fot. Team INEOS

Chris Froome (Team INEOS), który występował w wyścigu Tour de Yorkshire w roli ekskluzywnego pomocnika, powiedział mediom, że jego forma przed wyścigiem Tour de France staje się coraz lepsza. 

Froome pomógł w odniesieniu zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Chrisowi Lawlessowi zwłaszcza na ostatnim etapie wyścigu z metą w Leeds. Wraz z Eddiem Dunbarem jechał ofensywnie, atakując na ostatnim podjeździe.

Czuję się dobrze jak na początek maja, jednak wciąż mam wiele pracy do wykonania. Jest to jednak naturalną rzeczą dwa miesiące przed głównym startem w sezonie. Moja forma staje się coraz lepsza

– powiedział Chris Froome.

Wyścig dookoła Yorkshire był de facto pierwszym dla drużyny Dave’a Brailsforda pod auspicjami nowego sponsora – petrochemicznej firmy INEOS. Wygrana w klasyfikacji generalnej cieszy tym bardziej.

Wygrana w pierwszym wyścigu [jako Team INEOS] jest dla nas czymś niesamowitym. Jestem bardzo dumny z tego, jak chłopcy pojechali. Chris [Lawless] był w stanie pojechać za Gregiem Van Avermaetem w końcówce i generalnie pojechał fantastyczny wyścig. W pełni zasłużył na to zwycięstwo. Naprawdę bardzo cieszyłem się jazdą po domowych drogach i pomimo że pogoda była typowa dla Yorkshire, ludzie byli bardzo przyjaźni. Na początek działalności drużyny INEOS nie moglibyśmy zażyczyć sobie niczego więcej

– dodał Froome.

Teraz Brytyjczyk uda się do domu na krótki odpocznek, a następnie dokona rekonesansu trasy pirenejskich i alpejskich etapów Tour de France. Następnie wraz z kolegami z drużyny uda się na obóz treningowy, by wystartować wreszcie w tzw. próbie generalnej przed Wielką Pętlą – Critérium du Dauphiné.

Chris Froome nie chciał zabrać głosu w sprawie składu drużyny INEOS na Giro d’Italia – wielkiego touru, który kolarz urodzony w Nairobi wygrał w ubiegłym roku. Do Włoch nie będzie mógł pojechać nominalny lider Egan Bernal oraz Gianni Moscon, w związku z czym ekipa może mieć trudności w skompletowaniu konkurencyjnego składu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments