Michał Kapusta / naszosie.pl

Niestety sezon 2019 ponownie nie układa się po myśli Louisa Meintjesa. Afrykaner, w wyniku upadku na czwartym etapie Tour of California, złamał nadgarstek.

Od momentu powrotu do zespołu Dimension Data, Louis Meintjes nie może wrócić do dobrej dyspozycji. Kiedy wydawało się, że wyścig Tour of California w końcu układa się w miarę po jego myśli, Afrykaner ucierpiał w kraksie w końcówce czwartego etapu, łamiąc nadgarstek i wypadając z rywalizacji na kilka tygodni.

Louis ambitnie ukończył rywalizację czwartego dnia, lecz zrobił to z ewidentnym dyskomfortem. Na mecie nasz zespołowy lekarz od razu wiedział, że coś jest na rzeczy, więc zabrał naszego zawodnika na prześwietlenie do lokalnego szpitala, które potwierdziło złamanie nadgarstka. Teraz Louisa czeka podróż do Hamburga, gdzie prowadzone będzie dalsze leczenie

– czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez ekipę Dimension Data.

Jak wiadomo, celem nr 1 dla Afrykanera pozostaje lipcowe Tour de France. W nim Meintjes spróbuje ponownie wskoczyć do czołowej „10” klasyfikacji generalnej, co udało mu się już dwukrotnie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments