Foto: Michael Klein

Daniel McLay, jeżdżący na co dzień w ekipie EF Education First został mianowany liderem reprezentacji Wielkiej Brytanii na Tour de Yorkshire 2019.

Póki co, sezon 2019 jest dla McLaya mocno „sinusoidalny”. Stosunkowo doświadczony sprinter przeplata bowiem solidne występy z zupełnie nieudanymi, co w jego przypadku wydaje się być niemałą udręką. Co jednak ciekawe, udało mu się już odnieść jedno zwycięstwo (etap Herald Sun Tour) oraz zanotować miejsce w czołowej „5” etapu wyścigu World Tour (podczas Paryż – Nicea).

W Yorkshire 27-letni zawodnik będzie miał jednak dużo bardziej odpowiedzialne zadania. Jako zdecydowanie najbardziej doświadczony i utytułowany zawodnik w drużynie będzie on musiał bowiem wziąć na swoje barki ciężar liderowania i walki o najwyższe cele. Jego kolegami będą bowiem młodzi i utalentowani zawodnicy, którzy jednak mogą jedynie pozytywnie zaskoczyć.

Skład reprezentacji Wielkiej Brytanii na Tour de Yorkshire 2019: Daniel McLay, Jim Brown,Sean Flynn, Ethan Hayter, Joe Nally, Will Tidball, i Ben Turner

Poprzedni artykułMark Cavendish wystartuje w Tour de Yorkshire 2019
Następny artykułDrużyna Jumbo-Visma ogłosiła powołanie zaplecza dla młodych kolarzy
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments