Lista startowa tegorocznego Giro d’Italia nabiera kształtów. Kolejnym z zespołów, który odkrył karty został team Dimension Data.

Zgodnie z przewidywaniami, zespół z Republiki Południowej Afryki nie powinien specjalnie angażować się w walkę o najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej. Najmocniejszym góralem w drużynie jest bowiem młody i wciąż nieopierzony Ben O’Connor, którego raczej będziemy oglądać w niektórych ucieczkach.

Poza Australijczykiem, z pewnością o zwycięstwa etapowe walczyć będzie wystawiony z numerem 1 Giacomo Nizzolo. Doświadczony już Włoch z pewnością będzie starał się jak najlepiej wypaść w sprintach na łatwiejszych odcinkach.

Jak jednak wiadomo, naprawdę duża część etapów kończyć się będzie w nieco trudniejszym terenie. Tam jednak do głosu powinni dojść dwaj inni zawodnicy – Ryan Gibbons oraz Enrico Gasparotto.

Skład Dimension Data na Giro d’Italia 2019: Giacomo Nizzolo, Ben O’Connor, Ryan Gibbons, Enrico Gasparotto, Scott Davies, Mark Renshaw, Danilo Wyss, Amanuel Ghebreigzabhier.

Poprzedni artykułAmbitny skład Israel Cycling Academy na Giro d’Italia 2019
Następny artykułLe Tour i La Vuelta wrócą do Yorkshire?
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments