fot. Tour of the Alps

Tegoroczny Tour of the Alps z pewnością był najlepszym wyścigiem w karierze Fausto Masnady. Włoch zdołał bowiem wygrać dwa etapy i zająć 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Choć Masnada miał już wcześniej na swoim koncie wiele solidnych rezultatów, mało kto spodziewał się, że przyjdzie mu tak znakomicie pojechać w Tour of the Alps. To jednocześnie jest bardzo dobrym prognostykiem przed Giro d’Italia, które dla 25-letniego zawodnika będzie najważniejszym punktem tego sezonu.

To był dla mnie niesamowity wyścig. Już pierwsze zwycięstwo było wyjątkowe, lecz dziś nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego, jak to zrobiłem. Wydaje mi się, że w końcu znalazłem siebie. Tym samym mogę już oficjalnie powiedzieć, że podczas Giro d’Italia poszukam zwycięstwa etapowego. Co by nie mówić, we wszystkim bardzo pomaga też drużyna, która pozwala nam na dowolne harce

– powiedział Masnada w rozmowie z cyclingpro.net.

Co ciekawe, po raz kolejny w wyścigu Tour of the Alps ze znakomitej strony pokazała się ekipa Androni Giocattoli – Sidermec. Tym razem bowiem w czołowej „5” generalki znalazło się aż dwóch zawodników Gianniego Savio.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments