Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) był najszybszy na pierwszym w tegorocznym wyścigu Giro d’Italia finiszu peletonu. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Primož Roglič (Jumbo-Visma). Łukasz Owsian (CCC Team) spędził 200 kilometrów w ucieczce dnia.
Drugi etap 102. edycji wyścigu Giro d’Italia miał długość 205 km i prowadził z Bolonii do Fucecchio. Trasa – choć na papierze przeznaczona dla sprinterów – była pagórkowata, a dodatkowo rywalizację utrudniała zmienna pogoda. Na trasie umieszczono dwie górskie premie – trzeciej i czwartej kategorii.
Pełną zapowiedź drugiego etapu można przeczytać tutaj.
Do liczącej ośmiu kolarzy ucieczki dnia zabrał się Polak Łukasz Owsian (CCC Team), a ponadto lider klasyfikacji górskiej – Giulio Ciccone (Trek-Segafredo). Włoch miał do pomocy swojego kolegę z drużyny Williama Clarke’a. Poza nimi w odjeździe znaleźli się: Marco Frapporti (Androni Giocattoli-Sidermec), Francois Bidard (AG2R), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Sean Bennett (Groupama-FDJ) oraz Damiano Cima (Nippo-Vini Fantini-Faizane).
📌 Stage 2 | Tappa 2
🚩 Km 92 – Prato
⚡️ Break | Fuga!
🚴♂️ @FrancoisBidard, @MFrapporti, @mircomaestri9, @lukaszowsian, @Damiano_Cima, @giuliocicco1, @clarkeywilbur, @toseanandbeyond
⏱️ 2’40” > Peloton | Gruppo
🏁 113 km
📣 Live: https://t.co/smr30wh7pl#Giro pic.twitter.com/f3xKAFPUzv— Giro d’Italia (@giroditalia) May 12, 2019
Podjazd Montalbano sprawił, że od czołówki odpadło czterech kolarzy, ale nie było w tym gronie Łukasza Owsiana, który wraz z Giulio Ciccone, Francois Bidardem i Marco Frapportim utrzymał się na czele. Górską premię wygrał Ciccone, który zaatakował kilkadziesiąt kilometrów przed szczytem, wyskakując zza pleców prowadzącego w tym momencie grupkę „Łysego”.
Na premii tej peleton także podkręcił tempo, a na czele pojawiła się liczna drużyna Bahrain-Merida, oczywiście z Vincenzo Nibalim. Wcześniej dużą pracę na czele peletonu wykonała drużyna BORA-hansgrohe w osobie Cesare Benedettiego.
Przed podjazdem San Baronto wydarzyła się kraksa, w której najbardziej ucierpiał kolarz Movistaru – Jasha Sutterlin. Niemiec kontynuował jazdę pomimo bólu przede wszystkim dłoni.
Premię górską San Baronto również wygrał Giulio Ciccone i nadal z Włochami oraz z Francuzem trzymał się Łukasz Owsian. Niestety jednak przewaga uciekinierów malała i było wiadomo, że zostaną oni doścignięci przed metą. Dokładnie stało się to 10 kilometrów przed metą.
Na ostatnim łuku wydarzyła się kraksa, podczas której przewrócił się jeden z kolarzy drużyny Groupama-FDJ. Ostatecznie najszybszy okazał się świetnie finiszujący mistrz Niemiec Pascal Ackermann, który pokonał znakomitych sprinterów – Elię Vivianiego i Caleba Ewana.
Czołówka klasyfikacji generalnej pozostała bez zmian, a więc Rafał Majka nadal zajmuje szóstą lokatę. Polak pokonał dzisiejszy etap spokojnie w peletonie i był jednym z pierwszych, który pogratulował Ackermannowi pierwszego etapowego zwycięstwa w wielkim tourze.
Wyniki drugiego etapu:
1 | ACKERMANN Pascal | BORA – hansgrohe | 100 | 80 | 4:44:43 |
2 | VIVIANI Elia | Deceuninck – Quick Step | 40 | 50 | ,, |
3 | EWAN Caleb | Lotto Soudal | 20 | 35 | ,, |
4 | GAVIRIA Fernando | UAE-Team Emirates | 12 | 25 | ,, |
5 | DÉMARE Arnaud | Groupama – FDJ | 4 | 18 | ,, |
6 | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 15 | ,, | |
7 | KUZNETSOV Viacheslav | Team Katusha – Alpecin | 12 | ,, | |
8 | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 10 | ,, | |
9 | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 8 | ,, | |
10 | SELIG Rüdiger | BORA – hansgrohe | 6 | ,, | |
11 | GIBBONS Ryan | Team Dimension Data | 5 | ,, | |
12 | CANOLA Marco | Nippo Vini Fantini Faizanè | 4 | ,, | |
13 | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli – Sidermec | 3 | ,, | |
14 | CONSONNI Simone | UAE-Team Emirates | 2 | ,, | |
15 | BATTAGLIN Enrico | Team Katusha – Alpecin | 1 | 0:05 | |
16 | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | ,, | ||
17 | SABATINI Fabio | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
18 | FORMOLO Davide | BORA – hansgrohe | ,, | ||
19 | MAJKA Rafał | BORA – hansgrohe | ,, | ||
20 | DUMOULIN Tom | Team Sunweb | ,, | ||
21 | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | ,, | ||
22 | POLANC Jan | UAE-Team Emirates | ,, | ||
23 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | ,, | ||
24 | ROTA Lorenzo | Bardiani – CSF | ,, | ||
25 | BOUWMAN Koen | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
26 | HALLER Marco | Team Katusha – Alpecin | ,, | ||
27 | ROGLIČ Primož | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
28 | LANDA Mikel | Movistar Team | ,, | ||
29 | VENTOSO Francisco José | CCC Team | ,, | ||
30 | MADOUAS Valentin | Groupama – FDJ | ,, | ||
31 | CARTHY Hugh | EF Education First | ,, | ||
32 | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida | ,, | ||
33 | YATES Simon | Mitchelton-Scott | ,, | ||
34 | SIVAKOV Pavel | Team INEOS | ,, | ||
35 | GEOGHEGAN HART Tao | Team INEOS | ,, | ||
36 | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida | ,, | ||
37 | JUNGELS Bob | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
38 | POWER Robert | Team Sunweb | ,, | ||
39 | CAPECCHI Eros | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
40 | BARBIN Enrico | Bardiani – CSF | ,, | ||
41 | GUARNIERI Jacopo | Groupama – FDJ | ,, | ||
42 | AMADOR Andrey | Movistar Team | ,, | ||
43 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | ,, | ||
44 | KANGERT Tanel | EF Education First | ,, | ||
45 | CHAVES Esteban | Mitchelton-Scott | ,, | ||
46 | CARAPAZ Richard | Movistar Team | ,, | ||
47 | MARTENS Paul | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
48 | MODOLO Sacha | EF Education First | ,, | ||
49 | O’CONNOR Ben | Team Dimension Data | ,, | ||
50 | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha – Alpecin | ,, | ||
51 | KNOX James | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
52 | GALLOPIN Tony | AG2R La Mondiale | ,, | ||
53 | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | ,, | ||
54 | DE LA PARTE Víctor | CCC Team | ,, | ||
55 | LUDVIGSSON Tobias | Groupama – FDJ | ,, | ||
56 | VUILLERMOZ Alexis | AG2R La Mondiale | ,, | ||
57 | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama – FDJ | ,, | ||
58 | KOREN Kristijan | Bahrain Merida | ,, | ||
59 | WYSS Danilo | Team Dimension Data | ,, | ||
60 | VILLELLA Davide | Astana Pro Team | ,, | ||
61 | CARUSO Damiano | Bahrain Merida | ,, | ||
62 | IZAGIRRE Ion | Astana Pro Team | ,, | ||
63 | MOLLEMA Bauke | Trek – Segafredo | ,, | ||
64 | TEN DAM Laurens | CCC Team | ,, | ||
65 | LÓPEZ Miguel Ángel | Astana Pro Team | ,, | ||
66 | WARBASSE Larry | AG2R La Mondiale | ,, | ||
67 | OOMEN Sam | Team Sunweb | ,, | ||
68 | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | ,, | ||
69 | JUUL-JENSEN Christopher | Mitchelton-Scott | ,, | ||
70 | HIRT Jan | Astana Pro Team | ,, | ||
71 | BILBAO Pello | Astana Pro Team | ,, | ||
72 | HANSEN Adam | Lotto Soudal | ,, | ||
73 | BOARO Manuele | Astana Pro Team | ,, | ||
74 | PUCCIO Salvatore | Team INEOS | ,, | ||
75 | DURBRIDGE Luke | Mitchelton-Scott | ,, | ||
76 | BRAMBILLA Gianluca | Trek – Segafredo | ,, | ||
77 | PETERS Nans | AG2R La Mondiale | ,, | ||
78 | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | ||
79 | DOMBROWSKI Joe | EF Education First | ,, | ||
80 | NAVARRO Daniel | Team Katusha – Alpecin | ,, | ||
81 | POZZOVIVO Domenico | Bahrain Merida | ,, | ||
82 | CAICEDO Jonathan Klever | EF Education First | ,, | ||
83 | NARVÁEZ Jhonatan | Team INEOS | ,, | ||
84 | BROWN Nathan | EF Education First | ,, | ||
85 | CONTI Valerio | UAE-Team Emirates | ,, | ||
86 | KLUGE Roger | Lotto Soudal | ,, | ||
87 | ANTUNES Amaro | CCC Team | ,, | ||
88 | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | ||
89 | OWSIAN Łukasz | CCC Team | ,, | ||
90 | GOGL Michael | Trek – Segafredo | ,, | ||
91 | FLOREZ Miguel Eduardo | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | ||
92 | MCCARTHY Jay | BORA – hansgrohe | ,, | ||
93 | HOLLENSTEIN Reto | Team Katusha – Alpecin | ,, | ||
94 | CATALDO Dario | Astana Pro Team | ,, | ||
95 | SERRY Pieter | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
96 | CARBONI Giovanni | Bardiani – CSF | ,, | ||
97 | HAGA Chad | Team Sunweb | ,, | ||
98 | HINDLEY Jai | Team Sunweb | ,, | ||
99 | DUNBAR Eddie | Team INEOS | ,, | ||
100 | BAGIOLI Nicola | Nippo Vini Fantini Faizanè | ,, | ||
101 | NIEVE Mikel | Mitchelton-Scott | ,, | ||
102 | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | ||
103 | SENNI Manuel | Bardiani – CSF | ,, | ||
104 | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | ||
105 | BAKELANTS Jan | Team Sunweb | ,, | ||
106 | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | ,, | ||
107 | SCHWARZMANN Michael | BORA – hansgrohe | 0:23 | ||
108 | MARCATO Marco | UAE-Team Emirates | ,, | ||
109 | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizanè | 1:07 | ||
110 | BOLE Grega | Bahrain Merida | ,, | ||
111 | GAROSIO Andrea | Bahrain Merida | ,, | ||
112 | HENAO Sebastián | Team INEOS | ,, | ||
113 | SOSA Iván Ramiro | Team INEOS | ,, | ||
114 | BOOKWALTER Brent | Mitchelton-Scott | ,, | ||
115 | TOLHOEK Antwan | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
116 | PEDRERO Antonio | Movistar Team | ,, | ||
117 | NIBALI Antonio | Bahrain Merida | ,, | ||
118 | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | ,, | ||
119 | DUPONT Hubert | AG2R La Mondiale | ,, | ||
120 | HAMILTON Lucas | Mitchelton-Scott | ,, | ||
121 | HAMILTON Chris | Team Sunweb | ,, | ||
122 | MAESTRI Mirco | Bardiani – CSF | ,, | ||
123 | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | ||
124 | BIDARD François | AG2R La Mondiale | ,, | ||
125 | BIERMANS Jenthe | Team Katusha – Alpecin | ,, | ||
126 | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | ,, | ||
127 | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck – Quick Step | 0:05 | ||
128 | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | ||
129 | LE GAC Olivier | Groupama – FDJ | ,, | ||
130 | CICCONE Giulio | Trek – Segafredo | 1:45 | ||
131 | KNEES Christian | Team INEOS | 2:57 | ||
132 | POLJAŃSKI Paweł | BORA – hansgrohe | 3:33 | ||
133 | ZEITS Andrey | Astana Pro Team | 5:36 | ||
134 | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | ,, | ||
135 | COVILI Luca | Bardiani – CSF | ,, | ||
136 | ORSINI Umberto | Bardiani – CSF | ,, | ||
137 | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 6:31 | ||
138 | HONORÉ Mikkel Frølich | Deceuninck – Quick Step | 8:37 | ||
139 | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 9:12 | ||
140 | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizanè | ,, | ||
141 | MAS Lluís | Movistar Team | ,, | ||
142 | BENNETT Sean | EF Education First | ,, | ||
143 | BENEDETTI Cesare | BORA – hansgrohe | ,, | ||
144 | KUSS Sepp | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
145 | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 9:14 | ||
146 | GHEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | ,, | ||
147 | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 9:36 | ||
148 | MOLANO Juan Sebastián | UAE-Team Emirates | ,, | ||
149 | VAN EMDEN Jos | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
150 | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 11:51 | ||
151 | CLARKE Will | Trek – Segafredo | 12:10 | ||
152 | SCOTSON Miles | Groupama – FDJ | ,, | ||
153 | BAUER Jack | Mitchelton-Scott | ,, | ||
154 | SIMION Paolo | Bardiani – CSF | ,, | ||
155 | LEEZER Tom | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
156 | BRESCHEL Matti | EF Education First | ,, | ||
157 | LOBATO Juan José | Nippo Vini Fantini Faizanè | ,, | ||
158 | DAVIES Scott | Team Dimension Data | ,, | ||
159 | STRAKHOV Dmitry | Team Katusha – Alpecin | ,, | ||
160 | IRIZAR Markel | Trek – Segafredo | ,, | ||
161 | SINKELDAM Ramon | Groupama – FDJ | ,, | ||
162 | DE PLUS Laurens | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
163 | GRADEK Kamil | CCC Team | 12:59 | ||
164 | ČERNÝ Josef | CCC Team | ,, | ||
165 | MARECZKO Jakub | CCC Team | ,, | ||
166 | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | ,, | ||
167 | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | ,, | ||
168 | NIV Guy | Israel Cycling Academy | ,, | ||
169 | HATSUYAMA Sho | Nippo Vini Fantini Faizanè | ,, | ||
170 | BOHLI Tom | UAE-Team Emirates | ,, | ||
171 | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizanè | ,, | ||
172 | MOSCHETTI Matteo | Trek – Segafredo | ,, | ||
173 | DENZ Nico | AG2R La Mondiale | 18:20 | ||
174 | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 26:37 | ||
175 | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | ,, |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 | 1 | – | ROGLIČ Primož | Team Jumbo-Visma | 20 | 4:57:42 |
2 | 2 | – | YATES Simon | Mitchelton-Scott | 0:19 | |
3 | 3 | – | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida | 0:23 | |
4 | 4 | – | LÓPEZ Miguel Ángel | Astana Pro Team | 0:28 | |
5 | 5 | – | DUMOULIN Tom | Team Sunweb | ,, | |
6 | 6 | – | MAJKA Rafał | BORA – hansgrohe | 0:33 | |
7 | 7 | – | GEOGHEGAN HART Tao | Team INEOS | 0:35 | |
8 | 9 | ▲1 | MOLLEMA Bauke | Trek – Segafredo | 0:39 | |
9 | 10 | ▲1 | CARUSO Damiano | Bahrain Merida | 0:40 | |
10 | 11 | ▲1 | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 0:42 | |
11 | 12 | ▲1 | DE LA PARTE Víctor | CCC Team | 0:45 | |
12 | 13 | ▲1 | JUNGELS Bob | Deceuninck – Quick Step | 0:46 | |
13 | 14 | ▲1 | CARAPAZ Richard | Movistar Team | 0:47 | |
14 | 15 | ▲1 | KANGERT Tanel | EF Education First | ,, | |
15 | 16 | ▲1 | CARTHY Hugh | EF Education First | ,, | |
16 | 17 | ▲1 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | 0:50 | |
17 | 18 | ▲1 | FORMOLO Davide | BORA – hansgrohe | ,, | |
18 | 19 | ▲1 | POZZOVIVO Domenico | Bahrain Merida | 0:53 | |
19 | 21 | ▲2 | HAGA Chad | Team Sunweb | 0:54 | |
20 | 22 | ▲2 | KNOX James | Deceuninck – Quick Step | 0:57 | |
21 | 23 | ▲2 | NAVARRO Daniel | Team Katusha – Alpecin | 0:58 | |
22 | 24 | ▲2 | DURBRIDGE Luke | Mitchelton-Scott | ,, | |
23 | 25 | ▲2 | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 0:59 | |
24 | 26 | ▲2 | CHAVES Esteban | Mitchelton-Scott | 1:00 | |
25 | 27 | ▲2 | CONTI Valerio | UAE-Team Emirates | 1:01 | |
26 | 28 | ▲2 | SIVAKOV Pavel | Team INEOS | ,, | |
27 | 29 | ▲2 | IZAGIRRE Ion | Astana Pro Team | ,, | |
28 | 30 | ▲2 | GALLOPIN Tony | AG2R La Mondiale | 1:02 | |
29 | 31 | ▲2 | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 1:04 | |
30 | 36 | ▲6 | LANDA Mikel | Movistar Team | 1:07 | |
31 | 38 | ▲7 | O’CONNOR Ben | Team Dimension Data | 1:12 | |
32 | 39 | ▲7 | POWER Robert | Team Sunweb | 1:13 | |
33 | 40 | ▲7 | DOMBROWSKI Joe | EF Education First | ,, | |
34 | 41 | ▲7 | KOREN Kristijan | Bahrain Merida | ,, | |
35 | 42 | ▲7 | DUNBAR Eddie | Team INEOS | 1:14 | |
36 | 44 | ▲8 | POLANC Jan | UAE-Team Emirates | 1:16 | |
37 | 45 | ▲8 | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | |
38 | 47 | ▲9 | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 1:17 | |
39 | 48 | ▲9 | TEN DAM Laurens | CCC Team | 1:18 | |
40 | 49 | ▲9 | LUDVIGSSON Tobias | Groupama – FDJ | ,, | |
41 | 50 | ▲9 | SERRY Pieter | Deceuninck – Quick Step | ,, | |
42 | 51 | ▲9 | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 1:19 | |
43 | 53 | ▲10 | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha – Alpecin | 1:20 | |
44 | 54 | ▲10 | NIEVE Mikel | Mitchelton-Scott | 1:22 | |
45 | 56 | ▲11 | VILLELLA Davide | Astana Pro Team | 1:25 | |
46 | 58 | ▲12 | HIRT Jan | Astana Pro Team | 1:27 | |
47 | 59 | ▲12 | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | |
48 | 62 | ▲14 | BOARO Manuele | Astana Pro Team | ,, | |
49 | 63 | ▲14 | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama – FDJ | ,, | |
50 | 67 | ▲17 | BRAMBILLA Gianluca | Trek – Segafredo | 1:29 | |
51 | 68 | ▲17 | ANTUNES Amaro | CCC Team | ,, | |
52 | 70 | ▲18 | CAPECCHI Eros | Deceuninck – Quick Step | 1:30 | |
53 | 72 | ▲19 | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck – Quick Step | ,, | |
54 | 74 | ▲20 | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 1:31 | |
55 | 75 | ▲20 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | 1:32 | |
56 | 77 | ▲21 | AMADOR Andrey | Movistar Team | ,, | |
57 | 83 | ▲26 | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 1:33 | |
58 | 78 | ▲20 | CARBONI Giovanni | Bardiani – CSF | ,, | |
59 | 79 | ▲20 | JUUL-JENSEN Christopher | Mitchelton-Scott | ,, | |
60 | 80 | ▲20 | MCCARTHY Jay | BORA – hansgrohe | 1:34 | |
61 | 81 | ▲20 | WARBASSE Larry | AG2R La Mondiale | ,, | |
62 | 84 | ▲22 | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli – Sidermec | 1:38 | |
63 | 85 | ▲22 | VUILLERMOZ Alexis | AG2R La Mondiale | ,, | |
64 | 90 | ▲26 | BATTAGLIN Enrico | Team Katusha – Alpecin | 1:40 | |
65 | 91 | ▲26 | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | |
66 | 92 | ▲26 | BAKELANTS Jan | Team Sunweb | 1:41 | |
67 | 94 | ▲27 | VENTOSO Francisco José | CCC Team | ,, | |
68 | 100 | ▲32 | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | |
69 | 101 | ▲32 | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 1:42 | |
70 | 97 | ▲27 | PUCCIO Salvatore | Team INEOS | 1:43 | |
71 | 98 | ▲27 | BROWN Nathan | EF Education First | 1:45 | |
72 | 99 | ▲27 | PETERS Nans | AG2R La Mondiale | ,, | |
73 | 107 | ▲34 | GIBBONS Ryan | Team Dimension Data | 1:46 | |
74 | 102 | ▲28 | OOMEN Sam | Team Sunweb | 1:47 | |
75 | 103 | ▲28 | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida | 1:48 | |
76 | 105 | ▲29 | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | ,, | |
77 | 106 | ▲29 | HOLLENSTEIN Reto | Team Katusha – Alpecin | 1:49 | |
78 | 134 | ▲56 | ACKERMANN Pascal | BORA – hansgrohe | 1:51 | |
79 | 118 | ▲39 | GAVIRIA Fernando | UAE-Team Emirates | 1:52 | |
80 | 108 | ▲28 | MARTENS Paul | Team Jumbo-Visma | ,, | |
81 | 109 | ▲28 | NARVÁEZ Jhonatan | Team INEOS | ,, | |
82 | 110 | ▲28 | MADOUAS Valentin | Groupama – FDJ | ,, | |
83 | 111 | ▲28 | GOGL Michael | Trek – Segafredo | 1:53 | |
84 | 112 | ▲28 | LE GAC Olivier | Groupama – FDJ | 1:54 | |
85 | 122 | ▲37 | DÉMARE Arnaud | Groupama – FDJ | ,, | |
86 | 128 | ▲42 | CANOLA Marco | Nippo Vini Fantini Faizanè | 1:57 | |
87 | 119 | ▲32 | BOUWMAN Koen | Team Jumbo-Visma | ,, | |
88 | 124 | ▲36 | SABATINI Fabio | Deceuninck – Quick Step | 2:01 | |
89 | 129 | ▲40 | OWSIAN Łukasz | CCC Team | 2:04 | |
90 | 142 | ▲52 | VIVIANI Elia | Deceuninck – Quick Step | 2:05 | |
91 | 135 | ▲44 | KLUGE Roger | Lotto Soudal | 2:06 | |
92 | 139 | ▲47 | CONSONNI Simone | UAE-Team Emirates | ,, | |
93 | 136 | ▲43 | HANSEN Adam | Lotto Soudal | ,, | |
94 | 33 | ▼61 | BOOKWALTER Brent | Mitchelton-Scott | 2:07 | |
95 | 34 | ▼61 | HAMILTON Lucas | Mitchelton-Scott | ,, | |
96 | 147 | ▲51 | KUZNETSOV Viacheslav | Team Katusha – Alpecin | 2:14 | |
97 | 148 | ▲51 | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | ,, | |
98 | 143 | ▲45 | CAICEDO Jonathan Klever | EF Education First | ,, | |
99 | 144 | ▲45 | BAGIOLI Nicola | Nippo Vini Fantini Faizanè | ,, | |
100 | 149 | ▲49 | ROTA Lorenzo | Bardiani – CSF | ,, | |
101 | 52 | ▼49 | HAMILTON Chris | Team Sunweb | ,, | |
102 | 151 | ▲49 | GUARNIERI Jacopo | Groupama – FDJ | ,, | |
103 | 152 | ▲49 | WYSS Danilo | Team Dimension Data | ,, | |
104 | 153 | ▲49 | HALLER Marco | Team Katusha – Alpecin | ,, | |
105 | 157 | ▲52 | FLOREZ Miguel Eduardo | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | |
106 | 162 | ▲56 | SELIG Rüdiger | BORA – hansgrohe | ,, | |
107 | 140 | ▲33 | MARCATO Marco | UAE-Team Emirates | ,, | |
108 | 65 | ▼43 | HENAO Sebastián | Team INEOS | ,, | |
109 | 66 | ▼43 | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | ,, | |
110 | 159 | ▲49 | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | ,, | |
111 | 73 | ▼38 | PEDRERO Antonio | Movistar Team | ,, | |
112 | 167 | ▲55 | EWAN Caleb | Lotto Soudal | ,, | |
113 | 163 | ▲50 | MODOLO Sacha | EF Education First | ,, | |
114 | 82 | ▼32 | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | ,, | |
115 | 165 | ▲50 | BARBIN Enrico | Bardiani – CSF | ,, | |
116 | 86 | ▼30 | NIBALI Antonio | Bahrain Merida | ,, | |
117 | 96 | ▼21 | TOLHOEK Antwan | Team Jumbo-Visma | ,, | |
118 | 169 | ▲51 | SENNI Manuel | Bardiani – CSF | ,, | |
119 | 104 | ▼15 | DUPONT Hubert | AG2R La Mondiale | ,, | |
120 | 114 | ▼6 | GAROSIO Andrea | Bahrain Merida | ,, | |
121 | 115 | ▼6 | BIDARD François | AG2R La Mondiale | ,, | |
122 | 116 | ▼6 | SOSA Iván Ramiro | Team INEOS | ,, | |
123 | 171 | ▲48 | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | |
124 | 120 | ▼4 | BOLE Grega | Bahrain Merida | ,, | |
125 | 130 | ▲5 | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, | |
126 | 64 | ▼62 | CICCONE Giulio | Trek – Segafredo | ,, | |
127 | 133 | ▲6 | BIERMANS Jenthe | Team Katusha – Alpecin | ,, | |
128 | 138 | ▲10 | MAESTRI Mirco | Bardiani – CSF | ,, | |
129 | 146 | ▲17 | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizanè | 3:21 | |
130 | 172 | ▲42 | SCHWARZMANN Michael | BORA – hansgrohe | 3:22 | |
131 | 55 | ▼76 | POLJAŃSKI Paweł | BORA – hansgrohe | 4:50 | |
132 | 126 | ▼6 | KNEES Christian | Team INEOS | 4:53 | |
133 | 60 | ▼73 | ZEITS Andrey | Astana Pro Team | 6:58 | |
134 | 20 | ▼114 | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 7:19 | |
135 | 121 | ▼14 | COVILI Luca | Bardiani – CSF | 7:29 | |
136 | 155 | ▲19 | ORSINI Umberto | Bardiani – CSF | 7:59 | |
137 | 158 | ▲21 | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 8:01 | |
138 | 32 | ▼106 | HONORÉ Mikkel Frølich | Deceuninck – Quick Step | 9:36 | |
139 | 37 | ▼102 | BENEDETTI Cesare | BORA – hansgrohe | 10:16 | |
140 | 57 | ▼83 | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 10:36 | |
141 | 61 | ▼80 | GHEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | ,, | |
142 | 71 | ▼71 | MAS Lluís | Movistar Team | 10:37 | |
143 | 35 | ▼108 | VAN EMDEN Jos | Team Jumbo-Visma | ,, | |
144 | 87 | ▼57 | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 10:46 | |
145 | 89 | ▼56 | BENNETT Sean | EF Education First | 10:47 | |
146 | 93 | ▼53 | KUSS Sepp | Team Jumbo-Visma | 10:48 | |
147 | 132 | ▼15 | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 11:36 | |
148 | 168 | ▲20 | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizanè | 11:48 | |
149 | 156 | ▲7 | MOLANO Juan Sebastián | UAE-Team Emirates | 11:59 | |
150 | 8 | ▼142 | DE PLUS Laurens | Team Jumbo-Visma | 12:40 | |
151 | 43 | ▼108 | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 13:19 | |
152 | 46 | ▼106 | BAUER Jack | Mitchelton-Scott | 13:22 | |
153 | 95 | ▼58 | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 13:27 | |
154 | 113 | ▼41 | SCOTSON Miles | Groupama – FDJ | 13:59 | |
155 | 117 | ▼38 | STRAKHOV Dmitry | Team Katusha – Alpecin | 14:01 | |
156 | 123 | ▼33 | SINKELDAM Ramon | Groupama – FDJ | 14:04 | |
157 | 131 | ▼26 | LOBATO Juan José | Nippo Vini Fantini Faizanè | 14:09 | |
158 | 69 | ▼89 | GRADEK Kamil | CCC Team | 14:23 | |
159 | 76 | ▼83 | BOHLI Tom | UAE-Team Emirates | 14:26 | |
160 | 150 | ▼10 | IRIZAR Markel | Trek – Segafredo | 14:28 | |
161 | 88 | ▼73 | ČERNÝ Josef | CCC Team | 14:33 | |
162 | 160 | ▼2 | SIMION Paolo | Bardiani – CSF | 14:37 | |
163 | 161 | ▼2 | LEEZER Tom | Team Jumbo-Visma | 14:38 | |
164 | 141 | ▼23 | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizanè | 15:06 | |
165 | 145 | ▼20 | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 15:12 | |
166 | 173 | ▲7 | CLARKE Will | Trek – Segafredo | 15:13 | |
167 | 154 | ▼13 | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 15:19 | |
168 | 164 | ▼4 | MOSCHETTI Matteo | Trek – Segafredo | 15:30 | |
169 | 175 | ▲6 | BRESCHEL Matti | EF Education First | 15:35 | |
170 | 166 | ▼4 | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 15:37 | |
171 | 170 | ▼1 | HATSUYAMA Sho | Nippo Vini Fantini Faizanè | 15:41 | |
172 | 174 | ▲2 | MARECZKO Jakub | CCC Team | 16:17 | |
173 | 125 | ▼48 | DENZ Nico | AG2R La Mondiale | 20:16 | |
174 | 127 | ▼47 | GEBREMEDHIN Awet | Israel Cycling Academy | 28:34 | |
175 | 137 | ▼38 | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 28:39 |