fot. bettiniphoto/BORA-hansgrohe

Sam Bennett (BORA-hansgrohe) wygrał drugi etap worldtourowego wyścigu Tour of Turkey. Irlandczyk wyprzedził na finałowych metrach, w sprincie z niewielkiej grupki kolegę z ekipy, Felixa Grosschartnera i Jhonatana Restrepo (Manzana-Postobon).

Druga odsłona tureckiej rywalizacji liczyła 183,3 kilometra. Kolarze ruszyli z Tekirdag, a finiszowali w Eceabat. Zmagania toczyły się w pagórkowatym terenie, zaś finisz ulokowany był na liczącym 3,1 kilometra podjeździe o średnim nachyleniu 3,6%. To ograniczało szanse na sukces typowych sprinterów, a jednocześnie pozwalało się włączyć do walki o etapowy skalp szerokiemu gronu tzw. „puncherów”, co zwiastowało spore emocje.

Zanim jednak mogliśmy się pasjonować finałowymi kilometrami, swoje godziny czasu antenowego miała ucieczka. W jej skład weszło w środę siedmiu zawodników: Mauricio Moreira (Caja Rural), Lucas De Rossi (Delko Marseille), Liam Bertazzo (Neri Sottoli), Emerson Oronte (Rally Cycling), Thimo Willems (Sport Vlaanderen), Ricardo Mestre (W52 – FC Porto) i Halil Dogan (Reprezentacja Turcji). Maksymalnie wypracowali oni cztery i pół minuty zapasu, zaś dogonieni zostali stosunkowo wcześnie, bo 25 kilometrów przed metą.

Kolejne kilometry zmagań obyły się bez akcji zaczepnych. Ciekawie zaczęło się robić dopiero 5 kilometrów przed „kreską”, kiedy zaatakować próbował jeden z reprezentantów Turcji. Jego akcja została jednak szybko spacyfikowana. Na finałowym podjeździe najmocniej pracowali zawodnicy BORA-hansgrohe i Dimension Data.

2 kilometry przed finiszem ataku próbował Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step), który jednak nie zdołał się oderwać od peletonu. Po kolejnych 800 metrach „skoczył” Lukas Poestlberger. Kolarz BORA-hansgrohe wypracował spory zapas nad grupą kilkunastu zawodników, którzy zdecydowali się go gonić. Austriak na ostatnich metrach dał się dopędzić grupce, a skuteczny finisz przeprowadził jego kolega z drużyny, lider klasyfikacji generalnej, Sam Bennett.

Irlandczyk triumfował również na pierwszym etapie zmagań.

Wyniki 2. etapu:

1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe – 4:11:48
2 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
3 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Manzana Postobon
4 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
5 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
6 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
7 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
8 Edgar Pinto (Por) W52-FC Porto   + 0:00:02
9 Sebastian Schönberger (Aut) Neri Sottoli–Selle Italia–KTM + 0:00:04
10 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments