fot. Team Sky

Znakomity trener i ojciec sukcesów wielu brytyjskich kolarzy Rod Ellingworth odejdzie po bieżącym sezonie z Team Sky (od maja Team Ineos). Od przyszłego roku będzie pracował w drużynie Bahrain-Merida.

Rod Ellingworth opuści po tym sezonie Team Sky i dołączy do drużyny Bahrain-Merida. Ellingoworth, który wchodził w skład zespołu założycielskiego drużyny w 2010 roku, poinformował o swojej decyzji kierownictwo we wczesnej fazie sezonu. W najbliższej przyszłości pozostanie z drużyną, aby zmiana ta przebiegła gładko i w przyjaznej atmosferze. Jednocześnie drużyna nie będzie już więcej komentowała tej sprawy

– napisano w oficjalnym oświadczeniu prasowym wydanym przez Team Sky.

Ellingworth był profesjonalnym kolarzem w latach 1995-1997, a następnie postanowił zostać kolarskim trenerem. Współtworzył British Cycling Academy i zamieszkał w Toskanii, gdzie “zapraszał” na treningi takich kolarzy jak Mark Cavendish, Geraint Thomas, Ian Stannard, Ben Swift czy Peter Kennaugh.

W drużynie Sky pracował jako dyrektor do spraw sportowych oraz trener. Przyłożył również rękę do zwycięstwa w Tour de France sir Bradleya Wigginsa – pierwszego w historii dla Brytyjczyków.

Drużynę Bahrain-Merida, do której dołączy od przyszłego roku Rod Ellingoworth, czekają zmiany. Połowę udziałów będzie miała motoryzacyjna brytyjska firma McLaren. Ponadto najprawdopodobniej opuści ją Vincenzo Nibali, co oznacza, że podopieczni Brenta Copelanda będą potrzebowali nowego lidera na wielkie toury.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments