fot. Giro d'Italia

Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) był najszybszy na pierwszym w tegorocznym wyścigu Giro d’Italia finiszu peletonu. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Primož Roglič (Jumbo-Visma). Łukasz Owsian (CCC Team) spędził 200 kilometrów w ucieczce dnia. 

Drugi etap 102. edycji wyścigu Giro d’Italia miał długość 205 km i prowadził z Bolonii do Fucecchio. Trasa – choć na papierze przeznaczona dla sprinterów – była pagórkowata, a dodatkowo rywalizację utrudniała zmienna pogoda. Na trasie umieszczono dwie górskie premie – trzeciej i czwartej kategorii.

Pełną zapowiedź drugiego etapu można przeczytać tutaj.

Do liczącej ośmiu kolarzy ucieczki dnia zabrał się Polak Łukasz Owsian (CCC Team), a ponadto lider klasyfikacji górskiej – Giulio Ciccone (Trek-Segafredo). Włoch miał do pomocy swojego kolegę z drużyny Williama Clarke’a. Poza nimi w odjeździe znaleźli się: Marco Frapporti (Androni Giocattoli-Sidermec), Francois Bidard (AG2R), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Sean Bennett (Groupama-FDJ) oraz Damiano Cima (Nippo-Vini Fantini-Faizane).

Podjazd Montalbano sprawił, że od czołówki odpadło czterech kolarzy, ale nie było w tym gronie Łukasza Owsiana, który wraz z Giulio Ciccone, Francois Bidardem i Marco Frapportim utrzymał się na czele. Górską premię wygrał Ciccone, który zaatakował kilkadziesiąt kilometrów przed szczytem, wyskakując zza pleców prowadzącego w tym momencie grupkę “Łysego”.

Na premii tej peleton także podkręcił tempo, a na czele pojawiła się liczna drużyna Bahrain-Merida, oczywiście z Vincenzo Nibalim. Wcześniej dużą pracę na czele peletonu wykonała drużyna BORA-hansgrohe w osobie Cesare Benedettiego.

Przed podjazdem San Baronto wydarzyła się kraksa, w której najbardziej ucierpiał kolarz Movistaru – Jasha Sutterlin. Niemiec kontynuował jazdę pomimo bólu przede wszystkim dłoni.

Premię górską San Baronto również wygrał Giulio Ciccone i nadal z Włochami oraz z Francuzem trzymał się Łukasz Owsian. Niestety jednak przewaga uciekinierów malała i było wiadomo, że zostaną oni doścignięci przed metą. Dokładnie stało się to 10 kilometrów przed metą.

Na ostatnim łuku wydarzyła się kraksa, podczas której przewrócił się jeden z kolarzy drużyny Groupama-FDJ. Ostatecznie najszybszy okazał się świetnie finiszujący mistrz Niemiec Pascal Ackermann, który pokonał znakomitych sprinterów – Elię Vivianiego i Caleba Ewana.

Czołówka klasyfikacji generalnej pozostała bez zmian, a więc Rafał Majka nadal zajmuje szóstą lokatę. Polak pokonał dzisiejszy etap spokojnie w peletonie i był jednym z pierwszych, który pogratulował Ackermannowi pierwszego etapowego zwycięstwa w wielkim tourze.

Wyniki drugiego etapu: 

1 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 100 80 4:44:43
2 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 40 50 ,,
3 EWAN Caleb Lotto Soudal 20 35 ,,
4 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates 12 25 ,,
5 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 4 18 ,,
6 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 15 ,,
7 KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha – Alpecin 12 ,,
8 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 10 ,,
9 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 8 ,,
10 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 6 ,,
11 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 5 ,,
12 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 4 ,,
13 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 3 ,,
14 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 2 ,,
15 BATTAGLIN Enrico Team Katusha – Alpecin 1 0:05
16 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
17 SABATINI Fabio Deceuninck – Quick Step ,,
18 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe ,,
19 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe ,,
20 DUMOULIN Tom Team Sunweb ,,
21 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
22 POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
23 CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
24 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF ,,
25 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma ,,
26 HALLER Marco Team Katusha – Alpecin ,,
27 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma ,,
28 LANDA Mikel Movistar Team ,,
29 VENTOSO Francisco José CCC Team ,,
30 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ ,,
31 CARTHY Hugh EF Education First ,,
32 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida ,,
33 YATES Simon Mitchelton-Scott ,,
34 SIVAKOV Pavel Team INEOS ,,
35 GEOGHEGAN HART Tao Team INEOS ,,
36 AGNOLI Valerio Bahrain Merida ,,
37 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step ,,
38 POWER Robert Team Sunweb ,,
39 CAPECCHI Eros Deceuninck – Quick Step ,,
40 BARBIN Enrico Bardiani – CSF ,,
41 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
42 AMADOR Andrey Movistar Team ,,
43 ULISSI Diego UAE-Team Emirates ,,
44 KANGERT Tanel EF Education First ,,
45 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott ,,
46 CARAPAZ Richard Movistar Team ,,
47 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma ,,
48 MODOLO Sacha EF Education First ,,
49 O’CONNOR Ben Team Dimension Data ,,
50 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin ,,
51 KNOX James Deceuninck – Quick Step ,,
52 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
53 GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data ,,
54 DE LA PARTE Víctor CCC Team ,,
55 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
56 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
57 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
58 KOREN Kristijan Bahrain Merida ,,
59 WYSS Danilo Team Dimension Data ,,
60 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
61 CARUSO Damiano Bahrain Merida ,,
62 IZAGIRRE Ion Astana Pro Team ,,
63 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo ,,
64 TEN DAM Laurens CCC Team ,,
65 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team ,,
66 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale ,,
67 OOMEN Sam Team Sunweb ,,
68 VERVAEKE Louis Team Sunweb ,,
69 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott ,,
70 HIRT Jan Astana Pro Team ,,
71 BILBAO Pello Astana Pro Team ,,
72 HANSEN Adam Lotto Soudal ,,
73 BOARO Manuele Astana Pro Team ,,
74 PUCCIO Salvatore Team INEOS ,,
75 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott ,,
76 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo ,,
77 PETERS Nans AG2R La Mondiale ,,
78 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec ,,
79 DOMBROWSKI Joe EF Education First ,,
80 NAVARRO Daniel Team Katusha – Alpecin ,,
81 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida ,,
82 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First ,,
83 NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS ,,
84 BROWN Nathan EF Education First ,,
85 CONTI Valerio UAE-Team Emirates ,,
86 KLUGE Roger Lotto Soudal ,,
87 ANTUNES Amaro CCC Team ,,
88 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
89 OWSIAN Łukasz CCC Team ,,
90 GOGL Michael Trek – Segafredo ,,
91 FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
92 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe ,,
93 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha – Alpecin ,,
94 CATALDO Dario Astana Pro Team ,,
95 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step ,,
96 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
97 HAGA Chad Team Sunweb ,,
98 HINDLEY Jai Team Sunweb ,,
99 DUNBAR Eddie Team INEOS ,,
100 BAGIOLI Nicola Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
101 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott ,,
102 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec ,,
103 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
104 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
105 BAKELANTS Jan Team Sunweb ,,
106 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
107 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 0:23
108 MARCATO Marco UAE-Team Emirates ,,
109 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè 1:07
110 BOLE Grega Bahrain Merida ,,
111 GAROSIO Andrea Bahrain Merida ,,
112 HENAO Sebastián Team INEOS ,,
113 SOSA Iván Ramiro Team INEOS ,,
114 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott ,,
115 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma ,,
116 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
117 NIBALI Antonio Bahrain Merida ,,
118 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,
119 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
120 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
121 HAMILTON Chris Team Sunweb ,,
122 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF ,,
123 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
124 BIDARD François AG2R La Mondiale ,,
125 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
126 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy ,,
127 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 0:05
128 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
129 LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
130 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 1:45
131 KNEES Christian Team INEOS 2:57
132 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe 3:33
133 ZEITS Andrey Astana Pro Team 5:36
134 NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data ,,
135 COVILI Luca Bardiani – CSF ,,
136 ORSINI Umberto Bardiani – CSF ,,
137 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal 6:31
138 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 8:37
139 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 9:12
140 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
141 MAS Lluís Movistar Team ,,
142 BENNETT Sean EF Education First ,,
143 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
144 KUSS Sepp Team Jumbo-Visma ,,
145 CARRETERO Héctor Movistar Team 9:14
146 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data ,,
147 VANENDERT Jelle Lotto Soudal 9:36
148 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates ,,
149 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma ,,
150 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 11:51
151 CLARKE Will Trek – Segafredo 12:10
152 SCOTSON Miles Groupama – FDJ ,,
153 BAUER Jack Mitchelton-Scott ,,
154 SIMION Paolo Bardiani – CSF ,,
155 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma ,,
156 BRESCHEL Matti EF Education First ,,
157 LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
158 DAVIES Scott Team Dimension Data ,,
159 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin ,,
160 IRIZAR Markel Trek – Segafredo ,,
161 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
162 DE PLUS Laurens Team Jumbo-Visma ,,
163 GRADEK Kamil CCC Team 12:59
164 ČERNÝ Josef CCC Team ,,
165 MARECZKO Jakub CCC Team ,,
166 DUNNE Conor Israel Cycling Academy ,,
167 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
168 NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
169 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
170 BOHLI Tom UAE-Team Emirates ,,
171 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
172 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo ,,
173 DENZ Nico AG2R La Mondiale 18:20
174 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 26:37
175 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 1 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 20 4:57:42
2 2 YATES Simon Mitchelton-Scott 0:19
3 3 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida 0:23
4 4 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 0:28
5 5 DUMOULIN Tom Team Sunweb ,,
6 6 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 0:33
7 7 GEOGHEGAN HART Tao Team INEOS 0:35
8 9 ▲1 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 0:39
9 10 ▲1 CARUSO Damiano Bahrain Merida 0:40
10 11 ▲1 BILBAO Pello Astana Pro Team 0:42
11 12 ▲1 DE LA PARTE Víctor CCC Team 0:45
12 13 ▲1 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 0:46
13 14 ▲1 CARAPAZ Richard Movistar Team 0:47
14 15 ▲1 KANGERT Tanel EF Education First ,,
15 16 ▲1 CARTHY Hugh EF Education First ,,
16 17 ▲1 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 0:50
17 18 ▲1 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe ,,
18 19 ▲1 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida 0:53
19 21 ▲2 HAGA Chad Team Sunweb 0:54
20 22 ▲2 KNOX James Deceuninck – Quick Step 0:57
21 23 ▲2 NAVARRO Daniel Team Katusha – Alpecin 0:58
22 24 ▲2 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott ,,
23 25 ▲2 CATALDO Dario Astana Pro Team 0:59
24 26 ▲2 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott 1:00
25 27 ▲2 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 1:01
26 28 ▲2 SIVAKOV Pavel Team INEOS ,,
27 29 ▲2 IZAGIRRE Ion Astana Pro Team ,,
28 30 ▲2 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 1:02
29 31 ▲2 GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data 1:04
30 36 ▲6 LANDA Mikel Movistar Team 1:07
31 38 ▲7 O’CONNOR Ben Team Dimension Data 1:12
32 39 ▲7 POWER Robert Team Sunweb 1:13
33 40 ▲7 DOMBROWSKI Joe EF Education First ,,
34 41 ▲7 KOREN Kristijan Bahrain Merida ,,
35 42 ▲7 DUNBAR Eddie Team INEOS 1:14
36 44 ▲8 POLANC Jan UAE-Team Emirates 1:16
37 45 ▲8 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
38 47 ▲9 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 1:17
39 48 ▲9 TEN DAM Laurens CCC Team 1:18
40 49 ▲9 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
41 50 ▲9 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step ,,
42 51 ▲9 VERVAEKE Louis Team Sunweb 1:19
43 53 ▲10 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin 1:20
44 54 ▲10 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott 1:22
45 56 ▲11 VILLELLA Davide Astana Pro Team 1:25
46 58 ▲12 HIRT Jan Astana Pro Team 1:27
47 59 ▲12 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec ,,
48 62 ▲14 BOARO Manuele Astana Pro Team ,,
49 63 ▲14 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
50 67 ▲17 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 1:29
51 68 ▲17 ANTUNES Amaro CCC Team ,,
52 70 ▲18 CAPECCHI Eros Deceuninck – Quick Step 1:30
53 72 ▲19 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step ,,
54 74 ▲20 HINDLEY Jai Team Sunweb 1:31
55 75 ▲20 CONCI Nicola Trek – Segafredo 1:32
56 77 ▲21 AMADOR Andrey Movistar Team ,,
57 83 ▲26 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 1:33
58 78 ▲20 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
59 79 ▲20 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott ,,
60 80 ▲20 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 1:34
61 81 ▲20 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale ,,
62 84 ▲22 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec 1:38
63 85 ▲22 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
64 90 ▲26 BATTAGLIN Enrico Team Katusha – Alpecin 1:40
65 91 ▲26 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
66 92 ▲26 BAKELANTS Jan Team Sunweb 1:41
67 94 ▲27 VENTOSO Francisco José CCC Team ,,
68 100 ▲32 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
69 101 ▲32 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 1:42
70 97 ▲27 PUCCIO Salvatore Team INEOS 1:43
71 98 ▲27 BROWN Nathan EF Education First 1:45
72 99 ▲27 PETERS Nans AG2R La Mondiale ,,
73 107 ▲34 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 1:46
74 102 ▲28 OOMEN Sam Team Sunweb 1:47
75 103 ▲28 AGNOLI Valerio Bahrain Merida 1:48
76 105 ▲29 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
77 106 ▲29 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha – Alpecin 1:49
78 134 ▲56 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 1:51
79 118 ▲39 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates 1:52
80 108 ▲28 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma ,,
81 109 ▲28 NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS ,,
82 110 ▲28 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ ,,
83 111 ▲28 GOGL Michael Trek – Segafredo 1:53
84 112 ▲28 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 1:54
85 122 ▲37 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
86 128 ▲42 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 1:57
87 119 ▲32 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma ,,
88 124 ▲36 SABATINI Fabio Deceuninck – Quick Step 2:01
89 129 ▲40 OWSIAN Łukasz CCC Team 2:04
90 142 ▲52 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 2:05
91 135 ▲44 KLUGE Roger Lotto Soudal 2:06
92 139 ▲47 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates ,,
93 136 ▲43 HANSEN Adam Lotto Soudal ,,
94 33 ▼61 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott 2:07
95 34 ▼61 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
96 147 ▲51 KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha – Alpecin 2:14
97 148 ▲51 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy ,,
98 143 ▲45 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First ,,
99 144 ▲45 BAGIOLI Nicola Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
100 149 ▲49 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF ,,
101 52 ▼49 HAMILTON Chris Team Sunweb ,,
102 151 ▲49 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
103 152 ▲49 WYSS Danilo Team Dimension Data ,,
104 153 ▲49 HALLER Marco Team Katusha – Alpecin ,,
105 157 ▲52 FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
106 162 ▲56 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
107 140 ▲33 MARCATO Marco UAE-Team Emirates ,,
108 65 ▼43 HENAO Sebastián Team INEOS ,,
109 66 ▼43 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy ,,
110 159 ▲49 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
111 73 ▼38 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
112 167 ▲55 EWAN Caleb Lotto Soudal ,,
113 163 ▲50 MODOLO Sacha EF Education First ,,
114 82 ▼32 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,
115 165 ▲50 BARBIN Enrico Bardiani – CSF ,,
116 86 ▼30 NIBALI Antonio Bahrain Merida ,,
117 96 ▼21 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma ,,
118 169 ▲51 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
119 104 ▼15 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
120 114 ▼6 GAROSIO Andrea Bahrain Merida ,,
121 115 ▼6 BIDARD François AG2R La Mondiale ,,
122 116 ▼6 SOSA Iván Ramiro Team INEOS ,,
123 171 ▲48 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
124 120 ▼4 BOLE Grega Bahrain Merida ,,
125 130 ▲5 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
126 64 ▼62 CICCONE Giulio Trek – Segafredo ,,
127 133 ▲6 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
128 138 ▲10 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF ,,
129 146 ▲17 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè 3:21
130 172 ▲42 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 3:22
131 55 ▼76 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe 4:50
132 126 ▼6 KNEES Christian Team INEOS 4:53
133 60 ▼73 ZEITS Andrey Astana Pro Team 6:58
134 20 ▼114 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal 7:19
135 121 ▼14 COVILI Luca Bardiani – CSF 7:29
136 155 ▲19 ORSINI Umberto Bardiani – CSF 7:59
137 158 ▲21 NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data 8:01
138 32 ▼106 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 9:36
139 37 ▼102 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 10:16
140 57 ▼83 CARRETERO Héctor Movistar Team 10:36
141 61 ▼80 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data ,,
142 71 ▼71 MAS Lluís Movistar Team 10:37
143 35 ▼108 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma ,,
144 87 ▼57 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 10:46
145 89 ▼56 BENNETT Sean EF Education First 10:47
146 93 ▼53 KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 10:48
147 132 ▼15 VANENDERT Jelle Lotto Soudal 11:36
148 168 ▲20 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 11:48
149 156 ▲7 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 11:59
150 8 ▼142 DE PLUS Laurens Team Jumbo-Visma 12:40
151 43 ▼108 DAVIES Scott Team Dimension Data 13:19
152 46 ▼106 BAUER Jack Mitchelton-Scott 13:22
153 95 ▼58 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 13:27
154 113 ▼41 SCOTSON Miles Groupama – FDJ 13:59
155 117 ▼38 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin 14:01
156 123 ▼33 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 14:04
157 131 ▼26 LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè 14:09
158 69 ▼89 GRADEK Kamil CCC Team 14:23
159 76 ▼83 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 14:26
160 150 ▼10 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 14:28
161 88 ▼73 ČERNÝ Josef CCC Team 14:33
162 160 ▼2 SIMION Paolo Bardiani – CSF 14:37
163 161 ▼2 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma 14:38
164 141 ▼23 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè 15:06
165 145 ▼20 NIV Guy Israel Cycling Academy 15:12
166 173 ▲7 CLARKE Will Trek – Segafredo 15:13
167 154 ▼13 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 15:19
168 164 ▼4 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 15:30
169 175 ▲6 BRESCHEL Matti EF Education First 15:35
170 166 ▼4 RENSHAW Mark Team Dimension Data 15:37
171 170 ▼1 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè 15:41
172 174 ▲2 MARECZKO Jakub CCC Team 16:17
173 125 ▼48 DENZ Nico AG2R La Mondiale 20:16
174 127 ▼47 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 28:34
175 137 ▼38 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 28:39