Fot. Voster ATS Team

Paweł Franczak (Voster ATS) wygrał pierwszy etap wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour (kat. 2.2). Polak został także liderem imprezy.

Po wtorkowym, zakończonym zwycięstwem Patryka Stosza prologu w Kołobrzegu, rywalizacja w Bałtyk-Karkonosze Tour rozpoczęła się na dobre. Pierwszy etap liczył 173,8 kilometra. Kolarze, po starcie w miejscu rozgrywania wczorajszego prologu, ruszyli na południe, by finiszować w Trzciance. Jak nietrudno się domyślić, zmagania dedykowane były sprinterom.

Odbywający się przy wyjątkowo sprzyjającym, silnym wietrze w plecy etap nie przyniósł żadnej niespodzianki – o etapowy skalp walczyli sprinterzy, którzy finiszowali z dużej, liczącej ponad stu zawodników grupy.

Najlepiej spisał się Franczak, który sięgnął po kolejne już w tym sezonie zwycięstwo. Wcześniej 27-latek wygrał klasyfikację generalną Belgrad-Banjaluka, węgierską edycję Visegrad 4 Race oraz całą klasyfikację generalną imprezy. Drugie miejsce zajął Robert Jaegeler (P&S Metalltechnik), a trzecie – Michał Paluta (CCC Development Team). W czołowej „10” znalazło się poza tym miejsce dla tylko jednego Polaka – dziesiąty był Patryk Stosz.

W czwartek na kolarzy czeka liczący 121 kilometrów etap z metą w Zbąszynku. Ponownie walkę o zwycięstwo powinni stoczyć specjaliści od szybkich końcówek.

Pełne wyniki pobrać można TUTAJ

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments