fot. UAE Team Emirates

Po niespełna dwóch sezonach, spędzonych w barwach ekipy UAE-Team Emirates, Alexander Kristoff poważnie zastanawia się nad zmianą zespołu. Norweg, którego kontrakt z drużyną z Emiratów kończy się wraz z zakończeniem sezonu 2019, nie jest zadowolony z warunków, na których włodarze grupy zaproponowali jego przedłużenie.

31-latek, który w swoim palmares ma między innymi triumf w Mediolan – San Remo (2014), czy Ronde van Vlaanderen (2015) w tym sezonie odniósł jak dotąd dwa zwycięstwa: na pierwszym etapie Tour of Oman (2.HC) i w worldtourowym Gandawa – Wevelgem. Zajął również trzecie miejsce w De Ronde, a od początku 2018 roku zanotował dla drużyny łącznie siedem wygranych.

Szefostwo UAE – Team Emirates zaoferowało mu nowy kontrakt, lecz jego warunki są, zdaniem Kristoffa, nieadekwatne do osiągniętych rezultatów.

Zaproponowano mi lepsze pieniądze, niż dwa lata temu, ale wtedy moja kariera była na lekkim zakręcie. Myślę, że zdołałem od tego czasu pokazać, że wracam na szczyt

– mówił serwisowi procycling.no, dodając, że zainteresowane jego pozyskaniem są inne drużyny, a jego agent prowadzi na ten temat rozmowy. Jednocześnie, sprinter nie skreśla całkowicie drużyny z Emiratów, lecz nie ukrywa, że w obecnej sytuacji jej wybór będzie dla niego ostatecznością.