Fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Bardzo dobre informacje napływają z Brukseli. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka został oficjalnie europejskim kandydatem na nowego szefa Światowej Agencji Antydopingowej.

O kandydaturze Ministra Bańki mówiło się już od dobrych kilku miesięcy. Swego czasu, jeden z członków polskiego rządu rozpoczął aktywną walkę z dopingiem także w polskim sporcie, jednocześnie prowadząc ważne ministerialne programy, takie jak „klub 100”. Dziś stało się jasne, że to właśnie polski Minister okazał się być najlepszym kandydatem na nowego szefa WADA, pochodzącym z naszego kontynentu. W praktyce oznacza to, że w listopadzie na 99% to właśnie on obejmie nową funkcję.

Znakomite wiadomości z Brukseli. Oficjalnie otrzymałem pełne wsparcie d Unii Europejskiej i to od wszystkich jej członków w walce o fotel prezesa Międzynarodowej Agencji Antydopingowej. Dziękuję za zaufanie! Wspólnie możemy wiele zmienić!

– napisał Minister na twitterze.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez WADA, nowy szef oficjalnie obejmie stanowisko 1 stycznia 2020 roku. Jednocześnie jednak Witold Bańka zaznaczył już jakiś czas temu, że przewodnictwo w WADA wykluczy w jego przypadku ewentualną kontynuację piastowania urzędu Ministra Sportu i Turystyki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments