fot. Dimension Data

“Manxman” wciąż się nie poddaje. Czołowy sprinter ekipy Dimension Data, zbudowany startem w Tour of Turkey, postanowił spróbować swoich sił w Tour de Yorkshire.

Dla Cavendisha, zgodnie z przewidywaniami, początek sezonu 2019 nie był łatwy. Podczas Tour of Turkey zawodnik Dimension Data pokazał jednak, że wciąż może walczyć z takimi zawodnikami jak Sam Bennett i Fabio Jakobsen, co pozwoliło mu na nowo odzyskać pewność siebie. Teraz “Manxman” spróbuje swoich sił w Tour de Yorkshire, gdzie ponownie będzie mógł liczyć na niezłe wyniki.

Jestem niezwykle zadowolony, że razem z chłopakami z zespołu mogę wrócić do Yorkshire, by ścigać się w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. W ubiegłym roku, mimo trudnych etapów, czułem się tu znakomicie. Liczę, że podobnie będzie w tym roku, tym bardziej, że przy trasie znów powinna pojawić się moja rodzina. Kto wie, może w końcu przełamię zwycięską niemoc?

– powiedział Cavendish.

Początek Tour de Yorkshire planowany jest już na 2 maja. Na starcie ponownie pojawi się wielu znakomitych kolarzy, z gwiazdami Team Ineos na czele.