fot. UAE Team Emirates / bettiniphoto

Fernando Gaviria będzie liderem drużyny UAE Team Emirates w wyścigu Giro d’Italia. Pełny skład zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu.

W 2017 roku, gdy Fernando Gaviria reprezentował barwy drużyny Quick-Step, wygrał we włoskim wielkim tourze cztery etapy i klasyfikację punktową. Kolumbijczyk przyznał, że te osiągnięcia przypisały go do elitarnej grupy najlepszych sprinterów na świecie, a perspektywa ich powtórzenia jest dla niego ekscytująca. Dodał jednak, że gdy wyścig wjedzie w góry, trudno będzie walczyć o cyklamenową koszulkę.

To, że nie wystartowałem w Paryż-Roubaix z powodu choroby sprawiło, że pierwsza część sezonu zakończyła się dla mnie wcześniej niż planowałem. Po okresie odpoczynku wznowiłem treningi i czułem się bardzo dobrze. Giro d’Italia będzie najważniejszym wyścigiem w pierwszym roku w nowej drużynie, a później zastanowimy się nad resztą sezonu

– powiedział Fernando Gaviria.

Teoretycznie pięć z pierwszych dziewięciu etapów powinno zakończyć się sprinterskim finiszem. Gaviria będzie musiał zmierzyć się z m.in. Elią Vivianim (Deceuninck-Quick Step), Calebem Ewanem (Lotto-Soudal) i Arnaud Demarem (Groupama-FDJ).

W związku z nieobecnością Fabio Aru, który kilka tygodni temu przeszedł operację, Kolumbijczyk będzie mógł liczyć na pomoc kolegów z drużyny. Ta musiała bowiem zmienić swoją taktykę i zamiast na klasyfikacji generalnej, skoncentruje się na zwycięstwach etapowych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments