fot. Festival Elsy Jacobs

Lisa Brennauer wygrała ostatni etap Festival Elsy Jacobs. Niemka triumfowała także w klasyfikacji generalnej.

Drugi etap był zarazem ostatnim na wyścigu Festival Elsy Jacobs. Do pokonania było 111 kilometrów dookoła Garnich. Profil etapu można było określić jako pagórkowaty.

W trakcie etapu nie było poważniejszych ataków z peletonu. Na ostatnich kilometrach od głównej grupy oderwała się Riejanne Markus. Holenderka miała kilka sekund przewagi nad peletonem.

Markus została dogoniona dosłownie kilka metrów przed metą. Na finiszu najlepsza okazała się Lisa Brennauer (WNT-Rotor). Druga była Emilia Fahlin (FDJ), a trzecia Maria Giulia Confalonieri (Valcar Cylance Cycling). Brennauer dzięki bonifikacie wygrała klasyfikację generalną.

Wyniki etapu:

1 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 2:59:37
2 Emilia Fahlin (Swe) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
3 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:00
4 Christine Majerus (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:00:00
5 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:00
6 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:00:00
7 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:00:00
8 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:00:00
9 Elena Pirrone (Ita) Astana Women’s Team 0:00:00
10 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:00
11 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:00
12 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:00:00
13 Franziska Koch (GER) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:00:00
14 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:00:00
15 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:00
16 Elise Maes (Lux) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch 0:00:00
17 Alice Sharpe (Irl) World Cycling Centre 0:00:00
18 Olga Shekel (Ukr) Astana Women’s Team 0:00:00
19 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:00:00
20 Sophie Wright (GBr) Bigla 0:00:00
21 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:00:00
22 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:00
23 Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
24 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:00:00
25 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
26 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
27 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
28 Jutta Stienen (SUI) Re/Max Cycling Team 0:00:00
29 Sofie De Vuyst (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:00:00
30 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
31 Eyeru Tesfoam Gebru (Eth) World Cycling Centre 0:00:00
32 Barbara Malcotti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:00
33 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
34 Elena Franchi (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:00:00
35 Clara Koppenburg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:06
36 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:22
37 Anna Christian (GBr) Drops 0:00:22
38 Niamh Fisher-Black (NZl) Torelli Racing 0:01:07
39 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:01:07
40 Anastasiya Kolesava (Blr) World Cycling Centre 0:01:14
41 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:19
42 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:01:20
43 Julie Leth (Den) Bigla 0:01:20
44 Birgitte Ravndal (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:50
45 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:01:50
46 Desiet Kidane (Eri) World Cycling Centre 0:01:50
47 Beatrice Rossato (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:01:51
48 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:51
49 Vibeke Lystad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:27
50 Fernanda Yapura (Arg) World Cycling Centre 0:03:29
51 Nicole Hanselmann (SUI) Bigla 0:03:29
52 Lucie Lahaye (Fra) Charente – Maritime Women Cycling 0:03:29
53 Sandra Weiss (SUI) Re/Max Cycling Team 0:03:29
54 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:03:34
55 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:34
56 Selina Burch (SUI) Re/Max Cycling Team 0:06:08
57 Sophie Thackray (GBr) Torelli Racing 0:07:00
58 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:07:00
59 Manon Minaud (Fra) Charente – Maritime Women Cycling 0:07:00
60 Mae Lang (Est) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:07:00
61 Ricarda Bauernfeind (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:00
62 Naima Madlen Diesner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:00
63 Corinna Lechner (GER) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:07:00
64 Vera Adrian (Nam) Re/Max Cycling Team 0:07:00
65 Fabienne Buri (SUI) Re/Max Cycling Team 0:07:00
66 Aafke Soet (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:00
67 Sara Olsson (Swe) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch 0:07:00
68 Bronwyn MacGregor (NZl) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:07:00
69 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:00
70 Simona Frapporti (Ita) BePink 0:07:00
71 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:07:00
72 Lisa Morzenti (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:07:00
73 Line Marie Gulliksen (Nor) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch 0:10:45
74 Dorothea Heitzmann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:10:45
75 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:10:45
76 Lydia Boylan (Irl) Torelli Racing 0:10:45
77 Lena Mettraux (SUI) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch 0:10:45
78 Loes Adegeest (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:10:45
79 Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:10:45
80 Anaïs Morichon (Fra) Charente – Maritime Women Cycling 0:10:45
81 Faina Potapova (Kaz) Astana Women’s Team 0:10:45
82 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:10:45
83 Jennifer George (GBr) Torelli Racing 0:10:45
84 Sarah Inghelbrecht (Bel) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:10:45
85 Pauline Allin (Fra) Charente – Maritime Women Cycling 0:10:45
86 Francesca Pattaro (Ita) BePink 0:10:45
87 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:10:45
88 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:10:51
89 Martina Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:10:51
90 Lena Charlotte Reißner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:18:47
DNF Claire Faber (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg
DNF Nina Berton (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg
DNF Agnieszka Skalniak (Pol) CCC – Liv
DNF Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Amiliya Iskakova (Kaz) Astana Women’s Team
DNF Ana Maria Covrig (Rou) Eurotarget – Bianchi – Vittoria
DNF Grace Anderson (NZl) Drops
DNF India Grangier (Fra) Charente – Maritime Women Cycling
DNF Martina Andrea Marchetto (SUI) Re/Max Cycling Team
DNF Rylee McMullen (NZl) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team
DNF Michelle Andres (SUI) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch
DNF Viivi Puskala (Fin) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch
DNF Olha Kulynych (Ukr) Torelli Racing
DNF Marlen Reusser (SUI) World Cycling Centre

Klasyfikacja generalna:

1 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 5:53:02
2 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:03
3 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:00:05
4 Franziska Koch (GER) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:00:09
5 Emilia Fahlin (Swe) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
6 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:12
7 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:19
8 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:19
9 Christine Majerus (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:00:19
10 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:20
11 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:00:24
12 Sofie De Vuyst (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:00:26
13 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:34
14 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:38
15 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:43
16 Alice Sharpe (Irl) World Cycling Centre 0:00:44
17 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:49
18 Elise Maes (Lux) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch 0:00:49
19 Olga Shekel (Ukr) Astana Women’s Team 0:00:50
20 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:00:50
21 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:00:53
22 Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:53
23 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:58
24 Evy Kuijpers (Ned) CCC – Liv 0:00:58
25 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:58
26 Jutta Stienen (SUI) Re/Max Cycling Team 0:00:59
27 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:01:05
28 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:01:05
29 Sophie Wright (GBr) Bigla 0:01:08
30 Elena Pirrone (Ita) Astana Women’s Team 0:01:11
31 Barbara Malcotti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:12
32 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:01:12
33 Elena Franchi (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:01:12
34 Anna Christian (GBr) Drops 0:01:21
35 Eyeru Tesfoam Gebru (Eth) World Cycling Centre 0:01:28
36 Anastasiya Kolesava (Blr) World Cycling Centre 0:02:00
37 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:03
38 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:02:09
39 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:17
40 Niamh Fisher-Black (NZl) Torelli Racing 0:02:21
41 Birgitte Ravndal (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:02:43
42 Desiet Kidane (Eri) World Cycling Centre 0:02:47
43 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:51
44 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:02:55
45 Beatrice Rossato (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:03:18
46 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:03:21
47 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:49
48 Lucie Lahaye (Fra) Charente – Maritime Women Cycling 0:04:51
49 Sandra Weiss (SUI) Re/Max Cycling Team 0:04:53
50 Julie Leth (Den) Bigla 0:06:30
51 Fernanda Yapura (Arg) World Cycling Centre 0:07:02
52 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:18
53 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:07:52
54 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:57
55 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:08:14
56 Vibeke Lystad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:08:14
57 Manon Minaud (Fra) Charente – Maritime Women Cycling 0:08:17
58 Corinna Lechner (GER) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:08:17
59 Ricarda Bauernfeind (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:19
60 Sophie Thackray (GBr) Torelli Racing 0:08:31
61 Nicole Hanselmann (SUI) Bigla 0:08:43
62 Clara Koppenburg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:11:09
63 Naima Madlen Diesner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:11:59
64 Aafke Soet (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:12:05
65 Lisa Morzenti (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:12:09
66 Vera Adrian (Nam) Re/Max Cycling Team 0:12:10
67 Bronwyn MacGregor (NZl) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:12:12
68 Fabienne Buri (SUI) Re/Max Cycling Team 0:12:29
69 Dorothea Heitzmann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:12:57
70 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:13:32
71 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:15:52
72 Martina Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:15:59
73 Jennifer George (GBr) Torelli Racing 0:16:00
74 Pauline Allin (Fra) Charente – Maritime Women Cycling 0:16:01
75 Francesca Pattaro (Ita) BePink 0:16:13
76 Selina Burch (SUI) Re/Max Cycling Team 0:17:12
77 Sara Olsson (Swe) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch 0:17:50
78 Simona Frapporti (Ita) BePink 0:17:56
79 Mae Lang (Est) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:18:04
80 Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:21:35
81 Anaïs Morichon (Fra) Charente – Maritime Women Cycling 0:21:38
82 Loes Adegeest (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:21:44
83 Lena Mettraux (SUI) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch 0:21:48
84 Lydia Boylan (Irl) Torelli Racing 0:21:54
85 Sarah Inghelbrecht (Bel) Mexx-Watersley Women’s Cycling Team 0:21:55
86 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:21:55
87 Line Marie Gulliksen (Nor) Andy Schleck Cycles – ImmoLosch 0:21:58
88 Faina Potapova (Kaz) Astana Women’s Team 0:21:58
89 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:22:36
90 Lena Charlotte Reißner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:29:50