fot. Israel Cycling Academy

Jak wiadomo, dzika karta dla ekipy Israel Cycling Academy na Giro d’Italia prawdopodobnie stanie się małą tradycją. Izraelski team na tegoroczną edycję imprezy wysyła ciekawy i różnicowany skład.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami i nauką wyciągniętą z zeszłorocznego startu, ekipa z Izraela postanowiła nie stawiać żadnego zawodnika do walki o wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej. To, w normalnych warunkach, mocno uderzyłoby w Bena Hermansa, który jednak przede wszystkim walczy z kontuzją kolana.

Mimo to należy pamiętać, że nieobecność Belga wcale nie osłabia w dużym stopniu siły rażenia zespołu drugiej dywizji. Liderem teamu będzie bowiem będący ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Davide Cimolai. Obok niego, za ciągnięcie wyniku zespołu z pewnością odpowiedzialni będą też doświadczony Ruben Plaza i Krists Neilands.

Co ciekawe, w składzie Israel Cycling Academy znalazł się też uchodźca z Erytrei, Awet Gebremedhin, o którym więcej tutaj.

Skład Israel Cycling Academy na Giro d’Italia 2019: Davide Cimolai, Awet Gebremedhin, Guillaume Boivin, Connor Dunne, Krists Neilands, Rube Plaza, Guy Sagiv, Kristian Sbaragli.

Poprzedni artykułFabio Aru: „lada moment wrócę do pełnych treningów”
Następny artykułGiro d’Italia 2019: waleczny skład Dimension Data
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments