fot. BORA-hansgrohe / bettiniphoto

Drużyna BORA-hansgrohe podała oficjalny skład na wyścig Giro d’Italia, w którym znaleźli się dwaj Polacy – Rafał Majka i Paweł Poljański. 

Rafał Majka, który koncentruje się w tym sezonie na wyścigu Giro d’Italia, będzie próbował wyrównać, albo poprawić swój najlepszy – piąty rezultat – w klasyfikacji generalnej uzyskany w 2016 roku. “Zgred” będzie musiał mierzyć się z bardzo silną obsadą i uczestniczyć w zaciętej walce, ale polskim kibicom pozostaje wierzyć, że starszy, mocniejszy i bardziej doświadczony polski kolarz będzie w stanie zapewnić wszystkim Polakom sporą dawkę emocji i radości.

Majka będzie mógł liczyć na zawsze wiernego mu przybocznego Pawła Poljańskiego, który w wyścigu Tour of the Alps pokazał, że jego forma zmierza w dobrym kierunku. Oby powtórzył podczas Giro kasowanie ataków Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida), choć należy pamiętać, że Sycylijczyk również nie osiągnął szczytu formy w tej austriacko-włoskiej “etapówce”.

Na szybkich odcinkach z pewnością powalczy mistrz Niemiec Pascal Ackermann. Skład uzupełniają jeszcze chociażby solidni Cesare Benedetti, Davide Formolo i Jay McCarthy.

Pełny skład drużyny BORA-hansgrohe na wyścig Giro d’Italia 2019 znajduje się poniżej:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments