fot. Jumbo-Visma

Holenderska drużyna Jumbo-Visma postanowiła pójść w ślady innych ekip rangi World Tour i powołać drużynę dla kolarzy do lat 23 – nie tylko szosowych, ale również przełajowych. Jej istnienie rozpocznie się 1 stycznia 2020 roku. 

W drużynie tej będzie ścigało się od dwunastu do szesnastu kolarzy pochodzących z różnych krajów, ale przede wszystkim z Holandii. Będą oni korzystali z myśli szkoleniowej drużyny World Tour. Celem właścicieli i kierownictwa Jumbo-Visma jest zachęcenie do uprawiania kolarstwa osób w wieku od 15 do 18 lat.

Rozwijanie młodych talentów jest dla nas ważne – jesteśmy holenderską drużyną i chcemy rozwijać młodych kolarzy z tego kraju. Jednocześnie istniejemy dzięki naszym kibicom i wszystkim, którzy troszczą się o kolarstwo. Naszą intencją jest to, aby całe holenderskie kolarstwo czerpało z tego korzyści

– powiedział Merijn Zeeman, dyrektor sportowy w drużynie Jumbo-Visma.

Jumbo-Visma zamierza współpracować ze szkołami, lokalnymi społecznościami i klubami kolarskimi. Głównym priorytetem jest odwrócenie tendencji polegającej na tym, że w Kraju Tulipanów coraz mniej młodych ludzi decyduje się na uprawianie sportu.

W przyszłości przynajmniej kilku wychowanków tego zespołu będzie mogło dołączyć do drużyny z kolarskiej ligi mistrzów.

Chcemy stworzyć program, dzięki któremu któremu ludzie zainspirują się do uprawiania sportów i będą rozwijali się aż do momentu, w którym dojdą na sam szczyt. Przy okazji chcemy przyczynić do uczynienia naszego społeczeństwa zdrowszym i bardziej aktywnym

– dodał dyrektor drużyny Jumbo-Visma Richard Plugge.

Poprzedni artykułMcLay liderem Brytyjczyków na Tour de Yorkshire 2019
Następny artykułVuelta a Castilla y Leon 2019: Ostatni etap dla Sainza, cały wyścig dla Cimolaia
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments