Niklas Märkl (Development Team Sunweb) wygrał w Koksijde Youngster Coast Challenge. Najlepszym z Polaków był Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team). 

Po raz pierwszy w historii rozegrano dziś Youngster Coast Challenge, czyli wyścig dla orlików. Kolarze do lat 23 ścigali się na podobnej trasie, którą dziś przemierzali zawodnicy walczący o prymat w Bredene Koksijde Classic. Do pokonania mieli prawie 170 kilometrów, a trudności powinny sprawić krótkie podjazdy i sektory bruku usytuowane w pierwszej części odcinka.

W rywalizacji mieliśmy między innymi CCC Development Team w składzie: Stanisław Aniołkowski, Damian Papierski, Piotr Pękala, Szymon Tracz, Kacper Walkowiak, Karol Wawrzyniak. Poza tym polscy kibice mogli trzymać kciuki za Filipa Maciejuka (Leopard Pro Cycling).

W jeden z pierwszych odjazdów zabrał się Karol Wawrzyniak, ale jego akcja szybko została skasowana. Długo na czele znajdowała się czwórka w składzie: André HEGGO (Ringerike), Louis ROSE-DAVIES (Canyon dhb p/b Bloor Homes), Bastien WILLEMOT (Gaverzicht – BE Okay) oraz Wouter VERHULST(Gaverzicht – BE Okay).

Jednak po jednym z sektorów brukowanych ucieczka przeszła do historii. Na rundy w Koksijde wjechał zatem mocno naciągnięty peleton.

Na ostatnim okrążeniu w ucieczkę zabrała się trójka zawodników: Cériel DESAL (EFC-L&R-Vulsteke), Wesley VERCAMST (Home Solution-Soenens) oraz Reece WOOD (Holdsworth Zappi Racing Team). Jednak peleton prowadzony przez Development Team Sunweb i Lotto-Soudal U23 nie dał im szans na walkę o zwycięstwo.

O triumfie zadecydował więc sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Niklas Märkl (Development Team Sunweb). Kolejne miejsca zajęli Jarne Van de Paar (Lotto-Soudal U23) i Alexander Salby (Team Coloquick).

37. miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski.

Wyniki:

1 MÄRKL Niklas DSU DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:49:09
2 VAN DE PAAR Jarne LTS LOTTO SOUDAL 00:00
3 SALBY Alexander TCQ TEAM COLOQUICK 00:00
4 RASCH Jesper SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
5 WÆRENSKJOLD Søren NORWAY NATIONAL TEAM 00:00
6 BOSTOCK Matthew DHB CANYON DHB P / B BLOOR HOMES 00:00
7 VANOVERBERGHE Jens EFC-L&R-VULSTEKE 00:00
8 MADSEN Frederik Rodenberg TCQ TEAM COLOQUICK 00:00
9 HEIDERSCHEID Colin LPC LEOPARD PRO CYCLING 00:00
10 NEVENS Tibo HOME SOLUTION-SOENENS CYCLING TEAM 00:00
11 COLMAN Alex DHB CANYON DHB P / B BLOOR HOMES 00:00
12 REX Laurenz WBD WALLONIE-BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 00:00
13 VERCAMST Wesley HOME SOLUTION-SOENENS CYCLING TEAM 00:00
14 DANIELS Simon NANO DEVELOPMENT TEAM 00:00
15 VAN WIJK Oscar WIELERPLOEG GROOT AMSTERDAM 00:00
16 CASTRIQUE Jonas WBD WALLONIE-BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 00:00
17 WIRTGEN Luc WBD WALLONIE-BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 00:00
18 BRAET Vito EFC-L&R-VULSTEKE 00:00
19 KAKIZAKI Eugene JAPAN NATIONAL TEAM 00:00
20 D´HEYGERE Gil GM RECYCLING TEAM 00:00
21 FREHEN Jérémy WBD WALLONIE-BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 00:00
22 MARIT Arne LTS LOTTO SOUDAL 00:00
23 VAN TRICHT Stan GM RECYCLING TEAM 00:00
24 ALONSO MONTES Pablo PRORACE-URBANO CYCLING TEAM 00:00
25 LEYDER Pit LPC LEOPARD PRO CYCLING 00:00
26 VABØ Tore Andre Aase TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00
27 KAESEMANS Jasper PRORACE-URBANO CYCLING TEAM 00:00
28 SALMON Martin Alexander DSU DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:00
29 HOLSTAD Ludvik Aspelund NORWAY NATIONAL TEAM 00:00
30 DE WILDE Gilles HOME SOLUTION-SOENENS CYCLING TEAM 00:00
31 BOELE Niels WIELERPLOEG GROOT AMSTERDAM 00:00
32 COLEMAN Zak VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM 00:00
33 GROVES Kaden SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
34 MARIS Elias NANO DEVELOPMENT TEAM 00:00
35 VERHOFSTADT Thibau GM RECYCLING TEAM 00:00
36 BOUTS Jens EFC-L&R-VULSTEKE 00:00
37 ANIOLKOWSKI Stanislaw CDT CCC DEVELOPMENT TEAM 00:00 
38 TRACZ Szymon CDT CCC DEVELOPMENT TEAM 00:00 
39 DE WINTER Gordon GM RECYCLING TEAM 00:00
40 DE PAUW Len PRORACE-URBANO CYCLING TEAM 00:00
41 SPENGLER Mario LPC LEOPARD PRO CYCLING 00:00
42 BORRA Gilles EFC-L&R-VULSTEKE 00:00
43 VANDEPITTE Nathan WBD WALLONIE-BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 00:00
44 DANIELS Lars NANO DEVELOPMENT TEAM 00:00
45 HANSART Philéas DUNKERQUE LITTORAL CYCLISME 00:00
46 LIEVENS Lars BAGUET-MIBA-INDULEK-DERITO CYCLING TEA 00:00
47 GOURGUECHON Baptiste DUNKERQUE LITTORAL CYCLISME 00:00
48 VAN SCHOOR Matthew GM RECYCLING TEAM 00:00
49 PEKALA Piotr CDT CCC DEVELOPMENT TEAM 00:00 
50 MACIEJUK Filip LPC LEOPARD PRO CYCLING 00:00 
51 FREDRIKSEN Sondre Midtsveen TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00
52 FITZWATER Matias ZAPPI RACING TEAM U23 00:00
53 PEMEN Diederik PRORACE-URBANO CYCLING TEAM 00:00
54 D´HOOGE Thomas NANO DEVELOPMENT TEAM 00:00
55 CAETHOVEN Kenneth BAGUET-MIBA-INDULEK-DERITO CYCLING TEA 00:00
56 DECUYPERE Nathan GM RECYCLING TEAM 00:00
57 MACLEOD Callum DHB CANYON DHB P / B BLOOR HOMES 00:00
58 DESAL Ceriel EFC-L&R-VULSTEKE 00:00
59 ROUSSEL Léo ESEG DOUAI 00:00
60 JACOBS Johan LTS LOTTO SOUDAL 00:00
61 LEWIS Matthew VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM 00:00
62 HAMILTON Ben ZAPPI RACING TEAM U23 00:00
63 KLUCKERS Arthur LPC LEOPARD PRO CYCLING 00:00
64 VERVLOESEM Xandres DSU DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:00
65 BEERNAERT David TOPS ANTIEK-GLASCENTRA HCT 00:00
66 ÅRNES Daniel NORWAY NATIONAL TEAM 00:00
67 MERTENS Julian LTS LOTTO SOUDAL 00:00
68 VOLKAU Ilya BELARUS NATIONAL TEAM 00:00
69 FRANCEN Joeri PRORACE-URBANO CYCLING TEAM 00:00
70 DE PESTEL Sander LTS LOTTO SOUDAL 00:00
71 DECRAENE Raoul HOME SOLUTION-SOENENS CYCLING TEAM 00:00
72 VERHULST Wouter GAVERZICHT-BE-OKAY 00:00
73 DEBUYSERE Wannes GAVERZICHT-BE-OKAY 00:00
74 WRIGHT Paul ZAPPI RACING TEAM U23 00:00
75 RUIJMGAARD Yentl WIELERPLOEG GROOT AMSTERDAM 00:00
76 VERHULST Lothar EFC-L&R-VULSTEKE 00:00
77 HINDSGAUL MADSEN Jacob TCQ TEAM COLOQUICK 00:00
78 DE PLUS Jasper HOME SOLUTION-SOENENS CYCLING TEAM 00:00
79 KLEVJER Kristian NORWAY NATIONAL TEAM 00:00
80 HEGGØ Andre TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00
81 VERMEERSCH Florian LTS LOTTO SOUDAL 00:00
82 HOUCKE Killyan DUNKERQUE LITTORAL CYCLISME 00:00
83 HUENS Rémi DUNKERQUE LITTORAL CYCLISME 00:00
84 HARBACH Artsiom BELARUS NATIONAL TEAM 00:00
85 AASHEIM Aksel Fischer NORWAY NATIONAL TEAM 00:00
86 EVANS Alexander SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
87 CHRISTOPHER Patrick ZAPPI RACING TEAM U23 00:00
88 PALLESEN Jeppe Aaskov TCQ TEAM COLOQUICK 00:00
89 DAUSCHY Guillaume DUNKERQUE LITTORAL CYCLISME 00:00
90 OMACHI Kento JAPAN NATIONAL TEAM 00:00
91 HULGAARD Morten TCQ TEAM COLOQUICK 00:00
92 VAN BELLE Bas LPC LEOPARD PRO CYCLING 00:00
93 KATERBERG Ben DSU DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:00
94 MAAS Edo DSU DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:00
95 WOOD Reece ZAPPI RACING TEAM U23 00:00
96 JOHANSEN Julius TCQ TEAM COLOQUICK 00:00
97 SCHELLING Ide SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
98 SANTY Arne GAVERZICHT-BE-OKAY 00:00

Abandons :
TOMIO Daichi JAPAN NATIONAL TEAM
MATSUDA Shoi JAPAN NATIONAL TEAM
ONODERA Kei JAPAN NATIONAL TEAM
FUKUDA Yoshiaki JAPAN NATIONAL TEAM
KRUL Wessel WIELERPLOEG GROOT AMSTERDAM
NIEUWPOORT Jelle WIELERPLOEG GROOT AMSTERDAM
VELING Quinten WIELERPLOEG GROOT AMSTERDAM
KNOTTEN Johan Iver NORWAY NATIONAL TEAM
WACKER Ludvig Anton DSU DEVELOPMENT TEAM SUNWEB
VERBOOM Minne SEG SEG RACING ACADEMY
STAVRAKAKIS Giorgios SEG SEG RACING ACADEMY
REYNDERS Jens WBD WALLONIE-BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM
PAUWELS Tijl NANO DEVELOPMENT TEAM
SNYERS Jari NANO DEVELOPMENT TEAM
FIVÉ Trystan HOME SOLUTION-SOENENS CYCLING TEAM
VAUGHAN Jacob DHB CANYON DHB P / B BLOOR HOMES
ROSE-DAVIES Louis DHB CANYON DHB P / B BLOOR HOMES
PAGE Charles DHB CANYON DHB P / B BLOOR HOMES
NERLAND August Sørlie TEAM RINGERIKS-KRAFT
FLØTTEN Øyvind Brekke TEAM RINGERIKS-KRAFT
HATLESTAD Andreas TEAM RINGERIKS-KRAFT
QUERTINMONT Corentin ESEG DOUAI
DELVART Marvyn ESEG DOUAI
BERNARD Baptiste ESEG DOUAI
HUCK Léandre ESEG DOUAI
KADOTA Yusuke ESEG DOUAI
KRZANICH James ZAPPI RACING TEAM U23
NIJS Thibaut VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM
JACOBS Owen VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM
CLOOTS Kilian VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM
BAMS Jarne VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM
LEFEVER Valentin TOPS ANTIEK-GLASCENTRA HCT
DELESSIE Berre TOPS ANTIEK-GLASCENTRA HCT
LUYSSEN Greg TOPS ANTIEK-GLASCENTRA HCT
COCKAERT Kelvin TOPS ANTIEK-GLASCENTRA HCT
HANNE Milan TOPS ANTIEK-GLASCENTRA HCT
MAES Laurens BAGUET-MIBA-INDULEK-DERITO CYCLING TEA
GEERINCK Dries BAGUET-MIBA-INDULEK-DERITO CYCLING TEA
GRESSIER Maxime BAGUET-MIBA-INDULEK-DERITO CYCLING TEA
DE KEE Glenn BAGUET-MIBA-INDULEK-DERITO CYCLING TEA
PAPIERSKI Damian CDT CCC DEVELOPMENT TEAM 
WALKOWIAK Kacper CDT CCC DEVELOPMENT TEAM 
WAWRZYNIAK Karol CDT CCC DEVELOPMENT TEAM 
BORRA Victor GAVERZICHT-BE-OKAY
VERFAILLIE Arne GAVERZICHT-BE-OKAY
WILLEMOT Bastien GAVERZICHT-BE-OKAY
KELLY Adam PRORACE-URBANO CYCLING TEAM
BELKO Dmitryi BELARUS NATIONAL TEAM
SAROKA Aliaksandr BELARUS NATIONAL TEAM
EVMENENKO Evgeniy BELARUS NATIONAL TEAM