fot. Jumbo-Visma

Jak poinformowali włodarze ekipy Jumbo-Visma, miejsce Roberta Gesinka w składzie drużyny na Giro d’Italia zajmie Sepp Kuss. 32-letni Holender nie może wystartować w Corsa Rosa z powodu urazów, jakich nabawił się podczas Liege-Bastogne-Liege.

Gesink w trakcie “Staruszki” upadł na jednym ze zjazdów, łamiąc obojczyk i miednicę. Tak skomplikowane urazy z miejsca wykluczyły jego start w rozpoczynającym się 11 maja Giro, a szefostwo Jumbo-Visma stanęło przed trudnym zadaniem znalezienia zawodnika, mogącego zająć jego miejsce w składzie i przejąć rolę jednego z najważniejszych pomocników Primoża Roglicia.

Ostatecznie wybór padł na Seppa Kussa – młodego Amerykanina, który zdążył jednak pokazać już wielki talent do jazdy w górach. 24-latek szykowany był do startu w Tour of California, ale w trybie pilnym musi zmienić swoje plany.

Kuss, który zawodową karierę rozpoczął w barwach Rally Cycling w 2016 roku, do holenderskiego zespołu trafił przed startem poprzedniego sezonu. W jego barwach zanotował jak dotąd cztery zwycięstwa – wszystkie na trasie Tour of Utah (2.HC).

Skład Jumbo-Visma na Giro d’Italia 2019: Koen Bouwman, Laurens De Plus, Jos van Emden, Sepp Kuss, Tom Leezer, Paul Martens, Primoż Roglić, Antwan Tolhoek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments