Davide Cimolai (Israel Cycling Academy) wygrał drugi etap Vuelta a Castilla y Leon. Włoch wyprzedził Rumuna, Eduarda Grosu (Delko Marseille) i swojego rodaka, Daniele Bennatiego (Movistar).

Drugiego dnia zmagań w Hiszpanii kolarze mieli do pokonania 170 kilometrów z Fromisty do Villady. Profil trasy był niemal płaski, co zwiastowało, że walka o etapowy skalp ważyć się będzie do ostatnich metrów.

Ucieczkę dnia tworzyło dziesięciu zawodników: Guillaume Boivin (Israel Cycling Academy), Jetse Bol, Jesus Ezquerra (Burgos-BH), Diego Ochoa (Manzana Postobon), Brenton Jones (Delko Marseille), Angel Sanchez (W52-FC Porto), Gotzon Martín (Fundacion Euskadi), Paco Mancebo (Matrix), Henrique Casimiro (Efapel) i Frederico Figueiredo (Sporting). Śmiałkowie mieli w pewnym momencie już sześć minut przewagi, a peleton bardzo powoli ją niwelował.

35 kilometrów przed finiszem wciąż wynosiła ona ponad trzy minuty, co oznaczało, że przed uciekinierami otwiera się szansa na zwycięstwo etapowe. Kolarze Movistaru, którzy nie mieli swojego przedstawiciela w ucieczce, zabrali się jednak do pracy i po kolejnych 15 kilometrach zapas wynosił już niespełna 60 sekund, a 15 kilometrów przed metą harcownicy zostali dogonieni.

O losach etapu zdecydował sprint dużej grupy. Najlepszy okazał się w nim Davide Cimolai (Israel Cycling Academy), który wyprzedził Eduarda Grosu (Israel Cycling Academy) i Daniele Bennatiego (Movistar).

Wyniki drugiego etapu:

1. 3 flag CIMOLAI, Davide ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 5:00:08 10”
2. 43 flag SANZ, Enrique ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 5:00:08 6”
3. 82 flag COUSIN, Jerome ELI TOTAL DIRECT ENERGIE 5:00:08 4”
4. 24 flag LASTRA, Jonathan ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 5:00:08
5. 11 flag BARBERO, Carlos ELI MOVISTAR TEAM 5:00:08
6. 16 flag OLIVEIRA, Nelson ELI MOVISTAR TEAM 5:00:09
7. 42 flag SAEZ, Hector ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 5:00:09
8. 2 flag BOIVIN, Guillaume ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 5:00:09
9. 13 flag PRADES, Eduard ELI MOVISTAR TEAM 5:00:12
10. 14 flag BENNATI, Daniele ELI MOVISTAR TEAM 5:00:12
11. 63 flag GROSU, Eduard-Michael ELI DELKO MARSEILLE PROVENCE 5:01:23
12. 54 flag PARRA, Jordan A. ELI MANZANA POSTOBON TEAM 5:01:23
13. 104 flag OLDANI, Stefano ELI KOMETA CYCLING TEAM 5:01:23
14. 65 flag JONES, Brenton ELI DELKO MARSEILLE PROVENCE 5:01:23
15. 36 flag GIBSON, Matthew ELI BURGOS – BH 5:01:23
16. 125 flag ANGULO, Antonio ELI EFAPEL 5:01:23
17. 41 flag GONZALEZ, Mario ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 5:01:23
18. 116 flag AULAR, Orluis ELI MATRIX POWERTAG 5:01:23
19. 67 flag KASPERKIEWICZ, Przem. ELI DELKO MARSEILLE PROVENCE 5:01:23
20. 73 flag MESTRE, Daniel ELI W52 – FC PORTO 5:01:23
21. 137 flag MARQUE, Alejandro ELI SPORTING – TAVIRA 5:01:23
22. 34 flag EZQUERRA, Jesus ELI BURGOS – BH 5:01:23
23. 52 flag OCHOA, Diego A. ELI MANZANA POSTOBON TEAM 5:01:23
24. 154 flag HERNANDEZ, Oscar ELI AVILUDO – LOULETANO 5:01:23
25. 1 flag PLAZA, Ruben ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 5:01:23
26. 97 flag JUARISTI, Txomin ELI EQUIPO EUSKADI 5:01:23
27. 105 flag CAMACHO, Juan ELI KOMETA CYCLING TEAM 5:01:23
28. 112 flag MANCEBO, Francisco ELI MATRIX POWERTAG 5:01:23
29. 101 flag PUPPIO, Antonio ELI KOMETA CYCLING TEAM 5:01:23
30. 91 flag HIGUITA, Sergio A. ELI EQUIPO EUSKADI 5:01:23
31. 141 flag FREITAS, Daniel ELI MIRANDA – MORTÁGUA 5:02:05
32. 161 flag MATIAS, João ELI VITO – FEIRENSE – PNB 5:02:05
33. 32 flag LOPEZ, Daniel ELI BURGOS – BH 5:02:05
34. 172 flag NOVIKOV, Savva ELI LOKOSPHINX 5:02:05
35. 151 flag PEREZ, Juan I. ELI AVILUDO – LOULETANO 5:02:05
36. 96 flag MARTIN, Gotzon ELI EQUIPO EUSKADI 5:02:05
37. 124 flag SILVA, Rafael ELI EFAPEL 5:02:05
38. 31 flag BOL, Jetse ELI BURGOS – BH 5:02:08
39. 123 flag CASIMIRO, Henrique ELI EFAPEL 5:02:08
40. 64 flag FILOSI, Iuri ELI DELKO MARSEILLE PROVENCE 5:02:08
41. 37 flag SUREDA, Jaume ELI BURGOS – BH 5:02:08
42. 33 flag MADRAZO, Angel ELI BURGOS – BH 5:02:08
43. 164 flag PELEGRI, Oscar ELI VITO – FEIRENSE – PNB 5:02:08
44. 132 flag TRUEBA, Alvaro ELI SPORTING – TAVIRA 5:02:08
45. 25 flag SERRANO, Gonzalo ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 5:02:08
46. 17 flag SEPULVEDA, Eduardo ELI MOVISTAR TEAM 5:02:08
47. 77 flag CARVALHO, António ELI W52 – FC PORTO 5:02:08
48. 163 flag DEL PINO, Jesus ELI VITO – FEIRENSE – PNB 5:02:08
49. 111 flag TORIBIO, Jose V. ELI MATRIX POWERTAG 5:05:34
50. 167 flag CARDOSO, Filipe ELI VITO – FEIRENSE – PNB 5:05:34
51. 156 flag BARBOSA, Márcio ELI AVILUDO – LOULETANO 5:05:34
52. 84 flag SELLIER, Simon ELI TOTAL DIRECT ENERGIE 5:05:34
53. 114 flag YASUHARA, Daiki ELI MATRIX POWERTAG 5:05:34
54. 72 flag VINHAS, Rui ELI W52 – FC PORTO 5:05:34
55. 85 flag QUEMENEUR, Perrig ELI TOTAL DIRECT ENERGIE 5:05:34
56. 144 flag NANCLARES, Jesus A. ELI MIRANDA – MORTÁGUA 5:05:34
57. 92 flag ZHYHUNOU, Dzmitry ELI EQUIPO EUSKADI 5:05:34
58. 145 flag VEGA, Sergio ELI MIRANDA – MORTÁGUA 5:05:34
59. 131 flag FIGUEIREDO, Frederico ELI SPORTING – TAVIRA 5:05:34
60. 162 flag THURAU, Björn ELI VITO – FEIRENSE – PNB 5:05:34
61. 122 flag JURADO, Marcos ELI EFAPEL 5:05:34
62. 76 flag SILVA, Joaquim ELI W52 – FC PORTO 5:05:34
63. 56 flag SAENZ, Nicolas ELI MANZANA POSTOBON TEAM 5:05:34
64. 66 flag MORENO, Javier ELI DELKO MARSEILLE PROVENCE 5:05:34
65. 4 flag NIV, Guy ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 5:05:34
66. 12 flag ARCAS, Jorge ELI MOVISTAR TEAM 5:05:34
67. 174 flag VDOVIN, Alexander ELI LOKOSPHINX 5:05:34
68. 75 flag SANCHEZ, Angel L. ELI W52 – FC PORTO 5:05:34
69. 55 flag MENDOZA, Omar A. ELI MANZANA POSTOBON TEAM 5:05:34
70. 53 flag RESTREPO, Jhonatan ELI MANZANA POSTOBON TEAM 5:05:34
71. 47 flag RODRIGUEZ, Sergio ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 5:08:09
72. 121 flag SILVA, Bruno ELI EFAPEL 5:09:14
73. 15 flag FERNANDEZ, Ruben ELI MOVISTAR TEAM 5:09:14
74. 171 flag BARSOV, Aleksandr ELI LOKOSPHINX 5:11:34
75. 7 flag GOLDSTEIN, Roy ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 5:12:33
76. 5 flag ANDEMESKEL, Awet ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 5:12:33
77. 51 flag GOMEZ, Bryan S. ELI MANZANA POSTOBON TEAM 5:12:33
78. 23 flag SOTO, Nelson ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 5:12:33
79. 103 flag GAZZOLI, Michele ELI KOMETA CYCLING TEAM 5:12:33
80. 102 flag RUBINO, Samuele ELI KOMETA CYCLING TEAM 5:12:33
81. 135 flag MARTINGIL, César ELI SPORTING – TAVIRA 5:12:33
82. 106 flag VIEGAS, Daniel ELI KOMETA CYCLING TEAM 5:12:33
83. 83 flag BURGAUDEAU, Mathieu ELI TOTAL DIRECT ENERGIE 5:12:33
84. 166 flag ANDRADE, Pedro ELI VITO – FEIRENSE – PNB 5:12:33
85. 22 flag CAÑELLAS, Xavier ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 5:12:33
86. 94 flag ARANBURU, Jokin ELI EQUIPO EUSKADI 5:12:33
87. 81 flag BONIFAZIO, Niccolò ELI TOTAL DIRECT ENERGIE 5:12:33
88. 6 flag RÄIM, Mihkel ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 5:12:33
89. 142 flag SANCHO, Hugo ELI MIRANDA – MORTÁGUA 5:12:33
90. 62 flag GUERIN, Alexis ELI DELKO MARSEILLE PROVENCE 5:12:33
91. 165 flag FERREIRA, António ELI VITO – FEIRENSE – PNB 5:12:33
92. 26 flag MALUCELLI, Matteo ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 5:12:33
93. 21 flag ABERASTURI, Jon ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 5:12:33
94. 35 flag RUBIO, Diego ELI BURGOS – BH 5:12:33
95. 46 flag INTXAUSTI, Beñat ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 5:12:33
96. 71 flag CESAR, Gustavo ELI W52 – FC PORTO 5:12:33
97. 44 flag BERRADE, Urko ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 5:12:33
98. 173 flag SMIRNOV, Alexandr ELI LOKOSPHINX 5:12:33
99. 93 flag ALONSO, Mikel ELI EQUIPO EUSKADI 5:12:33
100. 152 flag DE LA FUENTE, David ELI AVILUDO – LOULETANO 5:12:33
101. 157 flag MEIRELES, Nuno ELI AVILUDO – LOULETANO 5:12:33
102. 136 flag MENDES, José ELI SPORTING – TAVIRA 5:12:33
103. 134 flag PEREIRA, Válter ELI SPORTING – TAVIRA 5:12:33
104. 143 flag GONÇALVES, Gaspar ELI MIRANDA – MORTÁGUA 5:12:33
105. 115 flag KOMORI, Ryohei ELI MATRIX POWERTAG 5:12:33
106. 74 flag CAMPOS, Francisco ELI W52 – FC PORTO 5:12:33
107. 107 flag GARCIA, Jose A. ELI KOMETA CYCLING TEAM 5:12:33
108. 175 flag NIKIFOROV, Arseny ELI LOKOSPHINX 5:12:33
109. 45 flag ARISTI, Mikel ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 5:12:33
110. 126 flag PAULINHO, Pedro ELI EFAPEL 5:12:33
111. 95 flag LOPEZ, Diego ELI EQUIPO EUSKADI 5:12:33
112. 133 flag LIVRAMENTO, David ELI SPORTING – TAVIRA 5:14:02
113. 155 flag COUTINHO, Leonel ELI AVILUDO – LOULETANO 5:31:14
114. 153 flag EVANGELISTA, André ELI AVILUDO – LOULETANO 5:31:14
115. 87 flag TAARAMÄE, Rein ELI TOTAL DIRECT ENERGIE 5:31:14
116. 57 flag CHIA, Luis C. ELI MANZANA POSTOBON TEAM 5:31:14
117. 61 flag ARERUYA, Joseph ELI DELKO MARSEILLE PROVENCE 5:31:14