17
12 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:00:17
13 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:17
14 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:20
15 Clara Koppenburg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:22
16 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:26
17 Ahreum Na (Kor) Alé Cipollini 0:00:26
18 Teuntje Beekhuis (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:26
19 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:26
20 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:26
21 Natalie Grinczer (GBr) Bizkaia – Durango 0:00:26
22 Sophie Wright (GBr) Bigla 0:00:26
23 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:26
24 Elise Chabbey (SUI) Bigla 0:00:26
25 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:00:26
26 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:00:31
27 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:00:36
28 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:36
29 Ella Harris (NZl) Canyon//SRAM Racing 0:00:36
30 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:00:36
31 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:36
32 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:01:12
33 Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:01:20
34 Omer Shapira (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:01:25
35 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:01:34
36 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:40
37 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:03:47
38 Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:48
39 Nicole D’Agostin (Ita) Bizkaia – Durango 0:03:56
40 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:00
41 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:00
42 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:00
43 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:04:00
44 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:04:04
45 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia – Durango 0:04:08
46 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:04:14
47 Barbara Malcotti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:04:28
48 Aroa Gorostiza Ulloa (Esp) Bizkaia – Durango 0:06:16
49 Lara Vieceli (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:09:29
50 Lorena Llamas Garcia (Esp) Movistar Women’s Team 0:09:29
51 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:09:39
52 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:09:39
53 Leah Thomas (USA) Bigla 0:09:39
54 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:09:39
55 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:09:39
56 Jelena Eric (Srb) Alé Cipollini 0:10:32
57 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:10:32
58 Anna Potokina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:11:54
59 Marissa Baks (Ned) Biehler Pro Cycling 0:12:16
60 Roos Hoogeboom (Ned) Biehler Pro Cycling 0:12:16
61 Louise Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:12:16
62 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:12:16
63 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:12:16
64 Julia Casas Codina (Esp) Sopela Women’s Team 0:12:16
65 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:12:16
66 Jade Wiel (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:12:16
67 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:12:16
68 Mireia Trias Jordan (Esp) Sopela Women’s Team 0:12:16
69 Aafke Soet (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:12:16
70 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:12:16
71 Vania Canvelli (Ita) BePink 0:12:16
72 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 0:12:16
73 Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango 0:12:16
74 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:12:16
75 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:12:16
76 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:12:47
77 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:16:23
78 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:16:30
79 Mónika Király (Hun) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:16:30
80 Quinty Ton (Ned) Biehler Pro Cycling 0:16:30
81 Henrietta Colborne (GBr) Biehler Pro Cycling 0:16:34
82 Francesca Pattaro (Ita) BePink 0:16:43
83 Tanja Erath (GER) Canyon//SRAM Racing 0:16:52
84 Lauretta Hanson (Aus) Trek – Segafredo 0:16:52
85 Mireia Benito Pellicer (Esp) Massi – Tactic Women Team 0:16:54
86 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:18:35
87 Iurani Blanco Calbet (Esp) Sopela Women’s Team 0:18:40
88 Sandra Moral Ventosinos (Esp) Massi – Tactic Women Team 0:18:53
DNF Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Segafredo
DNF Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling
DNF Anna Badegruber (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team
DNF Sofia Barriguete Rodriguez (Esp) Massi – Tactic Women Team
DNF Elisabet Escursell Valero (Esp) Massi – Tactic Women Team
DNF Marina Isan Berga (Esp) Massi – Tactic Women Team
DNF Nienke Wasmus (Ned) Biehler Pro Cycling
DNF Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA
DNF Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana
DNF Ariadna Trias Jordan (Esp) Sopela Women’s Team
DNF Alexandra Moreno Roca (Esp) Sopela Women’s Team
DNF Andere Basterra Aspe (Esp) Sopela Women’s Team

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 5:32:26
2 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:12
3 Margarita Victo Garcia Cañellas (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:12
4 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:21
5 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:21
6 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:25
7 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:00:28
8 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:28
9 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:35
10 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:35
11 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:00:35
12 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:35
13 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:35
14 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:35
15 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:36
16 Clara Koppenburg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:40
17 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:00:44
18 Teuntje Beekhuis (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:44
19 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:44
20 Elise Chabbey (SUI) Bigla 0:00:44
21 Ahreum Na (Kor) Alé Cipollini 0:00:44
22 Sophie Wright (GBr) Bigla 0:00:44
23 Natalie Grinczer (GBr) Bizkaia – Durango 0:00:44
24 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:44
25 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:44
26 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:00:49
27 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:54
28 Ella Harris (NZl) Canyon//SRAM Racing 0:00:54
29 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:00:54
30 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:54
31 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:01:30
32 Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:01:38
33 Omer Shapira (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:01:43
34 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:01:52
35 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:01:54
36 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:58
37 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:04:05
38 Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:06
39 Nicole D’Agostin (Ita) Bizkaia – Durango 0:04:14
40 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:04:15
41 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:18
42 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:18
43 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:18
44 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:04:22
45 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia – Durango 0:04:26
46 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:04:32
47 Barbara Malcotti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:04:46
48 Aroa Gorostiza Ulloa (Esp) Bizkaia – Durango 0:07:34
49 Lara Vieceli (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:09:47
50 Lorena Llamas Garcia (Esp) Movistar Women’s Team 0:09:47
51 Leah Thomas (USA) Bigla 0:09:57
52 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:09:57
53 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:09:57
54 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:09:57
55 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:09:57
56 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:10:50
57 Jelena Eric (Srb) Alé Cipollini 0:10:50
58 Anna Potokina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:12:12
59 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 0:12:24
60 Marissa Baks (Ned) Biehler Pro Cycling 0:12:34
61 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:12:34
62 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:12:34
63 Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango 0:12:34
64 Jade Wiel (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:12:34
65 Aafke Soet (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:12:34
66 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:12:34
67 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:12:34
68 Mireia Trias Jordan (Esp) Sopela Women’s Team 0:12:34
69 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:12:34
70 Vania Canvelli (Ita) BePink 0:12:34
71 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:13:01
72 Roos Hoogeboom (Ned) Biehler Pro Cycling 0:13:31
73 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:13:34
74 Julia Casas Codina (Esp) Sopela Women’s Team 0:13:34
75 Louise Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:13:34
76 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:16:41
77 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:16:48
78 Quinty Ton (Ned) Biehler Pro Cycling 0:17:45
79 Henrietta Colborne (GBr) Biehler Pro Cycling 0:17:52
80 Francesca Pattaro (Ita) BePink 0:17:58
81 Tanja Erath (GER) Canyon//SRAM Racing 0:18:07
82 Lauretta Hanson (Aus) Trek – Segafredo 0:18:10
83 Mireia Benito Pellicer (Esp) Massi – Tactic Women Team 0:18:12
84 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:19:50
85 Iurani Blanco Calbet (Esp) Sopela Women’s Team 0:19:58
86 Sandra Moral Ventosinos (Esp) Massi – Tactic Women Team 0:20:11
87 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:26:54
88 Mónika Király (Hun) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:28:19