Tour de Romandie

Kilka dni temu informowaliśmy, iż Tour de Romandie 2020 odwiedzi trasę przyszłorocznych mistrzostw świata w Martigny. Dziś znamy już szczegóły planu organizatorów szwajcarskiej etapówki.

O planach organizacji jednego z etapów Tour de Romandie na rundzie w okolicach miasta-gospodarza światowego czempionatu mówiło się już od zakończenia tegorocznej imprezy. Dziś poznaliśmy jednak pierwsze szczegóły dotyczące pierwszego etapu wyścigu w sezonie 2019.

Zgodnie z informacjami podanymi dziś przez szefostwo Tour de Romandie, 29 kwietnia 2020 roku peleton wystartuje z Aigle, by pokonać pierwsze kilometry mistrzowskiej trasy. Później zawodnicy wpadną na rundę, na której umiejscowiony będzie podjazd pod Col de la Forclaz, o którym mówić się będzie przez cały kolejny rok. Wszystko, zgodnie z planem, zakończy się w Martigny.

Cieszę się, że możemy zorganizować ten etap sześć miesięcy przed mistrzostwami świata, szczególnie, że będzie to specjalne zaproszenie dla wielu znakomitych kolarzy, by wystartowali w naszym wyścigu. W końcu nie każdy będzie miał możliwość rekonesansu trasy mistrzostw świata w takich warunkach

– powiedział Richard Chassot, jeden z dyrektorów wyścigu.

Co warto wspomnieć, Martigny będzie pierwszym organizatorem mistrzostw globu w Szwajcarii po Mendrisio w 2010 roku. Później jednak najlepsi kolarze na świecie wrócą do alpejskiej krainy w 2024 roku, by ścigać się na rundach w Zurychu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments