Diabelsko trudno zapowiada się trasa w Nałęczowie z surowymi wzniesieniami, zakrętami testującymi technikę i odwagę kolarzy i wreszcie trzy patelnie zakrętów pnących się między winoroślami pod górę. Warto dojechać do mety: tam czekać będzie wielki grill, Krzysztof Cugowski i Bajm.

Drugi z tegorocznych wyścigów Road Tour, cyklu stworzonego i zarządzanego przez Cezarego Zamanę, aż kipi od nagromadzenia atrakcji. Począwszy od honorowego, widowiskowego startu spod Pałacu Małachowskich z przejazdem najpiękniejszymi alejami Parku Zdrojowego w Nałęczowie, startujący w Cisowianka Road Tour kolarze poczują, że uczestniczą w czymś wyjątkowym.

I to uczucie nie opuści ich przez kolejne 47 (dystans ½ Pro) lub 90 kilomerów (dystans Pro),
starannie wytyczonych przez Cezarego Zamanę. Długo eksplorował on roztoczańskie szosy, by wreszcie wybrać trasy dostarczające maksymalnej możliwej dawki wyzwań i sportowych doznań. Będą więc podjazdy, których rosnące procenty nachylenia będą dziesiątkować peleton. Będą zakręty, na widok których serce podpowiadać będzie odważne złożenie się, a rozum wołać będzie, by ściskać manetki hamulca. Będzie wreszcie kostka na wywołującej zakręty w głowie serpentynie przy nowoczesnym Zakładzie Butelkującym Cisowiankę w Nałęczowie. „Pokonując kolejne kilometry krainy Roztocza, coraz mocniej czułem tutejszy klimat. Nie sposób pozostać obojętnym na półdzikie, wciąż nietknięte piękno tych krajobrazów” – podkreśla Cezary Zamana. Wraz z władzami okolicznych gmin, Cezary Zamana działa na rzecz niwelowaniu nierówności w asfalcie, by jazda pośród lubelskiej przyrody była jeszcze przyjemniejsza.

Rywalizację na profesjonalnym poziomie zapewni też najdokładniejszy w Polsce pomiar czasu, jakim może pochwalić się Road Tour. Czipy, w które zostaną wyposażeni kolarze, umożliwiają zmierzenie czasu do tysięcznych sekundy, przez co nawet najbardziej zacięty sprinterski finisz zostanie sprawiedliwie rozstrzygnięty. Nowością – nie tylko w Road Tour, ale i pośród amatorskich imprez kolarskich – będzie transmisja na zamontowanych w miasteczku rowerowym wielkich telebimach. Za obraz odpowiadać będzie telewizyjna ekipa jadąca w samochodzie towarzyszącym peletonowi. Będzie można więc na żywo oglądać zmagania kolarzy. Rywalizacja szczególnie ekscytująco zapowiada się na najcięższym podjeździe na Piadolowej Górze, gdzie będzie strefa kibica.

„A po wyścigu zapraszam wszystkich zawodników i osoby towarzyszące na majowego grilla w Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Posmakować będzie można wybornych, przygotowywanych na miejscu dań, na dodatek serwowanych w naprawdę urokliwym otoczeniu” – zachęca Cezary Zamana. „Kumulacją niedzielnych atrakcji będą koncerty Krzysztofa Cugowskiego i zespołu Bajm” – dodaje triumfator Tour de Pologne. Pretekstem do takiego świętowania jest obchodzone tego dnia 40-lecie marki Cisowianka. To marka, z którą Cezary Zamana udanie współpracuje już trzeci sezon.

Oprócz Cisowianki, partnerem wyścigu jest Dadelo, która to firma ufundowała voucher o wartości 300 zł na zakupy w swoim sklepie. Ekspercki zestaw nagród – czyli kolarskie kosmetyki ufundował AJ’s Fenwick’s. Bogate komplety powędrują do zwycięzców na dystansach Pro i ½ Pro w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jeden z zawodników zdobędzie też wart 250 złotych voucher na skorzystanie z usług położonego w samym centrum Nałęczowa Hotelu Przepióreczka (nocleg, restauracja, jaskinia solna).
Do Nałęczowa warto zabrać też swoje pociechy. Będą mogły one wystartować w przepięknej scenerii parku rowerowych zawodach z Rybką MiniMini. To przeprowadzane na bezpiecznej trasie wyścigi na rowerkach biegowych, na dwóch lub czterech kółkach dla dzieci do 6. roku życia. Dla każdego młodego rowerzysty lodziarnia Kremove przygotowało darmową gałkę wybornych lodów.

Starsze dzieci swoich sił młodzi będą mogły spróbować w biegu na orientację, za udział w którym każdy otrzyma pamiątkowy medal. Obie imprezy odbędą się na terenie Parku Zdrojowego w pobliżu Pałacu Małachowskich. By uczestniczyć w tych wszystkich atrakcjach, należy zapisać się na wyścig kolarski Cisowianka Road Tour. Wstęp na teren imprezy będą mieli zawodnicy oraz osoby towarzyszące. Zapisy odbywają się on-line

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments