Tour of California

Choć wszyscy już emocjonujemy się rozpoczęciem rywalizacji w Giro d’Italia, lada moment kolarze staną też na starcie Amgen Tour of California. Dziś poznaliśmy składy trzech najmocniejszych ekip, które wybierają się na tę imprezę.

Mowa oczywiście o teamach Trek – Segafredo, BORA – hansgrohe i Deceuninck – Quick Step. W każdym z nich można znaleźć co najmniej kilku znakomitych zawodników, którzy z pewnością dodadzą kolorytu rywalizacji.

Zacznijmy od Treka, w którego barwach ponownie zobaczymy Richiego Porte, dla którego początek sezonu był co najmniej średnio udany. To właśnie w Kalifornii Australijczyk spróbuje nawiązać do swoich najlepszych rezultatów, budując formę na Tour de France. Obok niego do walki staną m.in. John Degenkolb, Mads Pedersen czy Peter Stetina.

W przypadku ekipy BORA – hansgrohe, tradycją jest już start Petera Sagana, który o wyścigu na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych bardzo bogato wypowiadał się w swojej biografii. Jego przybocznymi będą dwaj rodacy – Erik Baska i Juraj Sagan oraz znakomity kolega Daniel Oss. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej powalczy za to Felix Grossschartner.

Jeśli chodzi o Deceuninck – Quick Step, w ich barwach zobaczymy mieszankę doświadczenia z rutyną. Liderem wydaje się być Fabio Jakobsen, który z pewnością powalczy na płaskich finiszach. Jego rozprowadzającymi będą za to Michael Morkov i Maximiliano Richeze. W nieco trudniejszym terenie skuteczni mogą być za to Zdenek Stybar i Remi Cavagna.

Skład Trek – Segafredo na Amgen Tour of California 2019: Richie Porte, John Degenkolb, Mads Pedersen, Peter Stetina, Toms Skujins, Kiel Reijnen, Niklas Eg.

Skład BORA – hansgrohe na Amgen Tour of California 2019: Peter Sagan, Erik Baska, Juraj Sagan, Daniel Oss, Felix Grossschartner, Oscar Gatto.

Skład Deceuninck – Quick Step na Amgen Tour of California 2019: Fabio Jakobsen, Michael Morkov, Maximiliano Richeze, Remi Cavagna, Zdenek Stybar, Tim Declerq, Kasper Asgreen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments