Greg Van Avermaet będzie, obok Alessandro De Marchiego, liderem ekipy CCC Team na niedzielny Liege-Bastogne-Liege. Belg startem w „Staruszce” spróbuje powetować sobie wszystkie wiosenne niepowodzenia.

Van Avermaet ma za sobą niezłą, choć pozbawioną dużych sukcesów kampanię wyścigów klasycznych. Wielokrotnie plasował się w czołówce imprez (był m.in. drugi Omloop Het Nieuwsblad i trzeci w E3 BinckBank Classic), lecz kropki nad „i” w postaci prestiżowych zwycięstw zabrakło.

Obok niego w składzie CCC Team na wyścig znaleźli się: Alessandro De Marchi, Laurens Ten Dam, Josef Cerny, Joey Rosskopf, Serge Pauwels i Jonas Koch.

Myślę, że w tym roku, po zmianie trasy, wyścig stanie się bardziej otwarty i przyjazdy dla zawodników takich jak ja i Greg

– ocenił Alessandro De Marchi.

CCC Team w sezonie 2019 odniósł jak dotąd trzy zwycięstwa. Dwa z nich są zasługą Patricka Bevina (mistrzostwo Nowej Zelandii w jeździe indywidualnej na czas i jeden z etapów Tour Down Under), zaś jedno – Van Avermaeta (etap Volta a la Comunitat Valenciana).

Skład CCC Team na Liege-Bastogne-Liege: Greg Van Avermaet, Alessandro De Marchi, Laurens Ten Dam, Josef Cerny, Joey Rosskopf, Serge Pauwels, Jonas Koch

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments