fot. Tour du Loir et Cher

Wicelider przed trzecim etapem wyścigu Tour du Loir-et-Cher Maciej Paterski (Team Wibatech Merx Wrocław) spadł o cztery pozycje w klasyfikacji generalnej i teraz plasuje się na szóstym miejscu. Etapowym zwycięzcą został Arvid de Kleijn (Metec-KTH). 

Trzeci etap tej francuskiej etapówki prowadził z Mer do Vendome i liczył 210 kilometrów. Kolarze musieli zmierzyć się z trzema premiami górskimi, zaś na trzech kończących rywalizację okrążeniach czekał kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu prawie 4 proc.

Ucieczkę dnia stworzyło czterech zawodników – bez Polaków. Jej maksymalna przewaga wynosiła ponad cztery minuty, ale już na ostatnich kilometrach zmalała poniżej minuty, w związku z czym nie miała szans na powodzenie. Zwycięskim kolarzom z tego odjazdu okazał się Matthew Holmes z drużyny Madison Genesis, który został nowym liderem klasyfikacji górskiej.

W końcówce peleton podzielił się na różne grupki, a Maciej Paterski finiszował w jednej z nich, która przyjechała dziesięć sekund za etapowym zwycięzcą.

Wyniki trzeciego etapu:

1 DE KLEIJN Arvid METEC – TKH P / B MANTEL en 4h54’51”
2 BÁRTA Jan ELKOV – AUTHOR
3 SHAW James SWIFTCARBON PRO CYCLING
4 VANDENABEELE Henri LOTTO SOUDAL U23
5 SLATER Alistair VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK
6 SCHLEGEL Michal ELKOV – AUTHOR
7 PELLAUD Simon IAM EXCELSIOR
8 SCHULTZ Jesper TEAM WAOO
9 KRUL Stef METEC – TKH P / B MANTEL
10 THWAITES Scott VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK
11 JACOBS Johan LOTTO SOUDAL U23
12 JOHANSEN Julius TEAM COLOQUICK
13 GULDHAMMER Rasmus TEAM WAOO
14 WÆRENSKJOLD Søren JOKER FUEL OF NORWAY 00’10”
15 KANKOVSKÝ Alois ELKOV – AUTHOR 00’10”
16 DEBEAUMARCHE Nicolas S.C.OLYMPIQUE DE DIJON 00’10”
17 GUICHARD Mickael TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 00’10”
18 MANDRYSCH John P & S METALLTECHNIK 00’10”
19 BAX Sjoerd METEC – TKH P / B MANTEL 00’10”
20 PATERSKI Maciej WIBATECH MERX 00’10”
21 ERIKSSON Jacob EQUIPE NATIONALE DE SUEDE 00’10”
22 VAN DEN DOOL Jens METEC – TKH P / B MANTEL 00’10”
23 RAIBAUD Jimmy C.R.4 CHEMINS/ROANNE 00’10”
24 GOOSSENS Kobe LOTTO SOUDAL U23 00’10”
25 LIENHARD Fabian IAM EXCELSIOR 00’10”
26 CASSAERT Loran LOTTO SOUDAL U23 00’24”
27 SCOTT Jacob SWIFTCARBON PRO CYCLING 00’24”
28 RESELL Erik Nordsaeter UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00’24”
29 NEUMAN Dominik ELKOV – AUTHOR 00’24”
30 VAN DEN BERG Lars METEC – TKH P / B MANTEL 00’24”
31 BUDIAK Anatolii WIBATECH MERX 00’30”
32 VANHOOF Ward LOTTO SOUDAL U23 00’32”
33 AVOINE Kévin CC NOGENT / OISE 00’33”
34 TELLIER Luc UC NANTES ATLANTIQUE 00’37”
35 LUNDGREN Isac EQUIPE NATIONALE DE SUEDE 00’37”
36 COUANON Jonathan A.V.C.AIX EN PROVENCE 00’37”
37 DANES Leo UC NANTES ATLANTIQUE 00’47”
38 JULLIEN Anthony CHAMBERY CYCLISME FORMATION 00’47”
39 RUTKIEWICZ Marek WIBATECH MERX 00’48”
40 PYM George MADISON GENESIS 00’54”
41 CONSTANTIN Baptiste CM AUBERVILLIERS 93 01’02”
42 CHRISTIANSEN Steffen Munk TEAM COLOQUICK 01’06”
43 OTRUBA Jakub ELKOV – AUTHOR 01’07”
44 PEREIRA Florent TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 01’12”
45 MALDONADO Dylan A.V.C.AIX EN PROVENCE 01’12”
46 VAN DALEN Jason METEC – TKH P / B MANTEL 01’15”
47 GRONDIN Donavan Vincent EQUIPE NATIONALE DE FRANCE 01’23”
47 GRONDIN Donavan Vincent EQUIPE NATIONALE DE FRANCE 01’23”
48 WILLIAMS Peter SWIFTCARBON PRO CYCLING 01’23”
49 AKHMETOV Galym ASTANA CITY 01’23”
50 STARK Immanuel P & S METALLTECHNIK 01’34”
51 BERGSTRÖM FRISK Erik EQUIPE NATIONALE DE SUEDE 01’39”
52 MONTAUBAN Jérémy CHAMBERY CYCLISME FORMATION 01’39”
53 EINHORN Itamar COTES D`ARMOR CYCL. 01’39”
54 FLET Axel COTES D`ARMOR CYCL. 01’39”
55 SAGNIER Théo CM AUBERVILLIERS 93 01’39”
56 CHZHAN Igor ASTANA CITY 01’39”
57 KENWAY Adam VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK 01’56”
58 GRAS Yan S.C.OLYMPIQUE DE DIJON 01’56”
59 MUNDY Isaac SWIFTCARBON PRO CYCLING 01’56”
60 HYLDGAARD JEPPESEN Andreas TEAM WAOO 01’59”
61 BRADBURY Stephen SWIFTCARBON PRO CYCLING 02’11”
62 MARIAULT Axel UC NANTES ATLANTIQUE 02’15”
63 SKJERPING Kristoffer UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 02’18”
64 ERIKSEN Stein-Erik TEAM COLOQUICK 02’18”
65 O’MAHONY Daragh CC NOGENT / OISE 02’18”
66 MARUKHIN Daniil ASTANA CITY 02’18”
67 SCHMITZ Ivan A.V.C.AIX EN PROVENCE 02’27”
68 GRIGNARD Sébastien LOTTO SOUDAL U23 02’41”
69 RACAULT Ronan TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 02’41”
70 ULYSBAYEV Dinmukhammed ASTANA CITY 02’51”
70 ULYSBAYEV Dinmukhammed ASTANA CITY 02’51”
71 SKAARSETH Anders UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 02’55”
72 SCHORMAIR Fabian P & S METALLTECHNIK 03’06”
72 SCHORMAIR Fabian P & S METALLTECHNIK 03’06”
73 BLIGAARD LYHNE Daniel TEAM COLOQUICK 03’48”
74 MORTENSEN Martin TEAM WAOO 03’48”
75 MC DUNPHY Conn CC NOGENT / OISE 03’48”
76 PASTOT Vincent CC NOGENT / OISE 03’48”
77 BRUN Hugo A.V.C.AIX EN PROVENCE 03’48”
78 RONDEAU Fabien C.R.4 CHEMINS/ROANNE 03’48”
79 VERGER Simon CHAMBERY CYCLISME FORMATION 03’48”
80 SISR František ELKOV – AUTHOR 03’48”
81 MOTTRAM Michael VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK 04’00”
82 DELPHIS Thomas CHAMBERY CYCLISME FORMATION 04’16”
83 HUTIN Guillaume A.V.C.AIX EN PROVENCE 04’42”
84 LUCHSHENKO Sergey ASTANA CITY 04’42”
85 GUERIN Camille COTES D`ARMOR CYCL. 04’51”
86 SVENDGAARD Michael Carbel TEAM WAOO 04’53”
87 KLEVJER Kristian JOKER FUEL OF NORWAY 04’53”
88 DAHL Herman JOKER FUEL OF NORWAY 04’53”
89 MAITRE Florian EQUIPE NATIONALE DE FRANCE 05’03”
90 CHAMPOUSSIN Clément CHAMBERY CYCLISME FORMATION 05’22”
91 LARSEN Mathias Alexander E. TEAM WAOO 05’22”
91 LARSEN Mathias Alexander E. TEAM WAOO 05’22”
92 GUINET Dylan CM AUBERVILLIERS 93 05’31”
93 MOSES Thomas MADISON GENESIS 05’51”
94 BIBBY Ian MADISON GENESIS 05’51”
95 SCHNEITER Joab IAM EXCELSIOR 06’09”
96 GARBET Nicolas CC NOGENT / OISE 06’09”
97 LARSEN Richard EQUIPE NATIONALE DE SUEDE 06’09”
98 NOLDE Tobias P & S METALLTECHNIK 06’09”
99 GUEX Quentin IAM EXCELSIOR 06’09”
100 SCHÄPPI Martin IAM EXCELSIOR 06’09”
101 JÄGELER Robert P & S METALLTECHNIK 06’09”
102 KUZMIN Anton ASTANA CITY 06’09”
103 BOUVIER Léo S.C.OLYMPIQUE DE DIJON 06’09”
104 DUFOUR Florian C.R.4 CHEMINS/ROANNE 06’09”
105 PELLEGRIN Mathieu S.C.OLYMPIQUE DE DIJON 06’09”
105 PELLEGRIN Mathieu S.C.OLYMPIQUE DE DIJON 06’09”
106 CHASSAGNE Thomas TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 06’09”
106 CHASSAGNE Thomas TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 06’09”
107 MAFFEIS Dany CC NOGENT / OISE 06’09”
108 VON FOLSACH Casper TEAM COLOQUICK 06’09”
109 MADSEN Frederik Rodenberg TEAM COLOQUICK 06’09”
110 SAUGSTAD Lars UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 06’56”
111 MOULD Jonathan MADISON GENESIS 06’56”
112 SKAARSETH Iver UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 06’56”
113 VINCENT Joris UC NANTES ATLANTIQUE 07’08”
114 ROCHE Alexis COTES D`ARMOR CYCL. 07’19”
115 BLEIER Baptiste CM AUBERVILLIERS 93 08’57”
116 THEVENEZ Geoffrey S.C.OLYMPIQUE DE DIJON 08’57”
117 CIESLIK Pawel WIBATECH MERX 08’57”
118 AASHEIM Aksel Fischer JOKER FUEL OF NORWAY 08’57”
119 HOLMES Matthew MADISON GENESIS 09’20”
120 ROBBINS Tristan SWIFTCARBON PRO CYCLING 09’20”
121 LECAMUS LAMBERT Florentin EQUIPE NATIONALE DE FRANCE 10’25”
122 LINO Julian UC NANTES ATLANTIQUE 10’33”
123 FOURNET FAYARD Sébastien TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 10’42”
124 STEPNIAK Grzegorz WIBATECH MERX 10’42”
125 BOGUSLAWSKI Marceli WIBATECH MERX 10’42”
126 BONNET Pierre TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 10’42”

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 BÁRTA Jan ELKOV-AUTHOR CZE les 574 km en 13h15’50” (moy. 43,287 km/h)
2 JOHANSEN Julius TEAM COLOQUICK DEN 05”
3 SHAW James SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR 06”
4 KRUL Stef METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
5 LIENHARD Fabian IAM EXCELSIOR SUI 08”
6 PATERSKI Maciej WIBATECH MERX POL 12”
7 GOOSSENS Kobe LOTTO SOUDAL U23 BEL 21”
8 PELLAUD Simon IAM EXCELSIOR SUI 01’03”
9 DE KLEIJN Arvid METEC-TKH P / B MANTEL NED 01’37”
10 THWAITES Scott VITUS PRO CYCLING P / B BROT GBR 01’47”
11 JACOBS Johan LOTTO SOUDAL U23 SUI ‘
12 SLATER Alistair VITUS PRO CYCLING P / B BROT GBR ‘
13 VANDENABEELE Henri LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
14 SCHULTZ Jesper TEAM WAOO DEN ‘
15 GULDHAMMER Rasmus TEAM WAOO DEN ‘
16 SCHLEGEL Michal ELKOV-AUTHOR CZE ‘
17 DEBEAUMARCHE Nicolas S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA 01’52”
18 VAN DEN DOOL Jens METEC-TKH P / B MANTEL NED 01’58”
19 BAX Sjoerd METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
20 MANDRYSCH John P & S METALLTECHNIK GER ‘
21 ERIKSSON Jacob EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE ‘
22 RAIBAUD Jimmy C.R.4 CHEMINS/ROANNE FRA ‘
23 KANKOVSKÝ Alois ELKOV-AUTHOR CZE ‘
24 GUICHARD Mickael TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA ‘
25 RESELL Erik Nordsaeter UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR 02’11”
26 CASSAERT Loran LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
27 VAN DEN BERG Lars METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
28 SCOTT Jacob SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR ‘
29 NEUMAN Dominik ELKOV-AUTHOR CZE ‘
30 BUDIAK Anatolii WIBATECH MERX UKR 13h18’07” 02’17”
31 VANHOOF Ward LOTTO SOUDAL U23 BEL 02’19”
32 AVOINE Kévin CC NOGENT / OISE FRA 02’20”
33 VAN DALEN Jason METEC-TKH P / B MANTEL NED 02’21”
34 COUANON Jonathan A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA 02’24”
35 LUNDGREN Isac EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE ‘
36 TELLIER Luc UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
37 MARIAULT Axel UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
38 JULLIEN Anthony CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA 02’34”
39 PYM George MADISON GENESIS GBR 02’41”
40 CONSTANTIN Baptiste CMAUBERVILLIERS 93 FRA 02’49”
41 CHRISTIANSEN Steffen Munk TEAM COLOQUICK DEN 02’50”
42 PEREIRA Florent TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA 02’53”
43 OTRUBA Jakub ELKOV-AUTHOR CZE 02’54”
44 WILLIAMS Peter SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR 03’10”
45 AKHMETOV Galym ASTANA CITY KAZ ‘
46 GROLLEAU Quentin A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
47 STARK Immanuel P & S METALLTECHNIK GER 03’21”
48 FLET Axel COTES D`ARMOR CYCL. FRA 03’25”
49 SAGNIER Théo CMAUBERVILLIERS 93 FRA 03’26”
50 EINHORN Itamar COTES D`ARMOR CYCL. ISR ‘
51 MONTAUBAN Jérémy CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA ‘
52 HYLDGAARD JEPPESEN Andreas TEAM WAOO DEN 03’46”
53 KENWAY Adam VITUS PRO CYCLING P / B BROT GBR 03’59”
54 MARUKHIN Daniil ASTANA CITY KAZ 04’05”
55 ERIKSEN Stein-Erik TEAM COLOQUICK NOR ‘
56 O’MAHONY Daragh CC NOGENT / OISE IRL ‘
57 RACAULT Ronan TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA 04’29”
58 GRIGNARD Sébastien LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
59 SKAARSETH Anders UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR 04’42”
60 SCHORMAIR Fabian P & S METALLTECHNIK GER 04’53”
61 ULYSBAYEV Dinmukhammed ASTANA CITY KAZ 05’06”
62 BERGSTRÖM FRISK Erik EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE 05’29”
63 SISR František ELKOV-AUTHOR CZE 05’32”
64 MORTENSEN Martin TEAM WAOO DEN 05’34”
65 PASTOT Vincent CC NOGENT / OISE FRA 05’35”
66 VERGER Simon CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA ‘
67 RONDEAU Fabien C.R.4 CHEMINS/ROANNE FRA ‘
68 WÆRENSKJOLD Søren JOKER FUEL OF NORWAY NOR 05’42”
69 BLIGAARD LYHNE Daniel TEAM COLOQUICK DEN 05’47”
70 MALDONADO Dylan A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA 06’19”
71 LUCHSHENKO Sergey ASTANA CITY KAZ 06’29”
72 CHZHAN Igor ASTANA CITY KAZ 06’46”
73 CHAMPOUSSIN Clément CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA 07’06”
74 LARSEN Mathias Alexander E. TEAM WAOO DEN 07’09”
75 GUINET Dylan CMAUBERVILLIERS 93 FRA 07’18”
76 MOSES Thomas MADISON GENESIS GBR 07’38”
77 GRONDIN Donavan Vincent EQUIPE NATIONALE DE FRANCE FRA 07’45”
78 PAGE Dylan IAM EXCELSIOR SUI 07’53”
79 VON FOLSACH Casper TEAM COLOQUICK DEN 07’54”
80 GARBET Nicolas CC NOGENT / OISE FRA 07’56”
81 LARSEN Richard EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE ‘
82 MUNDY Isaac SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR 08’18”
83 BRADBURY Stephen SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR 08’33”
84 SKJERPING Kristoffer UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR 08’40”
85 SAUGSTAD Lars UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR 08’43”
86 SCHMITZ Ivan A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA 08’49”
87 SCHÄPPI Martin IAM EXCELSIOR SUI 09’07”
88 DELPHIS Thomas CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA 09’23”
89 HUTIN Guillaume A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA 09’49”
90 MOULD Jonathan MADISON GENESIS GBR 09’59”
91 DAHL Herman JOKER FUEL OF NORWAY NOR 10’00”
92 BRUN Hugo A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA 10’10”
93 MC DUNPHY Conn CC NOGENT / OISE IRL ‘
94 MOTTRAM Michael VITUS PRO CYCLING P / B BROT GBR 10’22”
95 MAFFEIS Dany CC NOGENT / OISE FRA 10’25”
96 CIESLIK Pawel WIBATECH MERX POL 10’44”
97 AASHEIM Aksel Fischer JOKER FUEL OF NORWAY NOR ‘
98 HOLMES Matthew MADISON GENESIS GBR 11’02”
99 GUERIN Camille COTES D`ARMOR CYCL. FRA 11’13”
100 SVENDGAARD Michael Carbel TEAM WAOO DEN 11’15”
101 NOLDE Tobias P & S METALLTECHNIK GER 11’16”
102 SCHNEITER Joab IAM EXCELSIOR SUI 11’32”
103 GUEX Quentin IAM EXCELSIOR SUI ‘
104 BIBBY Ian MADISON GENESIS GBR 12’13”
105 SKAARSETH Iver UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR 12’19”
106 LINO Julian UC NANTES ATLANTIQUE FRA 12’20”
107 MADSEN Frederik Rodenberg TEAM COLOQUICK DEN 12’27”
108 BOUVIER Léo S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA 12’31”
109 DUFOUR Florian C.R.4 CHEMINS/ROANNE FRA ‘
110 JÄGELER Robert P & S METALLTECHNIK GER ‘
111 KUZMIN Anton ASTANA CITY KAZ ‘
112 PELLEGRIN Mathieu S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA ‘
113 DANES Leo UC NANTES ATLANTIQUE FRA 13’21”
114 MAITRE Florian EQUIPE NATIONALE DE FRANCE FRA 13’27”
115 VINCENT Joris UC NANTES ATLANTIQUE FRA 13’30”
116 BLEIER Baptiste CMAUBERVILLIERS 93 FRA 13’32”
117 ROCHE Alexis COTES D`ARMOR CYCL. IRL 13’41”
118 RUTKIEWICZ Marek WIBATECH MERX POL 13’47”
119 ANDERSSON Andreas EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE 13’49”
120 ROBBINS Tristan SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR 15’42”
121 KLEVJER Kristian JOKER FUEL OF NORWAY NOR 15’45”
122 LECAMUS LAMBERT Florentin EQUIPE NATIONALE DE FRANCE FRA 16’47”
123 GRAS Yan S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA 16’52”
124 FOURNET FAYARD Sébastien TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA 17’04”
125 BONNET Pierre TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA ‘
126 CHASSAGNE Thomas TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA 19’19”
127 BOGUSLAWSKI Marceli WIBATECH MERX POL 21’43”
128 STEPNIAK Grzegorz WIBATECH MERX POL ‘
129 THEVENEZ Geoffrey S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA 23’53”