fot. organizator

Pogórze Wielickie to tereny doskonale znane kolarzom-amatorom z okolic Krakowa. Krótkie, lecz niejednokrotnie bardzo strome podjazdy, dobre drogi i piękne widoki sprawiają, że tamtejsze okolice są częstymi kierunkami zarówno turystycznych wycieczek, jak i treningów. Jak dotąd brakowało jednak skupionej wokół tego regionu imprezy wyścigowej. Lukę tę uzupełnił Rafał Majka, wybierając rodzinne strony na miejsce organizacji tegorocznej edycji Majka Days, której sponsorem tytularnym jest firma hansgrohe.

Wyścig, organizowany i sygnowany nazwiskiem przez naszego czołowego zawodnika, trzykrotnego zwycięzcę etapowego podczas Tour de France i brązowego medalistę olimpijskiego z Rio de Janeiro, przez dwa ostatnie lata odbywał się w okolicach Krynicy. Tym razem przyszła jednak pora na zmiany, a ulokowanie imprezy na Pogórzu Wielickim przynieść może jedynie plusy.

“Weekend wyścigowy” rozpocznie się 8 czerwca, jazdą indywidualną na czas. Start i meta zlokalizowane będą w Kornatce, a zawodnicy pokonają łącznie 17 kilometrów na trasie ciągnącej się wzdłuż Jeziora Dobczyckiego, której profil przypomina sinusoidę. Tuż po rozpoczęciu rywalizacji kolarzy czeka 3-kilometrowy zjazd w kierunku Brzezowej z nachyleniem średnim 2,1%. Potem zawodnicy zmierzą się z pierwszym podjazdem (2,3km, 5,1%), a następnie – dynamicznym zjazdem (1,5 km, -7,3). Tuż przed nawrotem w kierunku Kornatki nastąpi kolejna, tym razem krótsza wspinaczka (700m, -5,3%). Łącznie podczas “czasówki” suma przewyższeń wyniesie 350 metrów.

Dzień drugi zmagań będzie szansą na sprawdzenie się na jednym z trzech dystansów: 37, 55 lub 76 kilometrów. W każdym z przypadków start nastąpi w Dobczycach, z których zawodnicy ruszą na wybraną przez siebie rundę. Każda z nich upstrzona będzie krótkimi, stromymi podjazdami, stanowiącymi dla jednych prawdziwą próbę woli, zaś dla innych – znakomitą okazję do ataków.

W przypadku 37-kilometrowej trasy kolarze zaliczą łącznie 620 metrów przewyższenia. Niedługo po starcie pokonają okrążenie, którego najważniejszym punktem będą Raciechowice. W przypadku dystansu średniego (55 kilometrów, 930 metrów przewyższenia), rozpoczną to samo okrążenie, lecz w Gruszowie odbiją na południe, dojeżdżając aż do Jodłownika. Potem odbiją na północ i między innymi przez Zegartowice wrócą do Dobczyc. Najdłuższa z zaplanowanych tras (72 kilometry, 1220 metrów przewyższenia) różnić się będzie od średniej tym, że kolarze pokonają dwa, a nie jedno okrążenia “południowej” rundy.

http://

http://

http://

Wszystkie informacje na temat wydarzenia znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej: www.majkadays.com
Za jej pośrednictwem dokonać też można zapisu na imprezę.

 

Harmonogram zawodów:

Jazda indywidualna na czas: sobota, 08.06.2019

Start pierwszego zawodnika – godz. 10:00

Wyścig szosowy: niedziela 09.06.2019

Dystans “DŁUGI” – godz. 10:00

Dystans “ŚREDNI” – godz. 10:05

Dystans “KRÓTKI” – godz. 10:10

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments